Kluby sportowe źle wypełniły wnioski

48

W poprzednim numerze Wieści informowaliśmy, że żaden z wołomińskich klubów sportowych, który złożył wniosek o wsparcie finansowe do gminy, nie otrzymał dotacji. Konkurs został unieważniony ze względu na braki formalne we wszystkich ofertach. W wyniku braku środków z miasta MUKS Huragan Wołomin oraz PWKS Huragan Wołomin mają poważne problemy finansowe, ale jak się okazuje, głównie ze swojej winy.  (…)

Żadnemu  z oferentów nie przyznano dotacji – ponieważ żadna z ofert nie spełniła wymogów określonych w ogłoszeniu konkursu, w związku z czym zgodnie z art. 18a ust. 1 punkt 2 ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie, konkursy zostały unieważnione.

– Poszczególne oferty zawierały różne błędy, zarówno formalne jak i merytoryczne. Skutkowały one brakiem istotnych informacji, niezbędnych do właściwej oceny oferowanych zadań. Błędy w ofertach nie są wynikiem braku szkoleń, które były organizowane zarówno przez Gminę jak i przez Starostwo Powiatowe w Wołominie. Każdy z oferentów mógł też skorzystać z indywidualnych konsultacji jakich udzielali pracownicy wydziału odpowiedzialnego za przeprowadzenie konkursu. Nie wszyscy jednak z tej pomocy skorzystali, a ci którzy skorzystali nie zawsze stosowali się do otrzymanych wskazówek – wyjaśnia wiceburmistrz Makowski. (…)

 

Więcej na łamach Wieści.

48 KOMENTARZE

 1. SYMPATIA WSPOMINAMY KIEDY BURMISTRZEM BYL PAN MADZIAR. ZA JEGO RZADOW TAKICH PROBLEMOW NIE BYLO. PIENIADZE ZAWSZE SIE ZNALAZLY. OD MOMENTU KIEDY W 2014 ROKU PRZYSZLA TA RADWANOWA TO NIE MOZNA NIC A O MILICJANCIE KTORY NIE MA KOMPLETNEGO POJECIA O SPORCIE JUZ NIE WSPOMINAM. DOBRZE ZE W 2018 ROKU WYBIERZEMY NOWEGO BURMISTRZA I ZAKONCZYMY TEN.KOSZMAR

  • ZA RYSZARDA MIÓD CUD I CUKIERECZKI BYŁY

   SAME CUDA CUDA CUDA… I SPADOCHRONY…

   A WIATA SMRÓD NIESIE PO DZIEŃ DZISIEJSZY!!!

   RYŚKU SAM SE TO PISZESZ????

   UWAŻASZ ŻE CIEMNY LUD KUPI TE TWOJE UMIZGI???

   • człowieku przecież wiadomo kto to pisze, nie wiesz że wywalone szwagry gryzą po utracie wielu…bardzo wielu kierowniczych stołków…
    Syfek poleciał z prezesostwa w kotłowni
    szwagier ralfik z komuny wywalony
    kuzyn jakubek był naczelnikiem ale sam zwątpił
    koleszka Szymunio dostał stołek dyra od sztuczek
    a to jeszcze nie wszyscy a jeszcze ile pobocznych stołków w PWiK, MZO i innych spółkach…

    szwagier Emilek (radny) na koniec kadencji Rycha zgarnął na blisko 40 000 zł zleconka w spółce miejskiej.. grosiki ale się przydadzą panu radnemu

    Elka wycięła to całe towarzystwo więc i dupska bolą…..

    No to jest wielka wina Elki że kluby nie potrafią wniosku napisać. Powinna na gębę wydać miejską kasę bez kwitów i wszyscy byliby zadowoleni.

   • komu mydlicie oczy? uważacie że mieszkańcy zapomnieli jak to było za Madzi? jakie dokonania?
    problemy jakie stworzono w poprzedniej kadencji będą odbijały się czkawką nam wszystkim jeszcze przez lata!
    nietrafiony pomysł ripoku to tylko jeden z pozostawionych min…

 2. E. Radwan to wielkie nieszczescie dla sportu w Wolominie. Tylko utrudnia, nie pomaga a na tym traca najbardziej dzieciaki. Rodzice sa juz wkur… a Radwan dalej idzie w zaparte. Pani Eli Radwan i jej ekipie juz dziekujemy. Kobieto do warzywniaka

 3. To jest krucjata przeciwko Biesiadzie i Krzyzanowskiemu. Ona prowadzi wewnetrzne wojny zamiast zajac się dobrem naszego miasta. Odwolajacie ta babę

  • oj tak pamiętne czasy kolesiostwa.. pierwszy kuzyn Jagody drugi najlepsiejszy koleżka..
   popłyneli panowie razem z roztopami…

  • haha ha a co to za persony że przeciwko nim ma ktoś krucjatę robić???
   jak sami nie podołali obowiązkom i się pozwalniali to krzyżyk na drogę Panowie! gdyby nie bliskie zażyłości z wydalonym borówką zapewne panowie nie otrzymaliby kierowniczych stołków bo żaden nie spełniał formalnie kryteriów ;))))
   a to mi bohaterowie! Kpina!

   • Czyli Elzbieta Radwan zlamala prawo zatrudniajac tych jegomosci skoro nie mieli kompetencji?

   • I skad wiesz ze nie spelniali wymagan formalnych? Sprawe nalezy zglosic do prokuratury.

   • jagoda ich zatrudniał to niech powie czym się kierował pchając w górę kuzyna i kulegę ;)))

   • czyżby po raz kolejny jagoda wykorzystał swoje stanowisko?

    przypomnijmy że szwagier dostał jakieś zlecenia w MZO – czy to przypadek że wybrano firmę radnego?
    jak wyglądał przetarg? w artykule wieści gdzieś przeczytałem że jagoda prowadził nadzór nad tą spółką z delegacji urzędu – prawda to ?

  • zabrała pocierakom szwagrów posady za grube tysiące oj to zła baba, zła bardzo zła

   krucjaty to się robi jak ma się przeciwnika – nie słyszałem żeby robiono krucjaty przeciwko troczkom od kaleson?

 4. Dotacje w formule konkursowawej w OSiR to pie…ie kota przy pomocy młota. W gminie Wołomin mamy pojedyńcze sekcje sportowe. Kto z kim w tych konkursach ma rywalizować. Władza samorządowa powinna się zdecydować, albo chce wspierać młodzież w istniejących sekcjach sportowych, albo nie. Jeśli jest ich zbyt dużo, a środków mało, można się zdecydować na utrzymanie najlepszych, ocenianych wynikami i osiągnięciami, a nie konkursową papierologią. W gruncie rzeczy, chodzi tu nie o wyniki, a o wychowywanie i zajęcia dla młodzieży. Sponsoring w mieście bez przemysłu jest marzeniem ścietej głowy. Utrzymuje się jeszcze w śładowych ilościach.
  Z informacji jakie krążą wśród zainteresowanych, wydumane postępowania konkursowe burmistrz Radwan wykorzystuje do prowadzenia własnej polityki na potrzeby zbliżającej się kampanii.

 5. To jest bardzo ciekawe! Odkąd miasto przyznaje pieniądze na sport jakoś kluby zawsze dobrze wnioski wypełniały. Nagle gdy burmistrzem jest Makowski i Radwanowa, wszyscy mają źle wypełnione. Ci ludzie ciągną sport na dno. Jak to możliwe, że Ci sami działacze zawsze umieli wypełnić wniosek a nagle dziś nie umieją. Problem leży w nadmiernej biurokracji i braku dobrej woli ze strony urzędu. Gonić tych ludzi ze stołków. Niedługo wybory.

  • a kto wcześniej weryfikował wnioski???
   czyja to wina że klub nie potrafi wypełnić dokumentów???
   czy jak źle wypełnimy powiedzmy PIT to jest wina Skarbówki czy nasza?

   • To naprawde chodzi o zle wypełnione wnioski? Sport powinien byc ze wszechmiar dofinansowywany przez UM, w szczególnosci jezeli chodzi o dzieci i młodziez , bo to sie zawsze z naddatkiem zwróci. Wiemy dlaczego. Jezeli te wnioski nawet były moze nie idealnie wypełnione to nalezało wezwac wniskodawców i to poprawic i uzupełnić, a nie eks katedra, wytykac błedy i zabierać kasę. Przykre to jest i nie zrozumiałe. Za mało pracuje róznej masci ekspertów i innych, którzy powionni to weryfikowac i słuzyc pomocą. Do tego jednak trzeba dobrej woli i wizji czym jak wazny jest sport dzieci i młodzieży.

 6. Słyszeliście kiedyś żeby policjant został burmistrzem? Co ten człowiek wie o sporcie? Przecież on sam nie ogarnia jak wypełnić wniosek. Elka postawiła Wołomin na głowie. Już pominę fakt, że w ciągu 2,5 roku jest już 4 dyrektor OSIRU. Ja się pytam, czy to celowe działanie aby zdestabilizować Huragan? Nigdy w sporcie nie będzie dobrze dopóki miastem rządzą ci ludzie.

  • słyszałem że Jagoda był po zwykłej szkółce dziennikarskiej a wepchał się najpierw na wicka a później na prezia w kotłowni, dobrze że ktoś w końcu zweryfikował kwalifikacje tego pana…

   • A co oni myśleli, że na ładne oczy pieniądze dostaną? W dzisiejszych czasach to oczywiste, że na wszystko musi być odpowiedni dokument. W wielu firmach zatrudniani są specjaliści do pozyskiwania środków zewnętrznych (nie mówię że tak ma być tu, może trzeba przeszkolić kadrę). Sport i kultura opiera się na finansowaniu zewnętrznym i sponsorach. Szkoda, że kluby będą musiały uczyć się na własnych błędach… ale o to pretensję mogą mieć tylko do siebie.

  • Słyszeliśmy , że był nawet Prezydentem miasta Radomia nawet dwie kadencje Pan Marcinkowski i miasto nieźle na tym wyszło. I ten człowiek nie musi nic wiedzieć o sporcie ma być menedżerem, a nie koniem z klapkami.

 7. Wielu z tych dzialaczy doklada wlasne pieniadze do tego calego interesu a kobieta co jest burmistrzem jak to.ludzie zaczynaj mowic Nieudolna Radwan stara sie rozwalic kluby. Jak to mozliwe ze jest marzec a pieniedzy nie ma? Takie konkursy powinny byc juz w styczniu wyjasniane.

 8. Kolega Paweł to znaczy ze ta burmistrz zlamala prawo? Konkursow nie mozna ustawiac a z tego co mozna przeczytac w statucie Gminy to tylko i wylacznie jest to w kompetencjach burmistrza. Brawo kolejna afera nam wyrosnie.

 9. Elżbieta Radwan i jej ,,fachowcy” masakra.Ciekawe co na to jej nauczyciel, jak mówi Radwan ,, mój mentor” Jerzy Mikulski – myślę że może być dumny ze swojej uczennicy, przerosła mistrza w nierubstwie i nieudolności..

  • Zmiana przepisów, nowe wnioski i kluby leżą bo nie potrafią wypełnić poprawnie rubryczek. Kogo wy w tych klubach zatrudniacie???
   Komu wciskacie ciemnotę??? To burmistrz ma za was papiery wypełniać żebyście mogli forsę zgarnąć???

   a te ci wszyscy zatrudnieni w klubostwach to od czego??? same wolontariaty domniemam???

   @panie Sylwek domniemam ten Sylwek od utraconego stołka – co pana wywody wnoszą do tematu???
   żałosny jesteś pan!

 10. Gdy spieprze PIT to mam iść z awanturą do skarbowego że coś odrzucili? I lecieć do Wieści na skargę żeby to opisali?
  Gdy w przypadku przetargu spieprze dokumenty i nie dostane kontraktu mam robić podobnie?
  Jak się nie wie i nie umie i nie śledzi zmian, to można mieć pretensje TYLKO DO SIEBIE.

 11. A ja mam takie pytanko do władz klubów. A kto z nich był na szkoleniu organizowanym w Wołominie na ul. Wileńskiej przez LGD ? Szkolenia darmowe, były już w listopadzie , potem kolejne i kolejne. Było ogłoszenie o tych szkoleniach w radio Fama , w prasie i wysyłane były maile do klubów. Na tyle osób ile było nie wierzę, żeby akurat kluby sportowe nie dostały zaproszeń . Były organizacje harcerskie, inne kluby, stowarzyszenia. Sportowcy , chyba jeden klub jakaś kobieta. Więc Panowie działacze sportowi bić sie w piersi. Zawaliliście sprawę i dziękujcie Burmistrz , że nie rozstrzygnęła konkursu, bo mogła dać jednej organizacji wszystko. a to dopiero byłby lament. a poza tym więcej inicjatywy własnej, a nie tylko daj gmino i daj. Tym bardziej, że graja nie tylko dzieci .

  • Wreszcie komentarz na temat. Brawo @Tomasz !!! Wcześniej tylko jazgot i ujadanie nieudolnych komentatorów, bez wiedzy i pomysłów. Jak nie umiem to wina … urzędników? No cóż – kampania rusza to treba pokąsać.

  • Jak wyglądało zainteresowanie klubów szkoleniem organizowanym przez LGD? Pewno olali sprawę bo jakoś to będzie? Zmiana przepisów i wszyscy leżą – jak można było skorzystać i się nauczyć to każdy miał w nosie.

  • a co maja granty LGD do grantów UM, czy w ostatnich 2 latach za obecnej władzy UM , wnioski były prawidłowo wypełnione?

   • Szkolenie było organizowane przez LGD, nie było o grantach LGD, tylko o nowych formularzach stosowanych przez urzędy. LGD prowadzi różnoraką działalność, min szkoleniową dla organizacji pozarządowych w tym klubów sportowych zarejestrowanych w starostwie czy też rejestrowych.

 12. Brawo @Darek. Górą merytoryka, a nie polityka!! Sie nie podoba to pretensje do siebie wnioskodawcy. Przepisy sie zmienily to trza byc na biezaco, a nie blaznowac i falszywe świadectwo głosić.

 13. LGD RW (Urbanowscy&Co), nie pieprzyć głupot. OSiR nie jest organizacją NGO. Zgodnie ze statutem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie zwany dalej „Ośrodkiem” jest jednostką budżetową utworzoną na mocy Uchwały Nr XIX-153/2000 Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 31.08.2000 r. Zgodnie z par. 3 statutu, ośrodek zarządza obiektami sportowymi Gminy Wołomin oraz realizuje jej zadania własne w zakresie zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty mieszkańców w sferze kultury fizycznej i rekreacji. Gospodarkę finansowa prowadzi w oparciu o obowiązujące przepisy. Jednostki samorządowe wspomagane są przez gminy dotacjami, celowymi i podmiotowymi. Organizowanie dla nich konkursów jest pomysłem z kategorii politycznej patologii burmistrz Radwan. Jakaś pseudo konkursowa forma podziału środków powinna funkcjonować wewnątrz OSiR na bazie jego rocznych planów finansowych. Ta drogą powinien wpływać na jakość pracy sekcji sportowych. Najlepiej znają się na tym ludzie robiący w sporcie od lat. Jak widać gminni urzędnicy i burmistrz Radwan tylko w tym przeszkadzają.

  • a co to za farmazony pleciesz @z branży. z jakiej branży jesteś?, bo coś mi nie pasi ten wykład o gospodarce. Podszkolić się trzeba w tym zakresie jeśli się kogoś poucza. Wiedze w skali 1-10 obstawiam na 2,5 a konkursy to były jeszcze przed Radwanową. Popytaj znajomych działaczy sportowych co rozliczyc dotacji nie potrafili

   • Tak jest, jak amatorzy próbują swoich sił nie tylko w sporcie. Człowieku krejzy jesteś w realu i przenośni. Nie potrafisz odróżnić OSiR i jego sekcji sportowych opartych na ustawie o finansach publicznych od organizacji NGO wspieranych regulacjami ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Przeczytaj obie, a być może pojmiesz różnice w korzyściach.
    Szalony „Jarząbku” posiadanie prezesa klubu łubudubu rzadko niesie za sobą wymierne korzyści finansowe. Burmistrzowie tylko czekają na pojawienie się naiwniaka co zwalnia ich z odczuwalnego wsparcia finansowego i pozwala im politykować finansami gminy.

 14. Piszecie nie prawdę ponieważ kluby wypełniły wnioski na nowych wzorach. Ogólnie w przypadku problemów z merytoryką kluby powinny być wezwane do uzupełnienia wniosków w trybie ustawowym. Złamano prawo.
  Ogólnie to brak pieniędzy w kasie miejskiej jest odpowiedzią na wszystkie pytania.

  • a które to prawo złamano? jak masz jakieś dowody to trzeba pilnie zgłosić do odpowiednich organów. Ja bym tam uważał, bo jak pomówienie będzie bezpodstawne to urzędnicy mogą się z deka zdenerwować i administratora o dane poprosić. Podziel się, nie bądź wiśnia. A jak jeszcze brak pieniędzy w kasie miejskiej to już jest problem wielki. Trzeba zgłosić. Nie zwlekaj. A co jak głupoty wypisujesz?

 15. macie rację po co się szkolić – lepiej gębę drzeć po forach i wymyślać niestworzone historyjki – a fakt pozostaje faktem, że wnioski zostały złożone z bykami

 16. Informujemy, że komentarze zawierające reklamy prywatnych, płatnych form różnorakiej działalności są natychmiast usuwane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj