Walka o fotel

Walka o fotel

Tuż przed świętami, a dokładniej 22 grudnia, czeka nas finał rozgrywki o władzę w samorządzie powiatowym. W trzy tygodnie po pierwszej sesji Rady Powiatu, radni wybiorą Prezydium i Zarząd Powiatu. Dlaczego dopiero teraz?

Całe zamieszanie to sprawka radnego z Zielonki Adama Łossana (PO), który zaskoczył większość radnych decyzją o przesunięciu ślubowaania i wyborze Prezydium Rady o kilka tygodni. Argumentując takie rozwiązanie niepełnym składem Rady, w związku z udziałem kilku radnych-elektów w drugiej turze wyborów samorządowych, już na wstępie kadencji – radny senior – naraził się niektórym. Neoficjalnie, ale powszechnie uważa się, że zasadniczym powodem tej decyzji była wychodząca na ostatnią prostą zacięta rywalizacja o fotel burmistrza Wołomina między kandydatem PiS, dotychczasowym burmistrzem Ryszardem Madziarem a popieraną przez koalicję opozycyjnych wobec PiS-u ugrupowań i środowisk -Elżbietą Radwan.

O tym, jak ważny dla PiS-u był wołomiński Ratusz świadczy m.in. determinacja Jacka Sasina, który nie dopuszczał w ogóle wariantu przegranej R. Madziara i podkreślał kluczowe znaczeni rezultatu tej rywalizacji. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

(15) Comments

 1. Wojtek

  Podobno w sposób "nagły i nieprzewidziany" zachorowali radni powiatowi PIS pracujący w strukturach Gminy Wołomin (Adam Jaczewski i Tomasz Czarnogórski). Ich obecność bądź nieobecność na poniedziałkowej sesji będzie sprawdzianem tego, czy w ich przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą chorobą czy też próbą utrudnienia pracy nowo wybranej pani burmistrz?

 2. rolnik

  Do fotela starosty przebiera nogami sprawca dotychczasowej degrengolady w gminie Klembów, jej wieloletni, dotychczasowy wójt Kazimierz Rakowski, specjalista od nieudzielania jakiejkolwiek informacji o swoim działaniu i niewykonywania wyroków sądowych. Bo po co informować o czymkolwiek mieszkańców, skoro oni jedynie przeszkadzają w "rządzeniu". Koledzy Rakowskiego powinni się dwa razy zastanowić zanim wysuną jego kandydaturę, bo starostwo szybko podziel los Klembowa. A propos właśnie wczoraj zapadł kolejny wyrok WSA w sprawie II SA/Wa 2167/14. Gmina dostała 1000zł grzywny za niewykonanie wyroku WSA i musi zapłacić 200zł kosztów postępowania.

 3. anusia

  Starosta to powinien być młody człowiek, z pomysłem na powiat. A nie Pan, który potrzebuje "lat pracy" do emerytury.

  1. SN

   anusia, nieważne: młody czy stary, ważne, żeby społecznik ze zdrowym rozsądkiem, bez ciągot do nepotyzmu i umiejący liczyć wspólne pieniądze. Znam starych, którzy potrafili zrobić dużo więcej niż młodzi, bo z pozytywnym ADHD się urodzili i do późnego wieku im tak zostało.

 4. gallus anonimus

  Tak sobie patrzę na zdjęcie zamieszczone do tego tekstu. Są tam ci "wybitni" przedstawiciele ludu pracującego miasta Wołomin i okolicznych wsi. Postawmy pytania: - Co i czy , coś wyjątkowego sobą prezentują ? - Jakie są ich wybitne osiągnięcia ? - Czym górują nad innymi mieszkańcami tej gminy ? - Dlaczego bezkrytycznie znaczna część elektoratu uwaą ich za mężów opatrznościowych ? - Czy w tej gminie nie ma mądrzejszych, uczciwszych, bardziej praktycznie patrzacych nażycie? -Czy tylko oni są zdolni stanąć na czele i poprowadzić w przyszłość? - Czy ich właśnie chcemy w takiej roli ?????????????????????????????????????

  1. Mona_de

   Piotr "Certyfikat" Uściński Jacek "Radiowo" Sasin Ryszard "Tap Madl" Madziar Katarzyna "Sekretarka" Lubiak Paweł "Brat Łata" Solis sama śmietanka, oby po 22 grudnia była bita

 5. zenek11

  Sasin nie dopuszczał przegranej Madziara , bo straciłby 10 tys. zł./m-c ,które brał z nasze kasy za niby doradztwo. Ha, ha, ha....tak mądrze doradzał ,że biedaczysko przegrało z kretesem , a on swoja dojną krowę !!!!

 6. wwl

  Ilość chętnych na fuchy w powiecie zapowiada jutro ciekawe posiedzenie. Sasin bez walki Starostwa i Gmin nie odda. Duże szanse na utrzymanie jawnych lub skrytych koalicji za kilka posad daje liczebność radnych PiS.

 7. an

  Rakowski to osoba która daje właśnie większość w radzie PiS. Jak przejdzie na drugą stronę to rada już nie PiSowska. .Czyli stołek będzie Rakowskiego. Ja Wam to mówię.

 8. paweł

  Sensacja, PiS przegrał z kretesem. W powiecie stracił 2 radnych i nie ma przedstawicieli we wladzach Starostwa. Można oczekiwać kolejnych odejść z klubu Sasina.

 9. خرید اپل ای دی

  Thank you for any other great article. The place else could anyone get that type of information in such a perfect method of writing? I have a presentation subsequent week, and I'm on the search for such information.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *