Bezpłatny dostęp do internetu i komputery dla mieszkańców Wołomina

3

Bezpłatny dostęp do internetu i komputery – to wszystko zapewni gmina Wołomin 200 rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, które wzięły udział w projekcie „Internet szansą rozwoju gminy Wołomin”.

Pierwsze komputery trafiły już do rąk mieszkańców. Po oficjalnym wręczeniu przez burmistrza Ryszarda Madziara, zostały one zainstalowane w domach mieszkańców i będą im służyć przez najbliższe lata. Pozostałe komputery zostaną wydane do końca listopada. Jednocześnie w ramach projektu prowadzone są szkolenia z obsługi komputerów.

– Podejmując ten projekt myślimy głównie o wyrównywaniu szans rodzin najuboższych. Cieszymy się, że internet i komputer trafi przede wszystkim tam, gdzie podstawowe wydatki na odzież, żywność czy podręczniki mają oczywisty priorytet, ale rodzice mają też świadomość, jak ważny dla przyszłości ich dzieci jest udział w społeczeństwie cyfrowym. Inwestując w ich rozwój, w ich przyszłość, pomagamy całej społeczności lokalnej. Moim zdaniem to najlepsze przeznaczenie środków unijnych, jakie można sobie wyobrazić – powiedział Ryszard Madziar, burmistrz Wołomina.

Mimo dużego postępu w rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych nie każdy ma możliwość z nich korzystać. W wielu domach rodziny nie mają nie tylko dostępu do internetu, brakuje w nich także najprostszego komputera. Lepiej zarabiające osoby i rodziny mogą sobie bez problemu pozwolić na zakup komputerów i wykup dostępu do internetu. – Bezrobotni, wielodzietni czy ubodzy nie dają rady, aby przeznaczać pieniądze na takie udogodnienia cywilizacyjne. Teraz to się zmieni. Dzięki udziale w projekcie „Internet szansą rozwoju gminy Wołomin” 200 rodzin otrzyma za darmo dostęp do szybkiego bezpłatnego internetu, w pełni wyposażony zestaw komputerowy, a dodatkowo 30 godzin szkoleń informatycznych. Projekt pozwoli na likwidację podziału, który przebiega między połączonymi i niepołączonymi z siecią – dodaje burmistrz.

Więcej na łamach Wieści.

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj