Tak głosował powiat

18

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego jak zwykle wybrali się licznie do urn wyborczych i jak zwykle w większości głosowali na PiS. W efekcie oddanych w niedzielę głosów, powiat będzie miał w Sejmie i Senacie dwóch przedstawicieli – mieszkańców Ząbek – Jacka Sasina i Piotra Uścińskiego.

Frekwencja zanotowana na terenie Polski wyniosła w tych wyborach 51.29 %, natomiast w powiecie wołomińskim – 57. 63 %. Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Zielonki (65.61 %), najmniej Strachówki (38.71 %).

W wyborach do Senatu najwięcej głosów otrzymał Jan Krzysztof Żaryn KW Prawo i Sprawiedliwość (52.78 %). Mandatu nie dostała natomiast Anna Aksamit z KW Platforma Obywatelska (47.22 %).

W okręgu podwarszawskim zwyciężył PiS, zdobywając dla swojej partii sześć mandatów. PO – 4 mandaty, Nowoczesna – 1, Kukiz’15 – 1. Mandaty z PiS z okręgu przypadły Mariuszowi Błaszczakowi (73.139 głosów), Jackowi Sasinowi (43.250 gł.), Janowi Szyszko (15.015 gł.), Anicie Czerwińskiej (7.068 gł.) i Piotrowi Uścińskiemu (6.679 gł.), Andrzejowi Smirnowowi (5.572 gł.),

Posłami PO z naszego okręgu zostaną: Małgorzata Kidawa-Błońska (80.866 gł.), Jan Grabiec (10.929 gł.), Michał Kamiński (5.877 gł.) oraz Kinga Gajewska (4.820 gł.).

Mandat dla Nowoczesnej wywalczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz (19.041 gł.), a dla Ruchu Kukiza – Stanisław Tyszka (14.670 gł).

Oto najlepsze wyniki kandydatów miast powiatu wołomińskiego: (…)

Więcej na łamach Wieści.

18 KOMENTARZE

 1. Tak jak wcześniej pisałem, jedynie p.Uścinski miał szanse na dostanie się na Wiejską i tak się stało. Polacy wybrali ,Pis dostał szanse samodzielnych rządów, na pewno nie będzie łatwo .Mam nadzieję i chciałbym aby dobrze pracowali dla dobra Polski i Jej obywateli .Oby uniknęli błędów poprzedników.

  • Zasługi Pana Uścińskiego i Sasina dla Wołomina i okolic są nader wątpliwe. To za rządów Pana Uścińskiego zostały wydane dwa bardzo kontrowersyjne pozwolenia na budowę – centrum handlowego na terenie po Stolarce Wołomin oraz RIPOK w Starych Lipinach. Czas pokaże, czy dla samorządu gminnego i samorządu powiatowego te decyzje nie odbiją się czkawką. Co zaś tyczy się Pana Sasina to widniejące na jego plakatach wyborczych pisowskie hasło „Prace, nie obietnice” wbudząło we mnie śmiech, jak tylko przypomniałem sobie jak bardzo ten Pan napracował się jako pełnomocnik byłego burmistrza Wołomina.

 2. Pan Sasin wzruszył mnie do łez, kiedy walczył przeciwko śmieciowisku na Radiowie. Jego argumentacja o cierpieniu ludzkim… Czy w Lipinach i okolicach mieszka inny gatunek? Tu jakoś nie widziałam żadnych obiekcji…

 3. olx chyba po wyborach masz już w kranie zamiast ciepłej wody PO pisowskie mleko i miód chyba zaszkodziło… hehe. W 2016 roku to zgodnie z obietnicami PiS będzie „Polska w Ruinie”, a poparcie PiS zleci na łeb szyję jak się Polacy zorientują, że ich walneli w rogi. 500 zł na dziecko, bezpłatne leki dla seniorów, min. 12 zł na godzinę, 8000 złotych wolne od podatku, no i mieszkania za 2 5 tysiaka za metr !!!! . PiS w Wołominie już nigdy nie będzie rządził bo po wyczynach Rysia, Piotrusia i Jacusia w poprzedniej kadencji została lokalna ruina.

 4. Jestem załamana wynikiem wyborów. pan Usciński to porazka, zreszta jak cały PiS. Wstyd mi za Polaków, ze tak głosowali. Może gdyby wszyscy poszl głosowac a nie 50% to wtedy PiS by przegrał. PiS nic dobrego nie zrobi. jedyne co zrobi to cofnie Polske do sredniwiecza. Mielismy burmistrza z PiS-u i co nic nie zrobił , ale na szczeście wykurzylismy go. Pani Radwan to super wybór, w mojej okolicy zrobiła bardzo duzo. Na szczęście Uściński tez pogoniony ze stołka starosty .

  Dostał się Pan Sasin, na którego warszawiacy patrzec się nie moga. Porazka i dno, wielkie dno ten PiS

 5. Ostatnie wybory pokazały TOALNĄ klęskę w naszym okręgu PSL i wszystkich osób zebranych wokół tego środowiska. Mam tu na myśli Panią Elżbietę Radwan, Sylwestra Jagodzińskiego, Bogdana Domagałę z DJChem. Ich Guru Janusz Piechociński nie wszedł do sejmu. Proponuję chwilę poświęcić temu towarzystwu, mieszkańcy Wołomina maja dość kłamstw i hipokryzji pokazali to głosując na PSL- owskich kandydatów…..jest to pokłosie działań tych ludzi w Wołominie, gdzie kwitnie kolesiostwo i nepotyzm.

 6. Teraz Radwan nie ma na kogo liczyć. Tylko idiota pcha się na tonący statek z którego szczury uciekają gdzie mogą.
  Jagódko rzuć prezesurkę i ratuj mnie, ratuj, ratuj!!! – Coś ty Elka zwariowałaś?

 7. Na PSL głosowali tak naprawde tylko posiadajacy etaty w Agencjach,krusach,samorzadach i ich rodziny a to niewiele, ale wystarczy aby prześliznąć sie do Sejmu.Tak naprawde należały im sie wakacje od parlamentaryzmu.Musza sie zdecydować czy sa partią chłopska czy małego biznesu i samorzadowców.Kto wpadł na pomysł w tej partii aby brać do poprzedniego Sejmu do PSL te spady np. od Palikota/ totalna porażka/ A te dwie dłonie wyciagniete do koalicji z PO i Pis, a 2 tygodnie przed wyborami jedna reka schowana, dalej kreowanie sie na premiera przyszłego rzadu przez prezesa Piechocińskiego, to już chyba po jakichś grzybkach. Ogólnie brak wiarygodnosci i póżniej takie efekty. Jak to mozliwe ,że niecały rok temu PSL miał ponad 20%/ czyżby cud nad urną?/ Przy okazji przede wszystkim skończyć z nepotyzmem i kolesiostwem, zdecydowac sie na konkretny elektorat, walczyc o niego i dla niego.

 8. Z PSL-em to śmiech na sali. Najbardziej bawią mnie przedwyborcze wypowiedzi Freda Flinstona, który marzył sobie, że będzie premierem :]

 9. Jak czytam niektóre wpisy to widac juz , ze w Wołominie sami pisowcy. Naprawde nikt nie widzi zagrożenia ze strony tak sredniowiecznej zacofanej partii. Przeciez to idioci, smiech na sali. kaczor, Macierewisz, szydło i spółka z Rydzykiem na czele. |tacy ludzie maja rządzić moim krajem. jeszcze raz mi wstyd za Polaków…..

 10. @Magda,nie trzeba inwektywami oceniać przeciwników politycznych.Jest Ci wstyd za Polaków, przed kim czujesz ten wstyd?Pozwól ludziom mieć swoje zdanie,Polacy to w zdecydowanej większości madrzy ludzie i należy zawierzyć Ich roztropnosci,wiedzy i instynktowi.Pozdrawiam

 11. Dokładnie, jeśli pis zdobył niecałe 37% to oznacza że reszta zdobyła ponab 63% głosów. To nieprawda że większość głosowała na pis. Większość jest zdroworozsądkowa i normalna 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj