Wybory 2014: Wielkie zmiany

103

Niewątpliwie największą wygraną tegorocznych wyborów samorządowych w powiecie wołomińskim cieszy się partia Prawo i Sprawiedliwość, której udało się uzyskać większość, zarówno w Radzie Powiatu, jak i Radzie Miejskiej stolicy powiatu – Wołomina. Wielkim przegranym jednogłośnie okrzyknięto za to system elektroniczny Państwowej Komisji Wyborczej, który nie zadziałał, co sprawiło, że nawet dwa dni po wyborach – w chwili zamknięcia numeru WP – szczegółowe wyniki głosowania nie były jeszcze znane.

Najwięcej emocji, jak co 4 lata, wzbudzają wybory na stanowisko wójta lub burmistrza. Jak wskazują nieoficjalne wyniki, niekwestionowanym liderem tej kategorii jak zwykle został burmistrz Ząbek, który zdobył w pierwszej turze ok. 84 proc. głosów! Na pierwszej turze swoje zmagania wyborcze zakończyli też: Robert Roguski (Kobyłka), Piotr Orzechowski (Strachówka), Dariusz Kokoszka (Jadów), Paweł Bednarczyk (Tłuszcz) i Jan Cymerman (Poświętne).

Dogrywka czeka Zielonkę (Grzegorz Dudzik – Kamil Iwandowski), Marki (Janusz Werczyński – Jacek Orych), Radzymin (Zbigniew Piotrowski – Krzysztof Chaciński), Klembów (Kazimierz Rakowski – Rafał Mathiak), Dąbrówkę (Tadeusz Bulik – Radosław Korzeniewski) i Wołomin (Ryszard Madziar – Elżbieta Radwan).

Ponieważ w chwili zamknięcia numeru Wieści na stronach Państwowej Komisji Wyborczej nie opublikowano żadnych danych z głosowania do Rad Gmin, publikujemy nieoficjalne listy Rad (kadencji 2014-2018) (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

103 KOMENTARZE

 1. Katastrofa! Wołomin na kolejne cztery lata może pożegnać się z myślą o wspólnym bilecie. Tym, którzy pracują w Warszawie i dojeżdzają samochodem przez kolejne, długie lata pozostanie przedzieranie się opłotkami do stolicy. Jedyne z czego Wołomin będzie słynny to ogromne, śmierdzące wyspisko śmieci. Zawsze wiedziałem, że w Wołominie liczba ćwierćgłówków na jeden kilometr kwadratowych jest większa niż średnia przypadająca na pozostałą część Polski, ale sukces PiS dowodzi, że jest to prawdziwe zagłębie tego rodzaju osobników. Trzymać tak dalej. W Gminie Wołomin i Powiecie Wołomińskim PiSuary, a na szczeblu wojewódzkim PO i PSL. Zatem niech nikt się nie zdziwi, że duże inwestycje finansowane ze środków wojewódzkich i krajowych będą omijały Wołomin szerokim łukiem. Mam nadzieję, że kolejne cztery lata rządów PiS w Wołominie zakończą się odebraniem praw miejskich tej czarnej dziurze na mapie Mazowsza.

  • Oj nieładnie nieładnie…
   …Kiedy „ćwierćinteligentem” zostaniesz nazwany
   Nie martw się… Twój potencjał jest już opisany…
   Cała wszak inteligencja skupiona w człowieku
   To zjawisko bardzo rzadkie… rzadkie w każdym wieku
   Cała inteligencja z ośmiu części się składa
   A gdy ktoś tego nie wie niech posłucha co gada
   Niejeden wielki człowiek i w niejednej dziedzinie…
   Słynny polski informatyk*… wszczął hodować świnie…
   Gdy go nikt nie rozumiał… bo myślał wciąż „do przodu”…
   Hochsztaplerem nazwała go połowa narodu…
   Ciekawe co tu powie o tym… forum całe…
   Dziś wiadomo… że niejeden z forum… ma kawałek…
   Inteligencji… kawałek ma z forum niejedna
   Niezależnie od tego czy bogata czy biedna
   Wszak niestety w tym temacie tak się oto składa
   Że dokupić jej się nie da… choć kasę posiada…

   TeSa

   * mowa o Jacku Karpińskim

 2. Szanowni wyborcy.
  Serdecznie dziękuję za zaufanie okazane mi podczas wyborów – zarówno tegorocznych, jak i dwóch poprzednich. W polityce wolominskiej działałem w sumie przez blisko 10 lat. W 2006 roku moje nazwisko znalazlo się na liście Prawa i Sprawiedliwości, w 2010 – Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, zaś w 2014 roku wsparłem swoją osobą Centrum Samorządowe Elżbiety Radwan. To były piękne lata doświadczeń i zaangażowania w sprawy miasta.
  W życiu każdego człowieka przychodzi jednak taki moment, kiedy przestaje się myśleć tylko o sobie i otoczeniu, a zaczyna się myśleć o założeniu rodziny. W moim przypadku chęć założenia rodziny wiąże się również ze zmianą miejsca zamieszkania. Nie oznacza to jednak zaprzestania przeze mnie działalności społecznej i politycznej. Zmieni się jedynie obszar mojego działania z uwagi na pewną odległość od Wołomina.
  Serdecznie wszystkich pozdrawiam i liczę na to, że kiedyś jeszcze postawią Państwo „X” przy moim nazwisku na osiedlu Kinowa w Warszawie.
  Życzę Państwu wszystkiego najlepszego!

  • To po co pan startował wiedząc, że zwiewa z miasta?
   Jak widać ludzie nie dali się nabrać i zebrał pan 20 głosów.
   Podziękuje pan rodzinie i wystarczy. List dziękczynny jakby to było setki wyborców…

   • Moje intencje były uczciwe – chciałem zmienić to miasto na takie, aby nie trzeba było z niego uciekać. Chciałem, aby było to miejsce przyjazne dla ludzi młodych – z nowymi miejscami pracy przy trasie S-8, udogodnieniami dla osób pracujących w Warszawie w postaci SKM i Wspólnego Biletu oraz opieką szpitalną na przyzwoitym poziomie. Ludzie tego nie chcieli. Argument z rodziną jest nietrafiony – pochodzę z gałęzi Florkiewiczów wywodzących się z Targówka i Bródna. Na Cmentarzu Bródnowskim leżą moi bliscy urodzeni jeszcze w XIX wieku – często odwiedzam ich groby. Z Wołomina pochodzi moja mama, której najbliższa rodzina też już nie żyje (uśmierceni błędami lekarskimi w wołomińskim szpitalu), a ona sama mieszka w niedawno kupionym domu na wsi pod Grójcem – tam w pięknych okolicznościach przyrody chce dożyć ostatnich dni. Pozdrawiam.

   • Ale to wszystko prawda. Taki był mój program wyborczy. A co do reszty – pracuję w Urzędzie Marszałkowskim od prawie 9 lat – moim pracodawcą jest PSL w koalicji z PO. Z góry wiadomo, że pod szyldami tych partii nie zdobyłbym elektoratu w Wołominie – co innego Warszawa. A 30 listopada jeszcze jako wołomiński wyborca idę oddać swój głos na Panią Elżbietę Radwan, choć w jej komitecie wyborczym aktywnie już nie działam.

  • Pani R społecznikiem? Żart. Pani R wszystko robi dla pieniędzy. Zaciągneła kredyty na samochody, które teraz musi spłacać. Tak więc musi się utrzymać przy korycie mając na uwadze fakt że jej pozycja w kobyłkowskim urzedzie pewna nie jest. Burmistrz Roguski zatrudnia ja zapewne wyłącznie dlatego by mieć wtyki w Wołominie. Wszyscy bowiem wiedzą, że relacje między Madziarem a burmistrzem Kobyłki do najlepszych nie należą. Ja osobiście cieszę się z tego. Cieszę się, że Wołomin nie idzie śladami Kobyłki. To co ma miejsce w tej miejscowości woła bowiem o pomstę (np. dochód roczny Pani Radwan w wyskości 153 tys. zł, budowa „Wichru” – gminnego basenu, kosztowne imprezy z okazji Dni Kobyłki na których lansuje się burmistrz i inne nietrafne inwestycje).

 3. No to exodusu młodych ludzi z tej czarnej zabitej odizolowanej od cywilizowanego świata przez lokalnych włodarzy i wybierających ich ludzi dziury ciąg dalszy i podejrzewam że się teraz nasili bo ileż można głupio liczyć na zmiany na lepsze???? Wołomin mógł wyrwać się z zapaści ale beton jest nie do ruszenia widzę i nie chodzi tylko o UM. Bloki wieżowce zaraz się rozsypią nie remontowane a młodsze bloki też z roku na rok w coraz gorszym stanie a w spółdzielni jak i w UM nikt nie widzi potrzeby zmian… wiele osób jest w trakcie lub zaraz stąd ucieknie bo nikt nie chce na wysypisku śmieci mieszkać i patrzeć jak smród wysypiska truje mu dziecko ale co tam ważne że szefem jest ten kogo wskazano palcem ze złotym pierścieniem. No cóż tragedia jednym słowem…

  • kris, ten smród jakoś ostatnio wiele osób polubiło i im nie przeszkadza. Sprawdź jak się rozłożyły głosy w okręgu, w którym startowała inicjatorka walki z rozbudową śmieciowego interesu, która przegrała z miejscowym reprezentantem jedynie słusznej partii. Jak dobrze mieć sąsiada…

 4. „W jesienny zapatrzona liść,
  Chcę bardzo, by piosenka moja
  Zawarła jeszcze taką myśl:

  Że kalarepa z Wołomina,
  Która stanowi czasu znak,
  Choć strasznie mnożyć się zaczyna,
  Wspominać tak się nie da jak
  Truskawki w Milanówku, ”
  Wojciech Młynarski

 5. Wołomin na drodze rozwoju!!! Ruszamy z inwestycjami!!! No to jedziemy z koksem:
  grudzień 2014 – odsłonięcie pomnika prezydenta L.Kaczyńskiego na skwerku przed urzędem
  styczeń 2015 – odsłonięcie pomnika złamanego skrzydła tupolewa przy MOK
  luty 2015 – odsłonięcie popiersia Gosiewskiego w dolince dębów w Ossowie
  marzec 2015 – odsłonięcie pomnika ……
  kwiecień 2015 – odsłonięcie pomnika …..
  maj 2015 – wielka gala Anioła Stróża Ziemi Wołomińskiej z odsłonięciem popiersia czcigodnie nam panującego R. Madziara na placu 3 Maja!!!
  czerwiec 2015 – odsłonięcie pomnika ….
  itd.

 6. Wołomin staje się skansenem, smutne miasto. Tyle, że jego zabytki (huta, zakłady stolarki) już rozebrano, ziemia splantowana, ale nic to, zwiezie się jakieś nowe eksponaty.

 7. Popieram wypowiedź XYZ. Po wyłamaniu się Ząbek Wołomin został pozbawiony możliwości uzyskania wspólnego biletu KM i ZTM. Wstyd Panie Burmistrzu Madziar. Z tego wynika, że w tym zakresie władze Wołomina są nieudolne i nie zrobiły wystarczająco dużo, żeby załatwić te sprawę tak ważna dla wielu mieszkańców Wołomina dojeżdżających do pracy w Warszawie. Najlepiej wam wychodzi budowanie pomników, imprezy na wolnym powietrzu i inne heppeningi. Łatwo prosto, wesoło i za publiczne pieniądze. „Gratulacje” dla nieudolnej władzy Wołomińskiej.

 8. A ja MARZE o tym żeby ta dziura straciła w koncu status miasta powiatowego na rzecz Radzymina. MARZYŁEM żeby sie to stało – i sie stanie – boście sami do tego doprowadzili. Kupiłem se działke – dalekooooooo – i mam widoki na przyszłość- a reszta – niech tu zgnije: bez ztm-owskich autobusów, bez skm-ki, bez dobrej drogi, pośród bezrobotnych wyrywjących sobie ostatni kęs chleba pod lumpexem ale z kredytem w skoku i patrząc ufnie w twarze spadochroniarzy partyjnych i ciemiężców – leśnych dziadów ze wspólnot- którzy jedną ręką sie modlą a drugą biorąkase za blokowanie rozwoju. i pięknie.

 9. Nic tak człowieka nie cieszy,jak upadek Pana Piotra W.-kandydata na burmistrza Zielonki.Reklama była na całej Zielonce,ale na szczęście ludzie nie dali nabrać się na te wyborcze sztuczki.Zdążył juz zmanipulować ossowskie środowisko, zdążyli juz chyba przejrzeć na oczy -późno to późno ale zdążyli.Ciekawe,gdzie teraz karierę będzie robił?
  A swoją drogą to i na fb jakoś od wyborów taka dziwna cisza na jego profilu.Mieszkańcy Zielonki gratulacje.

 10. Co tu dużo gadać, ludziom sie podoba PiS więc zagłosowali na PiS. Piszemy tu jakby to było forum , które ma jakieś znaczenie. To jest te , może, 20- 30 osób. Może drugie tyle, czyli 60. To jest nic. My sobie tu możemy ponarzekać, snuć jakieś wizje, krytykować. I co z tego , kiedy głosy sierot po hucie , stolarce i nafcie przeważają i decydują. Popatrzmy kto został wybrany. Co to za ludzie i skąd ? O wielu nikt nie słyszał słowa ale etykietka PiS zrobiła swoje. Schamieliśmy jako społeczeństwo całkowicie. S-CHA-MIE-LI- ŚMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Normy moralne i etyczne przestały w Wołominie obowiązywać.
  Gdzie jesteś, do jasnej cholery , wołomińska inteligencjo!
  Czy nie widzisz tego chamstwa pleniącego się na każdym kroku?
  Gdzie jesteś??????????

  • gallus, w naszym mieście inteligencja nie jest potrzebna i dlatego zeszła do podziemia. W naszym mieście potrzebna i na topie jest manifestowana religijność, dość często nie mająca nic wspólnego z życiem manifestujących według zasad wyznawanej wiary. Ludziska mają zdecydowanie krótką pamięć, przyzwoitość też uszła poza rogatki gminy. To jest miejsce dla różnej maści karierowiczów bez żyłki społecznikowskiej. W obecnych wyborach kandydowały dwie autentyczne społeczniczki: jedna z opcji antyripokowej, druga – od diabetyków. Przepadły. Szkoda, bo samorząd to miejsce dla społeczników, a nie załatwiaczy partykularnych interesików.

 11. W drugiej turze wyborów burmistrz ma mój głos, ale mam cztery warunki które musi mi burmistrz obiecać że je spełni, inaczej nie będę głosował:
  1. Zwężenie DW634 do Wa-wy, natomiast poszerzyć chodniki do szerokości dwóch pasów, tak jak przy remontowanych ulicach w naszej wsi, ulica wąska natomiast chodnik taki jak by tędy pielgrzymka szła.
  2. Przy okazji modernizacji linii kolejowej zrobić obwodnicę naszej wsi, np. przez Radzymin, są to dwa plusy dla naszej wsi, pierwszy totalne odcięcie od Wa-wy, po drugie kwestia wspólnego biletu rozwiązana.
  3. Dopieprzyć kupcom podatek od nieruchomości 100 lat wstecz, a co tam
  4. Wybudować jak największą ilość centrum handlowych.
  Nie będe pisał o nowych miejscach pracy itd itp… bo i po co jak włądza nie widzi problemu.

  To są te warunki inaczej nie głosuje.

  pozdrawiam mieszkańców naszej wsi.

 12. Nasza wieś pozdrawia Waszą wieś i przesyła Waszej wsi swe poparcie oraz wyrazy solidarności !
  Elektoraty wszystkich wsi łączcie się !

 13. Anno, w radzie miasta zasiądzie 14 lub 15 radnych z listy PIS, czyli grubo więcej niż połowa. Rola rady to decydować a burmistrz jest władzą wykonawczą. Burmistrz bez poparcia rady niewiele wskóra. Pani Radwaan będzie musiała użyć całego swojego uroku osobistego by udało jej się uzyskać aprobatę rady dla jej pomysłów. Z drugiej strony to idealna sytuacja dla osoby która w czasie kadencji nic albo niewiele zdziała, zawsze będzie można powiedzieć chciałam ale rada mi się sprzeciwiała.

 14. http://www.igor-sulich.pl/budzetowa-sciema/
  Żałuję Pana Igora Sulicha. Dobrze aby choć dostał się do Rady Powiatu, bo tam też bardzo słaba obsada była. Aborygen (zacofany jakiś) niech sam zadba o swój dojazd, bo nie chodzi w tym wszystkim o własne interesy, jedną ulicę. Niech spojrzy na Wołomin trochę szerzej, jak na całość dobrze zarządzanego miasta.

  Uważam, że Pani Radwan jest w odpowiednim wieku i z odpowiednim przygotowaniem zawodowym, by powierzyć jej urząd. Jak zdobędzie nasze poparcie, niech zacznie od sprzątania w urzędzie. Niech zarządzi tak, jak by to było jej własne przedsiębiorstwo i przyjrzy się, czy naprawdę potrzebna jest tam taka wataha urzędników. Niektóre funkcje się dublują. Niech zrobi system komputerowy, by w każdej chwili miała wgląd w tygodniowy plan danej komórki. Niech urzędnicy prowadzą takie zestawienie spraw do zrobienia w danym tygodniu czy miesiącu i niech się rozliczają z tego co zrobili Niech się wykazują, że potrafią sami myśleć, tak by Pani Radwan nie musiała do każdego z osobna listów pisać, bo nie ogarnie. Sami niech napiszą własny zakres (zestawienie) prac, którymi ich komórka (wydział) się zajmuje. Najlepiej, żeby pomiędzy urzędnikami była wiedza, nad czym w danej chwili pracują. Siedzą i dłubią w nosie, a są dla nas na usługach a nie my dla nich. Niestety niektórzy się tam zasiedzieli. Większość prac mogłyby przejąć organizacje w terenie, które bezpośrednio pracują dla ludzi i z ludźmi. Jednocześnie niejasne jest rozliczanie się z wydawanych pieniędzy na te organizacje i to koniecznie trzeba zmienić. Sprawozdania zdawkowo wyjaśnienione, podany kierunku wydania pieniędzy, nic nie mówi się, która organizacja się tym zajmowała. Pani Radwam stawiam na Panią i na rozwój, szczególnie, że mamy ostatnie lata wykorzystywania pieniędzy unijnych. Nasz region szczególnie mało ich pozyskał. Zapaść społeczna (ludzie żyją w nędzy i w złych warunkach). Nagroda za miasto ekologiczne, to śmiech, bo ekologiczne jest dlatego, że nie mamy tu żadnego przemysłu, domy są ogrzewane własnym ciałem i bąkami?. Rozwijajmy się więc turystycznie!!! CIEMNOTO SPOŁECZNA, NIE GŁOSUJCIE NA POLITYCZNYCH PIS I PO, bo oni tu nam ściągają nieudaczników politycznych na przetrwanie do kolejnych wyborów i obsadzają nimi urzędowe miejsca pracy. Potrzebujemy „dobrego zarządcy” To żeby na koniec PO-wiało obietnicami jakie już były 🙂

  Kłamałem z rana, kłamałem z wieczora
  Kłamałem przed wyborami i po wyborach.
  Kłamałem na „dzień dobry” i na „do widzenia”,
  Kłamstwo odziedziczyłem po rodzicach w genach.

  Kłamać lubię, kłamać kocham i z tego zasłynę,
  Że kłamać mogę tysiąc razy na jedną godzinę.
  Kłamię, więc młodym, kłamię, więc starym,
  Bajer im wciskam kłamiąc bez miary.

  Kłamstwo jest dla mnie jak heroina.
  Kłamię, więc mówiąc, która godzina
  Gdy ktoś zapyta mnie o godzinę
  Wiedząc, że z kłamstwem nigdy nie zginę.

  Kłamałem pisząc, wydaje mi się,
  Że jestem Kaszub, choć w życiorysie
  Piszą żem Żyd jest spod Bełchatowa.
  Od tego kłamstwa boli mnie głowa.

  Gdy przed ołtarzem po latach dwudziestu
  Ślub z żoną brałem przed Boga obliczem
  Też nakłamałem by dalej móc kłamać
  Choć prochem jestem dla Boga i niczem.

  Kłamię, więc dalej moim rodakom
  Choć do mnie mówią: – przestań pokrako,
  Kłamstwa już dosyć nam przekazałeś
  Drugą Irlandię nam obiecałeś.

  Dalej bym kłamał, lecz kończyć już muszę
  Spytam, więc prosto i choć was tym wzruszę
  Do natężenia rozumu was wzywam
  I proszę zgadnąć: jak ja się nazywam???

  • Jeżeli uważasz drogę 634 tylko za mój interes, a cała masa ludzi jadąca do Warszawy do pracy to też tylko ich interes czy nas wszystkich, Twój też. Pisałem o drodze 634 do Warszawy a nie o swojej ulicy, rozumiem że drogę 634 mam sam zrobić. Napisałeś/aś, że ludzie żyją w nędzy i w złych warunkach, ale z czego to wynika z żadnego dojazdu do Warszawy, nie będzie drogi to nie będzie inwestorów bo żadnego poważnego inwestora nie będzie stać na marnowanie czasu stać w korkach przez 1,5 h, Będą inwestorzy to będzie zatrudnienie i warunki się poprawią, Co do dalszej Twojej wypowiedzi na temat urzędu to się zgadzam z Tobą.

   pozdrawiam

 15. Ciekawe czy do sejmiku dostanie się ktoś z powiatu wołomińskiego. W każdym razie prawie na pewno znajdzie się w nim mój kolega Konrad, który jest Asystentem Marszałka A. Struzika i wystartował z powiatu mławskiego. No cóż, poczekamy na wyniki.

  • Pan Florkiewicz no patrz pan, koledzy tak wysoko a na pana postawiło 20 osób. Niechże pan już przestanie się chwalić cudzymi sukcesami.
   P.S. Mojej siostry teściowej starszego brata zięć jest prezesem banku.

 16. aborygen – dawno pisalem ż wołomin bez dobrej drogi – umrze. I tym wszystkim dziadkom ze starostwa i byłym rządzącym – mającym powiązania z lokalnymi niby-bisnesmenami – to pasuje. Idealny rynek : zamknięty, tylko dla nich, tania siła robocza, dobry zbyt i wysokie ceny produktów – bez rzadnej konkurencji.

  Gdyby była droga – pensje by ludziom skoczyły bo być może być może mieliby wybór między innymi pracodawcami – ktorzy – mając dobry dojazd lokowaliby swój interes. Oczywiście tubylczym prywaciarzom – to nie na ręke – bo po co obcy. Teraz mają pracownika któremu trudno i drogo jest dojechać do wawy – a więc trzymają go mocno za j…ja. Droga daje też możliwość dogodnego transportu ZTMowskiego – ale po co – skoro teraz może zarabiać prywatna inicjatywa – nie dająca możliwości pozyskania wspólnego biletu – a więc tańszego transportu.
  Szersza droga – to problemy dla starostwa – sami mają tam działki a sądy za wydanie pozwolnia w pasie drogowym – pękały by w szwach.

  ta droga to nasz wspolny interes i goący problem i dla starostwa i burmistrza – nie wolno im tego popuścić.
  S-8 nam tego nie da – nie połączy miast powiatu.

  • Zgadzam się z Tobą, wielkim ekonomistą nie jestem ale każdy chyba wie, że więcej inwestycji to większe zarobki, co za tym idzie wiekszy popyt na towary, co za tym idzie, odprowadzenie od tych sprzedanych towarów podatków do miasta, co za tym idzie, więcej pieniędzy ma miasto powiększają się perspektywy, no i koło się zamyka. Każdy jest zadowolony. (Nawet na premie by pewnie zostało) Napisałeś że dziadkowie mają działki w dobrych lokalizacjach, na cholerę im te działki jak będzie tak jak sądzimy, że nasza wieś powoli umiera. Każdy inwestor płaciłby podatki w naszej wsi, od nieruchomości od gruntu, pit, vat itd. Popatrz na inne gminy, nie będę pisał o Pruszkowie czy Mińsku Maz. bo jesteśmy za nimi jakieś 25 lat, popatrz na Nadarzyn, jakie ogromne pieniądze wpływają do ich budżetu za nieruchomości i grunt od tych hal (Maximus) czy Wólka Kosowska, to są przeogromne sumy i sam Nadarzyn 15 lat temu a dzisiaj to nie to miasto.

   pozdrawiam

 17. My w Tłuszczu w większości pozbyliśmy się PiS-owskiej zarazy – w tym kandydata na burmistrza i kilku chętnych do obecności przy żłobach rady miejskiej i powiatowej. Zwyciężyła niepartyjna prawie-normalność. „Nasi” PiS-mani to już tylko nieznaczny mniejszościowy folklor – tacy środkowoafrykańscy Eskimosi… Prognoza utraty przez Wołomin pod rządami P-azernych i S-kundlonych w następnych latach praw miasta powiatowego [a może sprowadzenie do poziomu zacofanej mega-wioski] staje się wysoce prawdopodobna, co i godne i sprawiedliwe, skoro Wołominianie ich wybierają. I Amen i Allaluja i Do przodu i Tak trzymać.

 18. Współczuje Wołominowi tak na serio. Przejeżdżając przez jakiekolwiek miasto powiatowe w okolicach W-wy wstyd się przyznać do Wołomina, róźnica jest kolosalna trudno sobie wyobrazić ,że Wołomin to nadrobi. Czy naprawdę nie ma u nas młodych i przedsiębiorczych ludzi? Czy musimy być ciągle skazani na akademie leśnych dziadków oraz ludzi zajadle jątrzących gramolących się do władzy na plecach Pisuarów i Peowców wzajemnie się opluwając na każdym kroku. Władza u nas to ciągle te same mordy które za nic nie dadzą się odgonić od koryta. Patrząc na wyniki wyborów można się tylko załamać lub myśleć że na poważnie zostały sfałszowane bo bardzo trudno uwierzyć w to ,że nasz naród jest tak ciemny i tak daje sobą manipulować przez polityczne kliki.

 19. Obejrzałam debatę Gronkiewicz – Sasin i jestem porażona swoją niewiedzą. PIS w osobie Sasina dba o ludzi, środowisko, niskie podatki dla przedsiębiorców, tanie lub darmowe przejazdy, a przede wszystkim zdrowie – rozumie, jak szkodliwe jest wysypisko na Radiowej, ile niesie zagrożeń, jak uciążliwe jest dla mieszkańców! O, ja tępa ciemnota!

 20. W moim mniemaniu – Saszka wygral te debatę. Niestety. Był. Bardziej elokwentny szybciej ripostował a przy okazji nie naduzywal jadu. Oczywiście nie będzie dobrze jak zdobędzie większość głosów bo choc gronkowiec najlepsza nie jest to jest konsekwentna. Po kadencji Saszki wawa będzie musiała solidnie posprząta co oznacza ze w nosie będzie miała kontakt z osciennymi powiatami- skoro ma u siebie chlew.

  Aborygen – ja tez widzę jak gleboki niedorozwuj toczy to miasto. I mam nadzieje ze i Marki iZabki odlacza się z pazernych lap Wolomina. A wtedy do wolominskiej skarbówki przestanie wplywac szeroka rzeka kasiuty na ktora rządzący tym zadupiem – poprostu nie zasluguja. I dopiero wtedy – być może – otworzą się w urzędach otepiale mozgi które wpadną na pomyśl przyciągnięcia inwestorów i firmy – lepsza droga komunikacja i infrastruktura. Ale dużo jeszcze wody w Wiśle uplynie nim do tego dojdą.
  Podam ci przykład z droga i dzialkami przy drodze:
  W pewnej dziurze miasto stanelo przed problemem uregulowania drogi, ktorym bylo jej poszerzenie. Przy drodze swe pola miało chlopstwo. Usłyszawszy ze gmina chce im zabrać po 2 m ziemi – mężnie patrzyli kosy i widly na miedzy swych pól. Gmina widząc zatwardziałość. Ciemnoty- odstapila. Dzis – tam gdzie droga jest poszerzona – jest asfaltowa, ma media stoją nowe chalupy lampy a jej metr kosztuje 270zl. A tam gdzie chlopstwo machalo widlami – ziemia jest po 5zl – jesli ktos chce tyle dać, ciemno i bloto po kostki i tylko lisy blokaja się wśród kszakow.
  . I to samo jest z głupim wolominem: nic od siebie nie da- i straci na tym po stokroć.
  sorry za byki – taki smartfon.

  • Miło że tak samo myslimy, jest tylko jeden problem, urzędnicy mogą obudzić się z ręką w nocniku (biorąc pod uwagę ich zaskok, krótkowzroczne myślenie) i będzie pozamiatane, obawiam się że brak pieniędzy w kasie spowoduje wymyslanie jakiś podatków. Burmistrz ma większość w radzie miejskiej, oby z tego nie nic nie wynikło np. taka mała komuna.

   pozdrawiam

 21. Swoją drogą. Niezwykle ciekawe zjawisko polityczne. Pan Jacek Sasin reprezentujący tę samą partię (i jak myślę poglądy ws. dobra mieszkańców), której przedstawiciele rządzą w Wołominie; doradca Pana Ryszarda Madziara; mieszkaniec naszego powiatu, opowiada się po stronie mieszkańców Radiowa rozumiejąc problemy m.in. odoru kompostowni (cyt. z jednej z relacji: „Jacek Sasin zapytał prezydent Warszawy o problem cuchnącej kompostowni na Radiowie. – Jak ustosunkuje się Pani do tych wszystkich zatruć okolicznych mieszkańców, którzy wdychają opary z kompostowni – pytał w studiu Sasin”). U nas zaś, problem taki sam, a władze mają inny pogląd. Czy mamy do czynienia z różnymi celami politycznymi? Czy w Wołominie obowiązują inne standardy? Czy do stanowiska reprezentowanego przez Pana Sasina trzeba dorosnąć i dojrzeć politycznie mając większe spektrum i doświadczenie (czego najwidoczniej brakuje naszej władzy)? Czy trzeba czekać, aż rozszerzona działalność wysypiska swymi skutkami odorowymi dotknie pół Wołomina?

 22. 25 LISTOPADA 2010 (WTOREK) O GODZ. 15.00 PROTEST PRZED KANCELARIĄ PREZESA RADY MINISTRÓW, AL. UJAZDOWSKIE 1/3 W WARSZAWIE PRZECIW ŁUPIENIU OBYWATELI (M.IN. OPŁATAMI WIECZYSTEGO) I PRZECIW SFAŁSZOWANYM WYBOROMN. ORGANIZUJE STOWARZYSZENIE INTERESU SPOŁECZNEGO „WIECZYSTE”

 23. Mati, nie sadzę, by to była kwestia dorośnięcia do stanowiska. Przecież ten sam pan Sasin jako doradca naszego burmistrza nie myślał o smrodzie i trujących odorach z wysypiska w Wołominie. Można przypuszczać, że teraz jest w stanie zaproponować mieszkańcom Radiowa, że śmieci tam więcej nie będzie się zwozić, bo można je przewieźć do Wołomina. Wszak w Wołominie ma powstać instalacja przetwarzająca śmieci od 120 tysięcy mieszkańców. A rada miasta złożona w dużej części z kolegów partyjnych p. Sasina z pewnością podejmie decyzję wspierającą działanie kolegi na niwie stołecznej. Pan Jacek Sasin jest niemal podręcznikowym potwierdzeniem porzekadła, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Można o tym kandydacie na prezydenta Warszawy powiedzieć, że jest farbowanym lisem, ze jest przewrotny, że ustawia się jak chorągiewka na wietrze ale nie sądzę by można to było postrzegać jako dorośnięcie do stanowiska.

 24. W Warszawie Sasina nie chcą wróci do Wołomina ,ciekawe czy Burmistrz,Rada,lub którykolwiek urzędnik może go rozliczyć z jego pracy, a w ogóle jakie on tam piastuje stanowisko poza tym że jest najważniejszy?
  Historia najnowsza Wołomina:
  Komuna-miasto znane jako siedlisko komuchów
  Po komunie-miasto znane jako siedlisko mafii
  Obecnie-miasto znane jako siedlisko PiS

  • Jesteś klakierem obcej propagandy.
   I tyle w temacie.

   PS. Taki wizerunek przylepiono a mafia była z Ząbek i okolic a nie z Wołomina.
   Trza się było uczyć historii a nie ślepo wierzyć w telewizorek, który z natury i istoty – kłamie.

   • A dla mnie to ja najbardziej historyczna prawda i obecne fakty a Ząbkach to mieszka właśnie Sasin ha ha ha

 25. Ktoś napisał nie glosujcie na partyjnych, to na kogo pytam? Przecież Radwan to PSL. Nawet dzisiaj widziałam „szwagrów” jak jeździli po mieści i krzyczeli z samochodu, żeby na nią głosować.
  PIS i PO przynajmniej się nie ukrywają.

 26. To prawda, wydaje mi się, że ten głos z samochodu to był ten dziecinny głosik Jagodzińskiego. No to mamy wybór między PIS a PSL. Szwagry w natarciu. W sumie za Radwan będą mieli jeszcze lepiej za Madziara. Czy najbliższe wybory wygra Madziar czy Radwan tego jeszcze nie wiemy, ale Jagodziński ze szwagrami już wygrali to pewne. Jak to z PSL, nieważne kto rządzi oni zawsze przy korycie

  • Przy takim poziomie upartyjnienia rady, burmistrz, niezależnie od swojej obecnej partyjnej przynależności, będzie zmuszony do zmiany barw na dominujące w radzie. Tym członkom partii, którym w wyborach się nie powiodło trzeba będzie stworzyć lukratywne posadki na przeczekanie do lepszych czasów. Na inwestycje będzie mniej pieniędzy, ale na pewno przy każdej okazji cała miejska i powiatowa wierchuszka pokazywać się będzie w pierwszej ławie w kościele.

  • Wybór między dżumą a cholerą byłby luksusem. My nie mamy wyboru, wybraliśmy jedynie słuszną partię i będziemy się cieszyć z dokonanego jedynie słusznego wyboru przez najbliższe cztery lata.

   • Kolego skończ już wygłaszać błędne teorie na temat osób krytykujących twą osobę. Czy nie widzisz, że z jakiegoś powodu dostałeś TYLKO 20 GŁOSÓW??? Nawet sąsiedzi na ciebie nie głosowali. Zastanów się co było powodem.

   • Musiały to być głosy bardzo ważnych osób, skoro mi je tak wypominacie 😉 A tak na poważnie – to były głosy sąsiadów z mojego bloku, bo reszta osiedla postawiła na Kozaczkę, który też już się z tego osiedla wyprowadził.

 27. Proszę coś podać; numer legitymacji partyjnej, datą wstąpienia, koło przynależności lub jakąś funkcję partyjną Pani Eżbiety Radwam wcześniej lub teraz, albo przestać siać kłamstwa. W wyborach parlamentarnych z kimś sympatyzujemy, a w samorządowych głosujemy przede wszystkim na ludzi w nich nie działających. Nie jestem jej „szwagrem” lub „szwagierką” i poprę Panią Radwan., a Madziar niech zabiera swoich kumpli oraz zabawki i wynosi się z urzędu.

 28. PiS-owskie dzieciaki zapewne zaserwują bajeczki chłonnym wyborcom, co osobiście mnie raduje i nawet kompletnie mną nie wtrzącha.

  Będzie siedziało 🙂

  PS. PIS jest bardziej przewidywalny w gromieniu i łomoceniu, z którego nie wynika k o m p l e t n i e nic.
  Potrafią generować i kanalizować negatywne emocje.
  To taki ciągły samograj.

 29. Druga tura? Pani R wszystko robi dla pieniędzy. Zaciągneła kredyty na samochody, które teraz musi spłacać. Tak więc musi się utrzymać przy korycie mając na uwadze fakt że jej pozycja w kobyłkowskim urzedzie pewna nie jest. Burmistrz Roguski zatrudnia ja zapewne wyłącznie dlatego by mieć wtyki w Wołominie. Wszyscy bowiem wiedzą, że relacje między Madziarem a burmistrzem Kobyłki do najlepszych nie należą. Ja osobiście cieszę się z tego. Cieszę się, że Wołomin nie idzie śladami Kobyłki. To co ma miejsce w tej miejscowości woła bowiem o pomstę (np. dochód roczny Pani Radwan w wyskości 153 tys. zł, budowa „Wichru” – gminnego basenu, kosztowne imprezy z okazji Dni Kobyłki na których lansuje się burmistrz i inne nietrafne inwestycje).

 30. Rysiek się boi – dowodem na to jest powyższy komentarz. Burmistrz Roguski wraz ze swoją ekipą wygrali w Kobyłce wybory – to o czymś chyba świadczy. A o blokadzie budowy przejazdów przez opozycję w Kobyłce słyszał chyba każdy.

 31. Nikt jak Madziar nie potrzebuje pieniędzy. Jego zadłużenie sięga 900 tysięcy zł, a spłata odsetek 50 tysięcy rocznie. W roku 2010 osiągał roczny dochód na poziomie 62 tys, gdyby nie stanowisko burmistrza i wynagrodzenie roczne 151 tysięcy byłby bankrutem. Za tysiąc miesięcznie nie utrzymałby domu i rodziny.
  Elżbieta Radwam zarobiła w 2013 r. 153 tysiące, a poziom jej zadłużenia na mityczny samochód sięga 22 tysięcy. Z tego co jej pozostanie po wygranej sądzę, że może ufundować Madziarowi jakiś zasiłek.

 32. Ludzie skąd wy macie takie dokładne informacje o zadłużeniach, spłatach, dochodach, odsetkach itp.? Czy to nie jest objęte ustawą o ochronie danych osobowych? No, chyba, że na ten temat piszą sami zainteresowani.

  • Piszą, piszą, bo muszą, w oświadczeniach majątkowych dostępnych na BIP. Mnie zastanawia po co osobie, która oburącz i obunóż oraz całym swoim jestestwem popycha panią kandydatkę na stanowisko, wdzięczność ewentualnej kandydatki wybranej już na urząd.

 33. Znów szambo niektórym wybija z głów.Czy nie można rozmawiać ze soba językiem argumentów. Po co to te pomówienia i oszczerstwa ?

 34. Panie Mariuszu a czego ja się mam bać przepraszam ? Ja do Pana z serdecznym żartem napisałem i szczerze życzę powodzenia ale niech już Pan nie będzie taki małostkowy. Trochę dystansu do siebie

 35. Wołominiacy i ludności okoliczna.

  Przecież jedyna partia prawdziwych Polaków już zadecydowała, ze Sasin, jak udupi w Wawce, to będzie starostą. Przecież Uściński startował do sejmiku. Oj będziemy się cieszyć z pomników. jak za komuny.

 36. Nie ciesz się, Gregor, z naszej przyszłej radości, bo przy takich zawirowaniach wokół zaplanowanych na szczytach władzy inwestycji, które już wygenerowały koszty, a jeszcze nie wiadomo czy powstaną i służyć nam będą, na nowe pomniki i przygotowanie otoczenia dla nich pieniędzy może już nie wystarczy.

 37. Czy taka kombinacja jest w ogóle możliwa? Przyznam, że aż tak się nie orientuję w tych mandatowo – procentowych roszadach. Czy to nie jest tak, że starostę wybiera się spośród wybranych do rady powiatu? Czyżby Sasin startował i został wybrany do naszego powiatu? Oświećcie mnie dobrzy ludzie.

 38. Wszystko fajnie tylko po co Pani Radwan poparcie Zycha, mam nadzieję, że nie będzie go słuchała. Już pomógł przegrać jednemu kandydatowi.

 39. Wczoraj przy okazji podsumowania budżetu obywatelskiego w MDK nie obyło się podtekstów kampanii wyborczej, jakiś Kubuś wystąpił rzekomo miał 3 minuty i jak to zachwalał że spośród trzech ostatnich burmistrzów tylko z Madziarem się dogadał żeby wyrównał mu drogę. A co nie którzy dyr szkół mało Madzie w czoło go nie ucałowali.
  Dziecinada a nie profesjonalizm… Jakie miasto taki włodarz …

  • Obsadzaniem stanowisk kierowniczych w szkołach okolicznych także ktoś powinien się zainteresować. Trzy wymienione ostatnio dyrektorki szkół okolicznych sympatyzują jawnie z jedynie słuszną partią. Dwie z nich mają potrzebę dawania upustu ambicjom artystycznym przy okazji rocznic i podobnych okazji do uczczenia akademią, że jak je najdzie chęć do pracy i się wykazania, to walka o zorganizowanie obchodów przez określoną szkołę kierowaną przez panią dyrektor z partyjnego klucza może zakończyć się krwawą jatką z ofiarami w ludziach.

 40. Nie tylko SKOK mamy ale radnego, brata pani byłej wiceprezes . Pieniędzy nie zbraknie wszak to 300 wielkich baniek , a ciemny lud poszedł w to .

 41. Jako mieszkaniec Wołomina, pracownik jednej z wołomińskich firm miałem w dniu dzisiejszym okazję poznać Panią Radwan. Przyznam się szczerze, że ja i inni pracownicy słuchaliśmy jej wypowiedzi z pełną uwagą. Wrażenie- to bardzo mądra, inteligentna, przekonywująca osoba. Przedstawiła swoją wizję Wołomina, sposoby rozwiązania problemów z drogami, chodnikami, śmieciami. Mówiła o sposobach finansowania inwestycji w mieście, o szkołach i przedszkolach, o współpracy z firmami i wołomińskimi kupcami. Mówiła o pomocy emerytom i ludziom niepełnosprawnym. To było fajne spotkanie. Mnie i wielu innych Pani Radwan przekonała do siebie, choć poprzednio ja głosowałem na Pana Madziara.

  • A ja sądziłam, że spotkania z pracownikami w zakładach tzw. masówki to relikt przeszłości. Że ten typ wyjaśniania klasie robotniczej otaczającej rzeczywistości przeszedł do historii wraz z PRL. O, ja naiwna. Chyba, że było to spotkanie z pracownikami MZO i trzeba było przekonać ich, że nie tylko p. Madziar o nich zadba.

   • Obstawiam inny zakład pracy i komentarz jako porządnie zrobioną robotę w godzinach nadliczbowych, zadanie premiowe. Wiadomo powszechnie, że związki kandydatki z miejscowym biznesem są bezprecedensowo silne. Nie nam się tym zajmować. Są odpowiednie instytucje do tego, żeby się takimi sprawami interesować i w szczegóły wchodzić.

 42. Ww poniedzialek po podsumowaniu budzetu obywatelskiego zagral mini koncert zespol Platou chyba tak się pisze a dzis w wiesciach wsrod popierajacych kandydaturę Madzi ? To teraz zapytam sie wprost ile to kosztowalo? Oczywiscie ten koncercik panie radni opozycji zapytajcie o to Burmistrza

 43. Moim zdaniem pani R. na burrmistrza się nie nadaje (najwyżej gdzieś na wójta). Pełniłaby raczej funkcję figuranta, a decyzje będzie podejmiował jej główny sponsor & Company, jako gracz w sprawie Centrum Handlowego. Do podobnej roli szykował się i Mikulski, ale jego możliwości intelektualne już się wyczerpały cztery lata temu. Choć zagrał ostatnio nieźle „robiąc w jajo” Zycha i jego ludzi. Widocznie ekipa Zycha była jeszcze głupsza. Kapciowy Mikulskiego dostał się jednym głosem do rady gminy i sądząc po reklamie mości sobie fuchę kapciowego prz pani R. Ciekawie grał nasz lokoalny PSL, którego oficjanie nie było, bo kandydaci rozproszyli się po lokalnych komitetach wyborczych. Plusem jest to, że zostało wybranych sporo ludzi młodych i mam nadzieję, że nie uwikłanych w różne układy.
  Ps. Cieszę się, że nie przeszedł p. Wyszyński w Zielonce. Może jako ciecia na Czerskiej go zatrudnią?

  • Sporo młodych, no tak… Radny lat 18, uwikłany wciąż w naukę, bez doświadczenia i niezbędnej wiedzy…
   Radny ochroniarz z Tesco – moc wiedzy dostarczy dzięki wykształceniu. Radny kierowca burmistrza, także podobny do dwóch pierwszych. Żenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj