Burmistrz nawołuje do miłości

43

Pełna sala konferencyjna Urzędu Miejskiego, kwiaty, przemówienia, gratulacje i oklaski. Jak co cztery lata scenariusz zaprzysiężenia burmistrza Wołomina jest taki sam, jednak pierwszy raz zdarzyło się, by nowym włodarzem Wołomina była kobieta.

Na pożegnaniu burmistrza Ryszarda Madziara i przywitaniu Elżbiety Radwan pojawiły się ich rodziny, gospodarze okolicznych miast i gmin, urzędnicy, dyrektorzy gminnych jednostek, przyjaciele i mieszkańcy. Aby pogratulować kandydatce popieranej przez PSL przyjechali także przedstawiciele tej partii z najwyższych szczebli: podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Tadeusz Nalewajk, wicemarszałek województwa Ewa Janina Orzełowska i w imieniu premiera Janusza Piechocińskiego – radna Sejmiku Bożena Żelazowska.

Przemawiając po raz ostatni jako burmistrz, Ryszard Madziar podziękował współpracownikom, rodzinie i mieszkańcom, porównując swoją pracę do biegu w sztafecie: – Samorząd i funkcję burmistrza można porównać do sztafety. Każdy zawodnik, który ma możliwość biegu musi to robić na pełnych obrotach, z pełnią energii. Ja przez cztery lata przewodziłem tej sztafecie i robiłem wszystko, by wyszła na pierwsze miejsce, starałem się wyprowadzić Wołomin na prostą. (…)

Więcej na łamach Wieści.

zaprzysiezenie_3

43 KOMENTARZE

 1. Chyba żadna to niespodzianka. Ciekawe tylko czy będziemy informowani – jak dotychczas – o zatrudnieniach ludzi z etykietką partyjną ?

 2. Optymizm dla Wołomina, wolne żarty. Optymizmem nazywamy to, że kandydatka przedstawiała się jako bezpartyjna,
  po wyborach wychodzi zza lasu bliskie zaplecze działaczy PSL ?????????????.
  Mimo zwycięstwa PiS w wyborach do Rady Miasta rozliczeni powinni zostać Jacek Sasin i Ryszard Madziar.
  To mistrzostwo świata, wygrać z tak olbrzymią przewagą w I turze i przegrać w II.
  Źle dzieje się w strukturach PiS i wiele o tym osób pisało. Dzisiejszy przywódcy nie są zdolni do zmian mentalnego myślenia. Im szybciej odejdą tym lepiej dla prawicy.

 3. Elżbieta Radwan miała poparcie zarówno PO jak i PSL. Co ciekawe byłego burmistrza z PIS popierała wierchuszka lokalnego SLD. Zarówno w cichy sposób (Krzysztof Gawkowski) jak i oficjalnie (Henryk Oleksiak).

 4. Bezinteresowności w PSL nie ma. Na zielone salony Pani Burmistrz nie trafiła z ulicy, a obecność polityków PSL zapowiada zmiany na gorsze. Powołanie Jagodzińskiego na wiceburmistrza przybliża opanowanie przez koniczynę wołomińskich instytucji. SZWAGRY GÓRĄ, A SZWAGIERKI POD NIMI.

 5. Jeszcze zbyt wcześniej żeby oceniać nową Panią Burmistrz. Poznanym ją po owocach jej rządów. Okoliczność, iż jej zastępcą jest Pan Jagodziński nie wróży zbyt dobrze, bo jego nazwisko jest nierozerwanie związane z RIPOK, a więc planem zasmrodzenia dużej części Wołomina i okolic. Mam nadzieję, że Pani Burmistrz będzie w stanie zdobyć się na niezależność wobec środowiska PSL, tym bardziej, że w samej radzie miejskiej nie ma przedstawicieli tej partii. Nie będzie jej łatwo rządzić, bo niestety PiSuary mają większość w radzie miejskiej.

 6. Nie byłbym aż takim pesymistą. Pani Radwan wygrała wybory i od razu otwarto most w Czarnej na drodze wojewódzkiej oraz skrzyżowanie dróg wojewódzkich 631 i 634. Jak nie będziecie marudzić, to jest szansa na dużo więcej…

  • Tak, tak, własnymi rękami dzień i noc harowała na placu budowy, żeby tylko elektorat mógł jak najszybciej w mniejszych korkach na skrzyżowaniu stać i nie tracić czasu na objazdach. Z mojej strony – pełen podziw i szacunek!

 7. Nie przesadzaj Mariusz Florkiewicz z mostem i skrzyżowaniem. Gdyby przegrała to co, czekalibyśmy do następnych wyborów? Z PSL i Jagodzińskim dała ciała, osobiście czuję się oszukany.

   • Tak, tak, jest to wyłączna zasługa naszej nowej pani burmistrz, bez niej, jej osobistych zasług i starań, mimo dużego zaangażowania sprzętowego i ludzkiego wykonawcy, koryta dróg trawą by porosły, krzaczorami różnej maści i gatunku drzewostanem mieszanym. Pani burmistrz, autorowi należy się ciepła posadka, takiego wiernego sługi i podnóżka nigdzie na świecie się nie znajdzie! Okazja jedyna taka, po prostu!

 8. Panie Mariuszu, dobry start rządów rozpoczyna dobre ekspoze. Wykonany w towarzystwie PSL i Jagodzińskiego jest żenującą kopią początków Madziara. Bałwowalcze wypowiedzi o pierwszych sukcesach przypomijnają bilbordy poprzednika z linią kolejową i autostradami do Warszawy.

 9. Panie Florkiewicz, myślenie to nie jest to, co panu wychodzi najlepiej, ale komponowanie peanów pochwalnych na cześć wychodzi panu znakomicie – tu wyrażam pełen podziw dla unikatowego, na takim poziomie, talentu i zapału. Nie wiem, czy w swojej bezgranicznej bezmyślności nie dostrzega pan faktu, że łącząc osobę niezwiązaną z przeprowadzaną z sukcesem przebudową dróg, która dopiero zaczyna pracować na swój wizerunek i szacunek wyborców, swoimi chorymi porównaniami ośmiesza ją pan. Głupota powinna mieć jednak jakieś granice. Jeśli kogoś pan ceni, jeśli chce się pan wkręcić na ciepłą posadkę, to niech pan pomyśli zanim coś pan napisze, bo ośmieszając potencjalnego pracodawcę w tak prymitywny sposób sukcesu pan nie osiągnie. Może się pan ośmieszać – pana wola. Wątpię, aby ktoś tak prymitywny jak pan był w stanie zrozumieć konsekwencje własnej głupoty i durnego zaangażowania.

 10. Oj tam, oj tam 🙂 Pracuję na dużo wyższym szczeblu, więc musiałaby to być naprawdę bardzo ciepła posadka, żeby mi się znów chciało pracować w Wołominie, a w niedalekiej przyszłości – dojeżdżać do Wołomina z Warszawy.

 11. Panie Mariuszu, przecież sam pan nie wierzy, że przecięcie wstęgi na ukończonej inwestycji w kilka dni po zaprzysiężeniu na stanowisko można zaliczyć do zasług na polu działania. Chyba, że nasza nowa pani burmistrz jako kobieta ma się wykazać umiejętnością w posługiwaniu się nożyczkami. Już na wstępie przypadł jej ten splendor otwarcia ale nie są to z pewnością jej zasługi dla społeczności miasta i gminy. A z drugiej strony pan Jagodziński jako wiceburmistrz to dowód na to, że jednak jej samodzielnego działania będzie tyle co brudu za paznokciem. Gdyby się go pozbyła to faktycznie pokazałaby, że chce, umie i będzie rządzić.

 12. inwestycje……
  A widzieliście jak na wysokości Sękocina i Magdalenki – Piaseczno zyskuje nową szybką i szeroką drogę? Po tamtej stronie wisły – sie nie gada – sie robi.
  A Wolomin – kupa! jeden pasek – w każdą stronę – i grzejemy powietrze!

  Co oni wiedzą o inwestycjach……. NIC!

 13. Widzieliśmy, ma być węzeł do Piaseczna, oraz obwodnica Janek, Raszyna do POW. Tak jak wspomniałes tam się robi, w Wołominie dotychczas się czekało że Struzik lub HGW lub ktoś inny sam przyjdzie i poda na tacy. Teraz pozostaje nam obserwować nową Burmistrz, ale poprawkę trzeba wziąć ze jest jeszcze Starostwo 😛

 14. Pisowski desant be, zielony desant cacy. Punkt widzenia zależy… . PSL w sejmie połączył się z bydłem od Palikota . Gratuluję mieszkańcom Wołomina wyboru. PSL władzy raz zdobytej nigdy nie odda.
  A gdzie załapał się p.Wyszyński?.

 15. W reczy samej – starostwo – banda leśnych dziadków – którzy każdą pracę uważają za zło – bo trzeba coś robić , a nie daj Bóg – myśleć !
  Ale zobacz – do Piasczna idzie Puławska – 3 pasy a oni budują tam kolejną. Dowołomina idzie… ściecha leśna – i dla nich – tyle starczy. Nie dziwne?
  Ciekawe co rada mocherowych mędrców przy burmistrz w tej kwestii uradzi

 16. Puknijcie się w głowę i zrozumcie, że budowa drogi 634, to zadanie Struzika, który króluje na Mazowszu już 12 lat. Po tej stronie Wisły jeszcze nic nie zbudował. Powiat chciał zrobić projekt drogi, to marszałek powiedział „p.. się”. Dywagacje co tej sprawie zrobi gmina lub powiat, są bez sensu.
  Jak wam się podobało przesłuchanie Bul- Komorowskiego? Tacy ludzie nami rządzą.

 17. jak rada nie upomina sie do burmistrza a burmistrz do struzika – to co ma robić! poprzednie pisowskie władze nie składały wniosków o przebudowe a starosta stwierdził wręcz – że nowej drogi nie potrzeba – tylko pasy do skrętu. A plany przebudowy wiszą od 5-6 lat na siskomie. Ktoś projekt robił – nie pisz bredni. Opracowania – są! Ciekawe czy pisuary – które w radzie stanowią większość – dostrzegą potrzebę rozbudowy i wysmarują pismo do Struzika które podpisze burmistrz.

 18. co do komora czy kaczki – który by nie rządził – nic ci nie da i nic od niego nie dostaniesz – więc po co ci świat wielkiej polityki w mieście do którego nikt ważny nie przyjdzie? No- prócz saszki – niedoszłego władcy stolicy. No ale – on już nie jest ważny. Właściwie – nic nie znaczy.

 19. Takie „inteligentne” te komentarze, że hej.
  Odnoszę wrażenie, że spora część komentatorów,
  czegokolwiek by nie dotyczył tekst, zawsze pójdzie w
  znanym sobie kierunku. Jednym słowem : tekst sobie,
  komentarze sobie. Ja o słupie, ty o zupie , by nie
  powiedzieć, że o dupie.
  Co do drogi to PiS najchętniej zainwestował by w
  drogę do Torunia. Ale to inny temat.

 20. pamiętajcie o nas nasi najdrożsi mieszkańcy Wołomina. Elżbieta jest najlepszym burmistrzem. PSL jej pomógł wygrać i pomoże dalej. A Wy, co? POMOŻECIE?

 21. W TLE TAŃCOWANIA RADWANOWEJ ZE SZWAGRAMI odbywają się jak widać jeszcze inne porachunku urażonych panów. WIeść gminna niesie, że to dawni koledzy się tłuką między sobą. Ci na etacie biją w tych co etety stracili. DOBRZE TO ROZGRYWA DOBRA GOSPODYNI. Miłość miłością, sąd sądem, ale dwa granaty w świątecznym ubraniu się przydadzą.

 22. W TLE TAŃCOWANIA RADWANOWEJ ZE SZWAGRAMI odbywają się jak widać jeszcze inne porachunku urażonych panów. WIeść gminna niesie, że to dawni koledzy się tłuką między sobą. Ci na etacie biją w tych co etety stracili. DOBRZE TO ROZGRYWA DOBRA GOSPODYNI. Miłość miłością, sąd sądem, ale dwa granaty w świątecznym ubraniu się bardzo przydadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj