Puchary w kickboxingu

0

Na rozgrywanym w Otwocku Pucharze Polski i turnieju Master Cup w formule kick light kickboxerzy MKS Wicher Kobyłka zdobył łącznie 17 medali: 9 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych. Patryk Kuryłek został najlepszym zawodnikiem wśród juniorów, a Kamil Ruta najlepszym seniorem!

Na turnieju wystartowało ponad 180 zawodników i zawodniczek z klubów z całego kraju. Przyjechało wielu utytułowanych kickboxerów, którzy mają na swoim koncie znaczące sukcesy. Z Kobyłki na zawody pojechało wielu debiutantów, ale również doświadczeni zawodnicy z ekipy trenera Grzegorza Engela. Kickboxerzy Wichru wywalczyli medale we wszystkich kategoriach wiekowych. Nie lada wyczynu dokonał Patryk Kuryłek, który wygrał swoją kategorię wagową (-57 kg) zarówno wśród juniorów, jak i seniorów. Dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w gronie juniorów. Najlepszym seniorem wybrano Kamila Rutę, który pokonał rywali w kat. do 84 kg. O tym, że kickboxing to sport dla każdego przekonał się Kacper Dąbrowski, który zwyciężył wśród kadetów młodszych, a później dopingował swojego tatę Jacka, który wygrał w kat +94 kg w rywalizacji seniorów.

– Zawodnicy kobyłkowskiego klubu zajęli pierwsze miejsce drużynowo w turnieju i zebrali wiele pochlebnych opinii od fachowców – mówi trener Grzegorz Engel. – Chciałbym przy okazji podkreślić wspaniałą atmosferę na trybunach, jaką stworzyła bardzo liczna grupa kibiców z Kobyłki. Teraz przed nami kluczowy etap przygotowań do najważniejszych imprez sezonu. Już 22 października Kamil Ruta wyjeżdża na Mistrzostwa Świata bronić tytułu zdobytego 2 lata temu, a Patryk Kuryłek będzie startował na Mistrzostwach Polski młodzieżowców. Ponadto 7 listopada Kamil będzie walczyć o zawodowy tytuł Mistrza Polski w K-1 w kat. wag. -81kg. Przy okazji chciałbym podziękować za wsparcie władzom klubu i firmie Brachole oraz trenerowi Piotrowi Bombikowi, który wraz ze mną asystował naszym zawodnikom podczas walk. Jednocześnie zapraszam wszystkich na nasze zajęcia w sali przy ul. Ręczajskiej – dodaje trener Engel.

Zdobywcy medali:

Patryk Kuryłek – 2 złote medale w kat. wag. 57 kg (junior i senior)

Kamil Ruta senior – złoto w kat wag. 84 kg dalej,

Kacper Dąbrowski kadet młodszy – złoto w kat. wag. 47 kg;

Dariusz Giera Kadet starszy – złoto w kat. wag. 57 kg;

Patryk Czarnecki junior – złoto w kat. wag. 57kg;

Jacek Dąbrowsski senior – złoto w kat. wag . +94 kg;

Sebastian Jabłecki senior w kat. wag.84 i 89 kg zdobył złoto i srebro;

Kamil Głowacki senior w kat wag 74 kg – srebrny medal;

Paulina Matera junior w kat. wag.-60 kg – srebrny medal;

Artur Roguski senior w kat. wag. + 94 kg- brązowy medal;

Karol Rudowski junior w kat. wag. do 74 kg-brązowy medal;

Tomasz Majek senior w kat. wag. 74kg- brązowy medal;

Mateusz Kret senior w kat. wag 79 i 84- złoty brązowy medal.

Opracowanie

Wicher Kobyłka