Jeszcze Kobyłka, czy już Rosja?

7

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kobyłka spierano się o zasady udzielania mieszkańcom głosu w trakcie obrad. Wydawałoby się, że dotychczas w tej kwestii Kobyłka działała bez zarzutów. Każdy mieszkaniec mógł bowiem zabrać głos na sesji Rady Miasta po wcześniejszym wpisaniu się na listę. – Jak wchodziłem dziś do urzędu zatrzymała mnie jedna z mieszkanek. Poinformowała mnie ona, że pani przewodnicząca nie pozwoliła jej się wpisać na listę osób, które chciałyby zabrać głos na sesji. Czy to prawda? – zapytał radny Jakub Kowaleczko. (…)

– Myślałem, że aby zabrać głos należy po prostu dopisać się do listy. Później jednak dopuściła pani do głosu innego mieszkańca. Argument, że ktoś coś blokował nie jest w tym przypadku żadnym argumentem. Kreuje się pani na hegemona tej sali. Niech pani nie dziwi się, że wpłynęła na panią skarga (złożona wcześniej przez Małgorzatę Śliwińską – przyp. red.) Albo udzielamy głosu wszystkim, albo nikomu – zauważył radny Kowalaczko, który skrytykował również idee odpowiadania na pytania mieszkańców poprzez facebookowe Forum Mieszkańców Kobyłki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

7 KOMENTARZE

 1. Oglądając sesje nie da się ukryć arogancką postawę przewodniczącej Jaźwińskiej. Została wybrana przez ludzi i ma służyć ludziom . Każdy mieszkaniec ma prawo zadać pytanie i uzyskać odpowiedź czy się to komu podoba czy nie.

 2. przewodnicząca rady pełni funkcje porządkowego, tak jak policjant na drodze … wielu osobą się to nie podoba jeśli ktoś im zwraca uwagę nie pozwala na robienie wszystkiego co chcą. ale czasami jest to konieczne jest to jedyne rozwiązanie, a jeśli komuś to się nie podoba to niech złoży skargę,

 3. Zadawanie pytań przez facebook ? No fajnie. Zawsze można je wcześniej przeczytać i przygotować się do odpowiedzi. Po co być zaskoczonym ” na żywo ” i to jeszcze jak sesja jest nagrywana.

 4. Ja słucham sesji w internecie. Mnie interesują konkrety: co Zarząd Miasta i Radni zrobili dla mieszkańców i co jeszcze zrobią.
  Wałkowanie tych samych pytań od internautów co sesja to strata czasu. Może tak przygotować odpowiedzi i odsyłać zainteresowanych na stronę np. Urzędu Miasta.
  Na sesji dopuszczać do głosu tych którzy chcą poruszyć nowy temat. Pan Kowaleczko chyba przygotowuje się do następnych wyborów samorządowych i udziela w czasie sesji bo według członków Wspólnoty Samorządowej tylko ci co zabierają głos na sesji coś robią. Czas na pracę jest w komisjach i na dyżurach radnych.R
  egulamin obrad pewnie jest więc trzeba go przestrzegać, i ktoś musi nad tym panować.

 5. Szanowni internauci, komentatorzy, zamiast marnować czas na dyskusję kto kogo dopuścił albo nie dopuścił do głosu przejdźcie na stronę http://www.stopwariatom.pl i głosujcie na aktywne przejście dla pieszych w Kobyłce ul. Zagańczyka i Serwitucka. Jest szansa, że w II etapie konkursu wygramy bo na razie prowadzimy. Więc proszę państwa do klikania. do 14 września musimy mieć najwięcej głosów. Z NIVEA się nie udało to może z PZU się uda

 6. WYGRALIśLMY AKTYWNE PRZEJŚCIE W KOBYŁCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas na głosowanie.Wybrała nas komisja. Warto było walczyć do końca, choć po niedzieli byliśmy załamani.
  Jeszcze raz dzięki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj