Koniec z desantem?

34

Piątkowe spotkanie kandydatki na burmistrza Elżbiety Radwan z wyborcami w wołomińskim Cechu przyniosło spodziewany efekt w postaci wygranych wyborów. Były obietnice i plany. W efekcie mieszkańcy dali się przekonać.

(…) Nie uniknięto także trudnego tematu budowy w gminie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Jak przyznała kandydatka, to skandal, że inwestycja wzbudza tak duży konflikt społeczny. Ma to wskazywać na źle przeprowadzone konsultacje. Ponieważ właśnie rozstrzygają się losy zaskarżonej decyzji środowiskowej i miejscowego planu zagospodarowania dla tego terenu, należy cierpliwie poczekać na rozstrzygnięcia, a następnie usiąść z mieszkańcami do wspólnego stołu i jeszcze raz rozważyć ich zastrzeżenia i propozycje. Ważną deklaracją kandydatki były słowa o tym, że pierwszym co zrobi po objęciu urzędu będzie wycofanie pozwu MZO ws. dwóch mieszkanek, protestujących przeciwko budowie RIPOK. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

34 KOMENTARZE

 1. Stroną w sprawie o ochronę dóbr osobistych jest spółka pod firmą MZO Spółka z o.o. w Wołominie. Jakim cudem burmistrz może obiecać, że powództwo wytoczone przez osobę prawną mającą należycie powołany zarząd uprawniony do reprezentacji tejże spółki we wszelkich sprawach sądowych i pozasądowych, zostanie wycofane? Obiecać można wszystko, a wygłodniali dobrego słowa ludzie wszystko kupią.

 2. O ile dobrze myślę, zgromadzenie wspólników Sp. z o.o. może odwołać zarząd spółki, jeżeli ten w ocenie wspólników rażąco narusza swoje obowiązki chociażby. W omawianym przypadku wspólnikiem jest gmina Wołomin, na czele której stoi burmistrz.

 3. Proszę zapoznać się z odpisem aktualnym z rejestru przedsiębiorców KRS dla tej spółki, bo po części ma Pani rację, ale chyba nie w przypadku tej spółki. Bez zapoznania się z umową spółki i regulaminem funkcjonowania rady nadzorczej deklaracje pani burmistrz należy umieścić bliżej krainy bajek.

 4. Mona. SN powinna postudiować troszkę Kodeks Prawa Handlowego i dopiero zabierać głos. Myślę, że głównym celem SN jest mącenie w głowach mieszkańców Wołomina.

  • monek, jaki kodeks prawa handlowego? Z jakiego tumanówka cię wygrzebali? Nie ośmieszaj się, ignorancie, chyba że do leczenia kompleksów jest ci potrzebne wypowiadanie się na forum. Naucz się czegoś, a dopiero później komentuj, a jeśli już chcesz się pięknie zasłużyć pani burmistrz, to postaraj się zredagować jakiś piękny pean na cześć.

 5. w wołominie duży konflikt społeczny wynika ze źle przeprowadzonych konsultacji społecznych. w kobyłce duży konflikt społeczny nie wynika ze źle przeprowadzonych konsultacji społecznych xD

  • Celna uwaga! Oczywiście tak naprawdę relacjonowanie obu tych konfliktów zależy tak na prawdę od nastawienia redakcji Wieści do poszczególnych polityków. Karina Jaźwińska – dobra, Madziar – Zły

   • W Wołominie konsultacje społeczne nie były źle przeprowadzone, były przeprowadzone tak, żeby ich nie było. I konsultacji po prostu nie było.

 6. Kto tu pisze o prawach spółki. Nowy burmistrz zmieni zarząd a ten wycofa pozew. To burmistrz decyduje a nie jakiś prezes. Prezes podpada, to wynocha.

  • Następny specjalista prawa gospodarczego domowego chowu! Wiedza nie zabija, weź człowieku odpis z krs miejskiej spółki i kodeks spółek handlowych i dopiero zabieraj głos!

 7. SN. Do szkoły, do szkoły . Kodeks Prawa Handlowego jest tożsame z Kodeksem Spółek Handlowych. Do szkoły, do szkoły – nie do pouczania. SN – czy aż tak boli przegrana?

  • monek, do łopaty, bo do innej pracy się nie kwalifikujesz. Gdzie byli twoi rodzice, kiedy się trzeba było zająć twoją edukacją i wychowaniem? Mam nadzieję, że się nie masz dzieci, bo głupota nieuświadomiona jest dziedziczna, szkoda twoimi replikami zagracać świat.

 8. Tak czy inaczej zarząd do wymiany – po co nam niedoszli burmistrze Tłuszcza i Sulejówka? przecież to przygarnięte stołki tak jak w ZEC-u i wodociągach. Nie ma co się obrażać TYLKO teraz trzeba czekać na rozsądne kroki wprowadzenia ZMIAN.

  • Oczywiście ze do wymiany. Przecież oni dzialają na szkodę mieszkańców Wołomina, nie licząc się z ich zdaniem.
   Smród ostatnio nie do wytrzymania, na ale on wsadzą dupe w limuzyny i spieprzają do pachnących domków z dala od zwałki.
   Pani Burmistrz, wierzymy że ich Pani pogoni z naszego miasta.

 9. Desant chyba przeszkadzał w kręceniu biznesów, skoro wołomińskie elyty dogadały się i pozbyły burmistrza. Pytanie, czy z korzyścią dla mieszkańców?

 10. Ja od lat obserwuję tu takich Wojciechów. Niezmiennie pokazują swoje podłe gęby. Czy to nie lepiej milczeć niż pokazywać sie z najgorszej strony?

 11. @Wojciech, popatrz kto popiera z wołomińskiego biznesu P. Radwan? – firmy DJChem i Sobsmak. Kto odprowadza najgorszy syf do oczyszczalni? Odpowiedz sam sobie. Problem polega na tym, że wygrać miał Mikulski nie p. Radwan. Próby nacisku na nią nie odnoszą na niej żadnego skutku,bo ona nie jest w układzie Wystaarczy poczytać komentarze @gallusa. On jest oddelegowany do pisania komentarzy pod kilkoma nickami. Mikulski milczy bo niedość, że spotkała go straszna tragedia rodzinna, to na dodatek przegrał wybory. Przecież to on sprowadził TV Info, a jego bracia robili za gwiazy podczas transmisji. A chamskie gazetki roznoszone po domach podczas ciszy wyborczej to też dzieło spółki Mikulski&Zych. Nie wiem jaki będzie układ sił w Radzie, ale mam nadzieję, że zadna sitwa nie zdoła narzucić swoich rządów.

 12. @ Andy, jesteś, niestety, durniem z którym nie warto dyskutować.
  Twój idol przegrał, a ty nie możesz tego przyjąć do wiadomości.
  Idź, co tam idź, paszoł w PiS-u !

 13. A coś wiadomo w sprawie przyjazdu tej tv? Bo z tego co wiem – to po raz trzeci odmówiła przyjazdu do naszego kurortu zdrojowego. Wiecie coś? Może sie prezesa wystrachali no bo burmistrza – chyba nie??

 14. @Andy, jesteś złośliwy i niedoinformowany. Kilku lokalnych biznesmenów poparło PSL jako przeciwwagę dla PiS i jego sponsorów. Oczywiście, że mają w tym własny interes, kto go nie ma, nawet głosujący nogami. TVP Info jest narzędziem w rękach polityki szczebla wojewódzkiego o czym Mikulski nie ma co marzyć. Występujący przed kamerami w tych okolicznościach są naiwni i wykorzystywani. Gazeta dosadnie i obrazowo opisująca wygodne wydawcy fakty, niczym większość mediów jest bezpardonowa, a nie chamska. Sitwy większej od zgromadzonej w szeregach wołomińskiego PiS nie widzę.

 15. @gallus, jeżeli jesteś na służbie to nie pij, bo teksty, które płodzisz dają wrażenie, że Ferdek Kiepski to przy tobie jest intelektualistą. @Jacek, raczej ty jesteś niedoinformowany. Otóż przy poprzednich wyborach w ramach kampanii, na otwarciu sztandarowego obiektu jakim był „Dirt Park” gościła ta sama TVInfo. Włąśnie wtedy pan M. chwalił się znajomościami w mediach. Była wielka impreza rowerowa. Były ochy i achy i podziwiała cała Polska. Proza okazała się brutalna, Obiekt nie był oddany do uzytku, który nastąpił dopiero dwa miesiące później. Jak wygłąda obecnie ów obiekt można zobaczyć. Z drugiej strony nie wierzę, że pan M. jako dziecko resortowe nie ma znajomości w mediach. Jeżeli zaś chodzi o gazety spółki Mikulski&Zych to czy są bezpardonowe czy chamskie jest to kwestia wrażliwości, natomiast roznoszenie ich po domach podczas ciszy wyborczej jest to sprawa kryminalna.
  Ps. Ciekawostka wyborcza: sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki, który niezbyt pochlebnie zapisał się w ostatnich wyborach, mieszkał w Wołominie postawówkę i liceum (na Sasina) kończył w Wołominie. Był kiedyś na zjeździe absolwentów

 16. @Andy, zapomniałeś, że TVP Info była na pływalni gdzie Mikulski z innymi wili się jak piskorze? Jaki miałby cel wstrzymywać emisję nagrań podczas II tury, walnij się w głowę? Napisz więcej o łamaniu ciszy wyborczej, tego faktu nie znam. Jeśli sztab wyborczy Madziara nie zareagował natychmiast, oznacza, że nie miał podstaw. Gazetę czytałem i oceniam jako dobrze zrobiony element kampanii negatywnej, prawdopodobnie przesądził o przegranej Madziara. Nie widzę powodów by takiej nie było, inaczej zło nie ujrzałoby światła dziennego.

 17. @jacek, wstawka „walnij się w głowę” mówi mi że jesteś skoligacony z @gallusem.
  Ja nigdzie nie pisałem o jakimś wstrzymywaniu jakiejkolwiek transmisji. Miałęm na myśli „spotkanie” pod urzędem gdzie za „gwiazdy” robili bracia Mikulskiego. Co do gazet to Gazeta Wołomińska firmy Zych@Mikulski była wyjątkowo chamska natomiast Netkonkret była do strawienia. Niestety obie były w sobotę przedwyborczą roznoszone po domach. Byłem tego świadkiem jak wnosiłem śmieci. Biedaczyna, który roznosił przeląkł się gdy mnie zobaczył i zaczął uciekać. Z plecaka wyleciała mu paczka gazet. Potem zniknął pomiędzy blokami. Było to na osiedlu Niepodległości. Szans na jego złapanie nie było żadnych. Z tego co słyszałem to akcja ta trwała całą sobotę.

 18. @Andy powtórzę dużymi literami : JESTEŚ KRETYNEM, A Z TAKIMI NIE PROWADZĘ DYSKUSJI.
  PASZOŁ W PiS-u.
  Z wyrazami najwyższego obrzydzenia – GA

 19. @andy, walnij się jeszcze raz, pierwszy nie pomógł. Nie widziałem emisji programu realizowanego przed urzędem, ale rozumiem, że tam byłeś, a więc kim są bracia Mikulskiego. Wiem, że miał być poświęcony walce Zielonego Wołomina z włodarzami o RIPOK. Zielony Wołomin też powołał Mikulski? Choroba co tak opanowuje to jakiś obłęd z opętaniem.

 20. Czytajcie i uczcie się:
  Dedykuję Pani Elżbiecie Radwan, ma wielkie szanse, ale musi być, przebojowa, przebiegła, przewidująca = prorocza, prospołeczna, pracowita, pożyteczna, pamiętliwa, pilna, prawdziwa itd.

  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,16955645.html?fb_action_ids=958542164174608&fb_action_types=og.likes

  ….W 2010 roku Hazel McCallion po raz 12. startuje w wyborach. Ma prawie 90 lat. Głosuje na nią 76 proc. mieszkańców. Mówią o niej „Huragan Hazel”.
  ….Inni mówią, że to przecież pod jej rządami Mississauga z 300-tysięcznego miasta stała się prawie milionową metropolią; trafiła na pierwsze miejsce listy „amerykańskich miast przyszłości”; zajmuje drugą pozycję wśród miast o największym potencjale ekonomicznym i znajduje się w czołówce najlepszych miejsc do życia w Kanadzie.

  ….. Raz w miesiącu występowała w telewizji – dodaje Jerzy. – Ludzie dzwonili do studia, pytali, ona odpowiada. Wszystko na żywo. Bez przygotowania, bez kartki. Ma w głowie, ile drzew wycięli, ile na tym zarobili, które działki idą do dewelopera, które są nie do ruszenia. Bo jest kilka takich miejsc. Tereny idealne pod budowę, ale nie pozwala ich tknąć. Wie, że do szczęścia potrzeba też zieleni: miejsc nad rzeką, ze ścieżkami rowerowymi, na których można spotkać sarny.
  WAŻNE!! :
  … Wie, co robi. Mississauga – jako jedno z niewielu miast na świecie – nie dość, że nie ma długów, to zgromadziła spore oszczędności. Głównie dzięki temu, że deweloperzy w zamian za swobodę budowlaną za własne pieniądze stawiają biblioteki i miejsca użytku publicznego.
  ważne!!!
  Była także jednym z pierwszych miast w Kanadzie, w których władze konsultowały budżet z mieszkańcami. Od 1991 roku, kiedy zaczął podlegać ich bezpośredniej kontroli, każdy mógł zobaczyć, na co idą podatki.

  A szły głównie na przyciągnięcie kapitału, bo aż 60 z 500 największych światowych firm ma tu swoje globalne lub kanadyjskie centra zarządzania.

 21. Dedykuję Pani Elżbiecie Radwan, ma wielkie szanse, ale musi być, przebojowa, przebiegła, przewidująca = prorocza, prospołeczna, pracowita, pożyteczna, pamiętliwa, pilna, prawdziwa itd.

  http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,16955645.html?fb_action_ids=958542164174608&fb_action_types=og.likes

  ….W 2010 roku Hazel McCallion po raz 12. startuje w wyborach. Ma prawie 90 lat. Głosuje na nią 76 proc. mieszkańców. Mówią o niej „Huragan Hazel”
  . ….
  Inni mówią, że to przecież pod jej rządami Mississauga z 300-tysięcznego miasta stała się prawie milionową metropolią; trafiła na pierwsze miejsce listy „amerykańskich miast przyszłości”; zajmuje drugą pozycję wśród miast o największym potencjale ekonomicznym i znajduje się w czołówce najlepszych miejsc do życia w Kanadzie.

  ….. Raz w miesiącu występowała w telewizji – dodaje Jerzy. – Ludzie dzwonili do studia, pytali, ona odpowiada. Wszystko na żywo. Bez przygotowania, bez kartki. Ma w głowie, ile drzew wycięli, ile na tym zarobili, które działki idą do dewelopera, które są nie do ruszenia. Bo jest kilka takich miejsc. Tereny idealne pod budowę, ale nie pozwala ich tknąć. Wie, że do szczęścia potrzeba też zieleni: miejsc nad rzeką, ze ścieżkami rowerowymi, na których można spotkać sarny.
  WAŻNE!! : … Wie, co robi. Mississauga – jako jedno z niewielu miast na świecie – nie dość, że nie ma długów, to zgromadziła spore oszczędności. Głównie dzięki temu, że deweloperzy w zamian za swobodę budowlaną za własne pieniądze stawiają biblioteki i miejsca użytku publicznego.
  ważne!!! Była także jednym z pierwszych miast w Kanadzie, w których władze konsultowały budżet z mieszkańcami. Od 1991 roku, kiedy zaczął podlegać ich bezpośredniej kontroli, każdy mógł zobaczyć, na co idą podatki. A szły głównie na przyciągnięcie kapitału, bo aż 60 z 500 największych światowych firm ma tu swoje globalne lub kanadyjskie centra zarządzania.

 22. Z DEDYKACJĄ PANI BURMISTRZ — ELŻBIECIE RADWAN
  Pani Burmistrz, konsultacje społeczne nie zawsze udaje się przeprowadzić i trudno jest dogodzić wszystkim. Warto jednak próbować wypracować strategię (kilka sposobów różnych strategii, jak przekonywać ludzi do własnych pomysłów) ZAWSZE NALEŻY POSZUKIWAĆ ’ ZŁOTEGO ŚRODKA’
  Jak się z ludźmi nie rozmawia, to ludzie za punkt honoru, postanowią, że pokażą kto tu rządzi i nawet korzystny pomysł może przepaść na długo lub nawet na zawsze w głębokiej urzędniczej szufladzie. Pomysły należy podpierać rzeczowymi argumentami. Przemawianie w Radiu Wołomin w formie (przemyślanego) objaśniania niektórych posunięć, może przynieść efekty.
  Polka z pochodzenia, następcą burmistrza Hazel McCallion, która rządziła przez 36 lat.
  Mississaugi (aglomeracja istnieje od 1974 roku; powstała z połączenia okolicznych wsi i miasteczek)

  https://www.youtube.com/watch?v=cm1w_bvMTuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj