Powiat wołomiński: Wybraliśmy Dudę!

11

60.4 proc. do 39.6 proc.- tak w powiecie wołomińskim ukształtowała się różnica głosów pomiędzy Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim w II turze wyborów prezydenckich. Jak zwykle nasz powiat był bardziej zdyscyplinowany niż reszta kraju. Podczas gdy średnio w Polsce do wyborów poszło 55.34 proc. obywateli, w powiecie przy urnach stawiło się aż 63.21 proc. wyborców.

W sumie Andrzej Duda otrzymał 66 269 głosów, a Bronisław Komorowski 43 440 głosów mieszkańców powiatu. Największym poparciem prezydent elekt cieszy się w gminie Poświętne, gdzie uzyskał aż 80.85 proc. Licznie głosowały na niego także gminy: Dąbrówka (77.70 proc.), Klembów (69.46 proc.), Tłuszcz (69.36 proc.) i Strachówka (69.30 proc.). Za zmianą prezydenta nie mniej stanowczo opowiedział się Radzymin (65.92 proc. na A. Dudę) i Jadów (62.79 proc.). (…)

Więcej na łamach Wieści.

11 KOMENTARZE

 1. Były burmistrz i były starosta dobrze drepczą przy prezydencie elekcie co było widać podczas wieczorów wyborczych w sztabie, czyhają na jakieś intratne posadki w kancelarii a przecież średnia pensja w obecnej kancelarii prezydenta to 9000 zł netto. Jak zwykle nieudacznicy pchają się do koryta.

 2. Brawo dla Poświętnego ! Jak PiS dojdzie do władzy powinien się odwdzięczyć gminie Poświętne np.zbudować drogę dwupasmową od Majdanu do Okuniewa z korzyścią dla całego powiatu (nie ma tam problemu z gruntami bo to teren poligonu)

  • Przecież jeszcze jest „Wasz” prezydent Komorowski – do sierpnia, a nowy od sierpnia – to dopiero będzie upał 🙂 wreszcie.

 3. Od sierpnia przyjdzie upał, po nim efekt cieplarniany, a po tym słońce wypali mózgi tym, którym tak wiele nowy prezydent obiecał. I po tym – będzie wielki potop. Buduję ARKĘ, zapraszam do spółki.

 4. Niech będzie pochwalony Andrzej D uda i Kaczyński zawsze Dziewica!

  A ja już widzę jesienny spęd {przepraszam – słuszny protest] górników obrzucających śrubami i świecami dymnymi Pałac Prezydencki i skandującymi:
  – Teroz nóm sie uda…
  Wyłuczuł nos Duda!!!

  Niech będzie pochwalony Andrzej D uda i Kaczyński zawsze Dziewica!

  • Super komentarz. Nie wiem czym się Wołomin tak chwali, dla mnie to wstyd, ze moje miasto wybrało Dudę. pracuje w mediach i ostatnio zadzwoniła jedna czytelniczka do mnie, kobieta ponad 80 lat i powiedziała, ze dla niej ludzie dzielą się na normalnych i na tych z PiS-u:) Bardzo mi się spodobał jej komentarz.
   Duda plus spółka, czyli kaczor, Rydzyk i Macierewicz dopiero zrobia z Polski ruinę, bo kasa pójdzie na kościoły i pomniki

   • Raczej na nawracanie wschodu i Ukrainy.
    Po mojemu na tym najbardziej zależy mocodawcom zza oceanu.

    Dalibóg nie wiem, czy to daje natchnienie i wiatr w żagle czy też stanowi przygnębiające obciążenie.
    Materialny sukces jest podobno w modzie.

    PS.Mam kompletnie inne obawy:
    Poszkodowani „lewego czerwcowego” niestety mają tendencję do wycofywania się po tym jak entuzjastycznie rozdmuchają zadymę w jakiejś lokalnej lub strategicznej sprawie.

    Oby młody narybek i na szczeblu samorządowym i i strategicznym ( co do ustawodawczych lobby’ersów okaże się na jesieni ) wyzbył się tej wady.
    Tak czy siak – c z a r n o w i d z ę 🙂

 5. Nie wygląda na takiego co boi się własnego cienia, więc pół roku od końca wakacji może pojechać na wierze, nadziei itd.
  Będzie miał kredyt zaufania – i u swoich wyborców i u mnie.
  Co potem – czas pokaże.

  Aha-
  Istotne aby nie był pisowskim partyjniakiem, ale na to musi sobie zapracować.
  PS.
  Wspomnę o tym, jak to prezydent z lat 05-10 meldował się u prezesa pewnej partyjki.
  Zrobił z siebie nie lada telewizyjne widowisko .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj