Place zabaw czeka rewolucja?

4

W tym roku władze gminy Wołomin zabrały się za remont i doposażenie placów zabaw na poważnie. Gminne place będą też ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. O inwestycjach dla najmłodszych mieszkańców z wiceburmistrz Wołomina Edytą Zbieć rozmawia Julita Mazur.

Ile dokładnie pieniędzy pochłonęły w tym roku remonty placów zabaw?

– W maju 2015 r. miasto ogłosiło przetarg na dostawę oraz montaż urządzeń zabawowych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Doposażenie placów zabaw”. Wykonawca rozpoczął prace jeszcze w czerwcu, a zakończyły się one na początku lipca. Koszt tego zadania to blisko 146 tysięcy złotych. Porównując, na remont placów zabaw w latach ubiegłych przeznaczono: w 2013 r. kwotę w wysokości 18 tys. zł, a w 2014 r. kwotę w wysokości ponad 38 tys. zł.

Drobne naprawy, niewymagające poważnej ingerencji w konstrukcje, jak np. wymiana siedzisk w huśtawkach, naprawa mocowań i łańcuchów czy dokręcanie poluzowanych śrub, były dokonywane na bieżąco przez pracowników grupy remontowej MZDiZ. Jednak na prace konserwacyjne i remontowe zawierane były umowy z podmiotami zewnętrznymi. W roku bieżącym remonty na gminnych placach zabaw wykonywane były przez firmę „Eko-Centrum Sylwia Cichacka” z Radzymina. Wartość zawartej w kwietniu umowy opiewa na kwotę 24 415,50 zł. Ale to nie wszystko. (…)

Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

  1. Pomysł z nowymi placami zabaw b. udany. Szkoda, że rodzice siedzący na ławkach i nudzący sie pilnowaniem dzieci nie zwracaja uwagi jak dzieci wylewaja napoje na zjeżdzalnie i rzucaja puszki po napojach pod ta sama zjeżdzalnie. Mimo, że obok ławek są kosze na śmieci.

  2. Plac przy Reja jest super w porownaniu do wczesniejszego w jego ostatniej fazie rozkladu. Z uwagi na brak czasu odwiedzamy go glownie w niedziele po kosciele. Moja uwaga dot nieoproznianych w weekend koszy ns smieci. W niedziele wyglada to slabo, przepelnione kosze, smieci wokol na trawniku.

  3. Z Deklaracji Programowej Partii Razem:
    8.5. Zapewnimy miejsca w przedszkolach i żłobkach dla wszystkich dzieci, które tego potrzebują. W wybranych placówkach zapewnimy opiekę popołudniową i weekendową.
    Razem możemy więcej!

  4. Mirka. Masz co narzekac. U Nas w ogole w Gorkach Mironowskich nie ma placu zabaw i dzieci zeby sie pobawic musza jechac z rodzicami 3km co dla mnie jest smiechem na sali. Doposazaja place zabaw pff zrobcie droga wladzo place zabaw tam gdzie ich nie ma…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj