Pałacowej przepychanki ciąg dalszy

2

Nie minęło wiele czasu od chwili zwołania przez zarząd Starostwa Powiatowego konferencji prasowej, dotyczącej złożenia do Prokuratury Rejonowej w Wołominie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego starostę Piotra Uścińskiego w sprawie „Adaptacji zabytkowego pałacu w Chrzęsnem na cele edukacyjne”, a już głos w sprawie zabiera kolejny uczestnik dyskusji były marszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Strzałkowski. To jemu były starosta poświęcił w swym oświadczeniu kilka ostrych zdań. Dziś oddajemy głos byłemu marszałkowi.

Jak mógłby Pan skomentować oświadczenie byłego starosty Piotra Uścińskiego, czy było ono dla Pana zaskoczeniem? 

– Ogromnym. Przyzwyczaiłem się już do tego, pomimo iż nie sprawuję już żadnej funkcji publicznej na terenie powiatu wołomińskiego. Pan Radny Uściński w felietonach prasowych i publicznych wypowiedziach wciąż używa mojego nazwiska w kontekście swoich wpadek i niepowodzeń. Jednak mieszanie mojej osoby z nieprawidłowościami, do których doszło w starostwie powiatowym w Wołominie, w czasie kiedy kierował nim Pan Piotr Uściński, to już lekka przesada. Przykro mi, że Pan Radny najpierw dopuścił do poważnych nadużyć prawa, dotyczących zamówień publicznych, za co został ukarany przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych naganą, a teraz próbuje nadać całej sprawie kontekst polityczny.

W oświadczeniu Piotra Uścińskiego padła informacja, że wiedzę o ewentualnych kłopotach uzyskał od Pana znacznie wcześniej niż podano publicznie. Skąd zatem u Pana owa wiedza, na długo przed zwołaną konferencją? (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Panowie, ogarnijcie się, gówno nas obchodzą wasze przepychanki i elokwencja w gazetach.
    Chcemy żeby powiat się rozwijał, a nie był slumsem pod Warszawą – z najwyższym bezrobociem, kieską komunikacją, brudem i zapyzalstwem. A Pan ile nam załatwił jak siedział na stołku wysoko u Marszałka?
    Ruszajcie się do roboty, bo jak nie to, ludzie was ruszą w październiku i wtedy układy nie pomogą…

  2. Sprawą pałacu w Chrzesnem powinien zająć się poznański oddział CBA specjalizujący się w aferach związanych z obiektami zabytkowymi,i to jak najszybciej zanim się sprawa przedawni,a obaj Panowie z sejmiku powinni zgodnie połączyć siły w wyjaśnianiu sprawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj