Czy radna z Kobyłki świadomie zataiła sprzedaż nieruchomości?

26

W trakcie ostatniej sesji rady miasta Kobyłka doszło do  nieoczekiwanej dyskusji. Jedno z pytań  dotyczyło tego, czy prawdą jest że radna sprzedała działkę za około dwa i pół miliona złotych i zapomniała tego faktu wpisać w oświadczeniu majątkowym. Ważnym w pytaniu było także to, że radna do czasu sprzedaży tej nieruchomości skutecznie blokowała budowę CH. Pytana wymijająco odpowiadała unikając jednoznacznej deklaracji, choć wszystkim dziś wiadomo, że w sprawie budowy centrum handlowego wszystkie protesty wycofano.

26 KOMENTARZE

  • Od zawsze. Jeśli ktoś dostaje milion zł, to jego majątek wzrasta o milion i musi go wykazać w oświadczeniu majątkowym
   Jeśłi ktoś sprzedaje swoją działkę, dostajac za to pieniądze, to jego majątek się nie zmienia, zmienić się powinny natomiast wpisy w oświadczeniu (odpowiednie rubryki są na kasę oddzielne na nieruchomości.

 1. Wieści jak zwykle piszą co władza każe. Jak w 2008/2009r. nie jako Nowak były przewodniczący w owym czasie sprzedał działkę pod galerię handlową tą samą co wspomnaine w artykule to było dobrze nikt o tym wtedy tak nie pisał. Ów przewodniczący był z ramienia obecnego burmistrza i wtedy było wszystko w porządku?
  Panie M. Chrzanowski pogrąza pan siebie i całą tą pseudo gazetę.

 2. Ja już tego brulowaca omijam z daleka, szkoda tracić wzroku polecam ikobylka.pl póki co jeszcze niezależne medium zobaczymy jak długo.

  • Co za bzdury…ikobylka jest stworzona z myślą o wyborach które nieuchronnie się zbliżają. Ha, ha co za naiwność wierzyć w niezależność ikobylka…

   • Dla mnie piszą z sensem. Fakt, że jest w tym może zamysł wyborczy. Myślę jednak, że jest to mimo wszystko wartościowa strona.

   • Fajnie ze chce się komuś w tym mieście robić takie społeczne rzeczy, jak choćby portal informacyjny. Widać że nie próżnują – bo materiałów przybywa.
    Jeśli to nawet akcja przedwyborcza jak tu sugerujecie to ja jestem za. Osoby nowe, niepowiązane układami, chcące zdziałać coś dla miasta. Jestem za „świeżością” na Wołomińskiej. Dość takich machlojek jak wyżej!

 3. A ja się ciesze, że Radna działkę sprzedała. A z uzyskanych środków kupiła czekoladki i częstowała mieszkańców dzielnicy. Zapewne w ten sposób chciała osłodzić gorycz poki co kolizyjnych przejazdów.

  • A ja te czekoladki wcinałam ,pycha .i ciesze sie ,że sprzedała ziemie i że jej sie powiodłoi żadna przewodnicząca i bburmistrz Karina od biżuterii cierpi z tego powodu

 4. Raczej trudno zapomniec wpisac takiej kwoty w oswiadczeniu majatkowym.Zapewne wczesniej działka była wpisywana jako nieruchomość. Teoretycznie mozna zapomnieć o czymś, ale to mało tłumaczy w takich przypadkach. Ta dyskusja na radzie w tej sprawie to element jakiejś gry w radzie gminy??

 5. Tylko idiota nie zauważy, że pani radna dokonała skoku na kasę wykorzystując sytuację. Najpierw pisała protesty by zablokowac inwestycję ( robiła to skutecznie przez prawie 2 lata). Następnie dogadała się z firmą realizująca tą inwestycje (centrum handlowe) by kupiła jej nieruchomośc za niebotyczna cenę ok. 2,5 mln i wtedy myk wycofała wszystkie protesty z sądu. Otrzymała wielką kasę znacznie przekraczającą wartośc nieruchomości i protesty wycofane !!!!. W tak oto bardzo etyczny sposób postąpiła pani radna, która blokując realizację centrum handlowego od kilku lat pozbawiła miejska kasę o 2 mln podatku rocznie. Warto też zauważyc, że budowa Centrum Handlowego to ok 500 nowych miejsc pracy, nowe infrastruktura drogowa wykonana przez inwestora. Gdyby pani radna była osoba prywatna to można by rzec, że niezły z niej cwaniak wyrwała kasę od inwestora, ale zachowując się tak jako radna miasta Kobyłka, aktywny członek słynnej organizacji, która ma w nazwie WSPÓLNOTA wykazała się wybitnym brakiem etyki i działaniem na szkodę interesu publicznego. To ją dyskwalifikuje z zajmowania jakiejkolwiek funkcji publicznej. To haniebne zachowanie psuedospołeczniczki , przedstawiciela dzielnicy w której miały byc realizowane inwestycje miejskie z podatków wpłacanych przez właściciela CH, a to rocznie 2 mln zł !!!!! Wyborcy pani radnej biznesmen mogą by dumni ze swojego przedstawiciela.

  • Protestów nie ma od dwóch lat i nie widać żeby CH miało szybko powstać, więc to nie protesty były głównym powodem opóźnień. I nie ma co zachwalać tego typu obiektów, bo działa tu opisywany w wielu opracowaniach mechanizm drenowania lokalnego rynku i wywożenia zysków za granicę.

  • Zapytajcie inwestora o przyczyne zaniechania budowy CH który zapłacił 2,5 milona i nie spieszy sie z budową.Skoro protestów nie ma to co go trzyma?

 6. Wspólnota Samorządowa górą!!!!!!!!! Ona jest najuczciwsza, najgodniejsza,najlepsza.
  Sukces trzeba przypieczętować teraz wspólną wycieczką do Częstochowy, też za publiczne pieniądze, a jakże. Powiat ma, powiat, da…

 7. WS rzadziła i rzadzi w powiecie. Wielu radnych powiatowych,gminnych lub ubiegajacych sie o mandat radnego, burmistrzów i wójtów, wystepowało i wystepuje pod szyldem WS na przestrzeni tych wszystkich lat od kiedy ta organizacja istnieje w naszym powiecie.Toż to sami społecznicy,którzy służą i tylko służą miejscowemu ludowi.Do tego cała armia urzedników w gminach i starostwie, to dobrze działające towarzystwo wzajemnej adoracji i popierania się.Wiele by mówić ,ale dopóki dzban wodę nosi itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj