Wołomin: Rekordowe inwestycje w 2016 r.

0

W połowie listopada na internetowej stronie wołomińskiego urzędu pojawiła się informacja przedstawiająca projekt budżetu gminy na 2016 r., w pełni autorski budżet nowej burmistrz. Niewykluczone, że po rozmowach z radnymi, zanim dojdzie do jego przyjęcia w formie uchwały, pojawią się niewielkie korekty, jednak już teraz z całą pewnością można stwierdzić, że zaplanowano w nim nieporównywalnie więcej środków na inwestycje niż w latach ubiegłych.

Przyszłoroczne wydatki na inwestycje mają wynosić 27,118 mln zł, dla porównania: rok wcześniej wynosiły one 18,934 mln zł, w 2014 r. – 21,423 mln zł, 2013 r. – 19,550 mln zł, a w 2012 r. – 18,704 mln zł.

W 2016 r. najwięcej miejsca w tabeli wydatków na inwestycje zajmuje tworzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowych. Doczeka się ich: ul. Kasztanowa w Nowych Lipinach oraz fragment ul. Ciasnej w Wołominie (jako ciąg połączenia komunikacyjnego ul. Szosa Jadowska z ul. Duczkowską), ul. Kolorowa w Wołominie, ul. Kiejstuta w Wołominie, ul. Laskowa w Wołominie, ul. Złota na odc. od. ul. Głowackiego do ul. Wiosennej w Wołominie, ul. Szara w Wołominie, ul. Annopol i Torfowa w Wołominie, ul. Szpitalna w Wołominie, ul. Czarnieckiego w Czarnej, ul. Kmicica w Wołominie (odc. od ul. Lipiny B do ul. Al. Niepodległości) oraz ul. Poprzeczna w Nowych Lipinach,

Zaplanowano też budowę ulic, z których część będzie kontynuacją albo początkiem wieloletniej modernizacji. Doczekają się jej: (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj