Czy radni śpią na sesji?

1

Do ciekawej wymiany zdań doszło w trakcie ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne. W punkcie dotyczącym wolnych wniosków, jedna z mieszkanek postanowiła zadać radnym pytanie: – Tak sobie obserwuję, słucham państwa i jestem zdziwiona zachowaniem niektórych radnych. Oni po prostu siedzą i nawet nie mają żadnych pytań. Jest dwóch radnych, którzy tam coś gnębią bo mają problemy wśród swoich mieszkańców. Reszta radnych nic nie robi, śpi. Zastanawiam się w takim razie czy radni reprezentują swoich mieszkańców czy wójta? – pytała mieszkanka gminy Poświętne.

– My nie mamy zaplecza – odpowiedziała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jolanta Sałańska. – Macie państwo duże zaplecze, dowodem jest to, że siedzi pani na tamtym stołku i reprezentuje jakichś ludzi. Dlaczego nie rozmawia pani ze swoimi mieszkańcami? Nie mają żadnych problemów? – dopytywała dalej mieszkanka.

– Rozmawiam ze swoimi mieszkańcami przy okazji zebrań sołeckich. Dwa lub trzy razy w roku są zebrania, więc zapraszam panią wtedy. Dlaczego pani nie startowała na sołtysa, gdy były wybory? Nie było pani wówczas na tych wyborach. Zapraszam na zebranie, wtedy zobaczy pani, jakie są problemy mieszkańców wsi Ręczaje Polskie. Dodam, że obecnie nie ma żadnych problemów, ponieważ jesteśmy na takim etapie, gdzie wszystko jest robione. Jest zrobiony plac zabaw, oświetlenie i przepusty. Mieszkańcy są zadowoleni z radnej Sałańskiej – pochwaliła się radna. (…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj