III LO stanowczo protestuje

5

Na początku lutego do rąk burmistrz Wołomina trafiło pismo, podpisane przez dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców i uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Wołominie, w sprawie planów połączenia tej szkoły z I LO w Wołominie i przeniesienia siedziby placówki na ul. Sasina.

Przypomnijmy, że takie właśnie pogłoski ostatnio coraz częściej pojawiają się w rozmowach gminnych samorządowców. Dyrektor III LO przyznała w piśmie do burmistrz, że informacje o planach przeniesienia jej szkoły usłyszała na ostatniej komisji oświaty RM. Przeniesienie szkoły i utworzenie jednego Liceum w Wołominie miałoby wiązać się z koniecznością zapewnienia miejsca dla młodszych uczniów z os. Niepodległości, którzy od dawna nie mieszczą się w Szkole Podstawowej nr 7. W związku z reformą edukacji i potrzebą zapewnienia miejsca w szkołach jeszcze dla klas 7 i 8, przeniesienie liceum miałoby umożliwić stworzenie w jej siedzibie kolejnej podstawówki na rozwijającym się, wołomińskim osiedlu.

Do pomysłu przychylnie ustosunkowuje się część kadry I LO, upatrując w zmianach szansę na zapełnienie placówki przy ul. Sasina (likwidacja gimnazjum i niewielka liczba chętnych w naborach do LO). Nie zgadza się z nim zupełnie kadra, uczniowie i rodzice III LO. Jak zauważają w piśmie do władz miasta, konsekwencją takiego działania byłaby likwidacja III LO, wraz z jego tradycjami i sukcesami. „Jesteśmy oburzeni spekulacjami na temat przyszłości szkoły. Odnosimy wrażenie, ze jest to celowe działanie, skierowane przeciwko naszej placówce, aby zniszczyć jej dobre imię i obniżyć rangę w powiecie wołomińskim. (…)

Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. NicOnasBezNas mówią rodzice i nauczyciele III LO do Burmistrz Radwan
    Oczywiście szumne hasało lansowane przez machera od mediów Rajcherta nie dotyczy konsultacji z mieszkańcami Wołomina i szkół w Gminie Wołomin Gdzie zupełna samowolkę uprawia Pani Boniecka Razem Z Burmistrz Radwan

  2. Jak coś działa w miarę dobrze (LO3) to lepiej reanimować trupa (LO1) i wtedy będzie sukces pełny, nie będzie żadnego w miarę przyzwoitego liceum. To, że LO1 jest kiepskie wiadomo było od dawna i wtedy należało się martwić.

  3. Te reklamacje szanowni Państwo proszę kierować do minister Zalewskiej, to dzięki reformie oświaty to całe zamieszanie. Wracamy do osmiu klas,a na osiedlu brakuje podstawówki i tyle w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj