Petycja w sprawie przejazdów

9

Przyjdzie nam jeszcze poczekać na wyniki ogłoszonego przez PKP PLK S.A. przetargu na zaprojektowanie i wykonanie bezkolizyjnych przejazdów w Kobyłce i Kobyłce Ossów.

Otwarcie ofert przetargowych miało odbyć się 10 stycznia, jednak ostatecznie termin ten przedłużono do 31 stycznia. Tymczasem mieszkańcy Kobyłki postanowili wyrazić głośno swoje poparcie dla budowy bezkolizyjnych przejazdów. „Petycję przeciw szlabanom w Kobyłce” w ciągu kilku dni poparło ponad 400 osób. Oto jej treść: (…)

Więcej na łamach Wieści.

9 KOMENTARZE

  • W Kobyłce wszyscy, poza kilkoma osobami, są za więc ta petycja ma ograniczony sens. Już w 2014 r. ok. trzech i pół tysiąca podpisów za przejazdami zostało zebranych i dostarczonych do PKP i nic z tego nie wynikło. Osoba która wymyśliła tę petycję jest chyba trochę naiwna. W tym przypadku nie trzeba zbierać podpisów tylko kolejarze muszą wziąć się do roboty.

  • Protesty były, ale trzy lata temu – i dotyczyło to głównie Ossowa. W centrum w końcówce protestowała jedna osoba. Obecnie w sprawie tunelu w centrum Kobyłki nie protestuje nikt. W sprawie wiaduktu w Ossowie aktywnie protestuje kilka osób.

 1. Szanowny Panie Dyrektorze PKP My mieszkańcy Kobyłki (od pokoleń) nie chcemy wiaduktu i tunelu ,mamy takie same prawo jak osoby nieświadome zagrożeń dla ludzi i miasta .Była grupa ludzi nieświadomych która doprowadziła do rozbicia solidnego budynku stacji kolejowej i kasy ,teraz tylko udogodniono tranzyt p.towarowym a my mamy tylko imitację poczekalni bez kasy.Są tysiące ludzi przeciwnych tym budowom ale boją się oficjalnie przeciwstawiać i walczyć z oszołomami.

 2. Ludzie czy wy w ogóle myślicie? Bez tunelu, albo wiaduktu za chwilę kobyłka stanie. Będzie jak w Rembertowie – 15 min przejazd otwarty na godzinę.

 3. Redakcja chyba przekaże propozycje zawarte w tych ofertach – 30 stycznia za parę dni.

  Stowarzyszenie nasza ziemia chyba już nie powalczy z kopalnią odkrywkową gliny.
  Duży może więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj