Wołomin: Laskowa jak nowa

Wołomin: Laskowa jak nowa

Jak poinformowano na wołomińskiej sesji Rady Miasta, wkrótce rozpocznie się budowa parkingu i ścieżki rowerowej na ul. Laskowej. Ulica stanie się teraz jedną z ważniejszych w mieście, ze względu na przejście pod torami, jakie jest budowane przez PKP (łączącym ulice Laskową z Legionów), w ramach przebudowy linii kolejowej. (…)

Jak informuje urząd, wprowadzenie wykonawcy na budowę ul. Laskowej powinno nastąpić jeszcze w marcu. – Mieszkańcy zyskają ponad 800 metrów nowoczesnej ulicy z energooszczędnym oświetleniem, ze ścieżką rowerową z betonu asfaltowego na całej długości i przyzwoitym chodnikiem. W końcu skończą się problemy z dziurawym chodnikiem, kałużami i ochlapywaniem przechodniów przez przejeżdżające pojazdy. Dodatkowo powstanie tzw. wyniesione skrzyżowanie z ul. Gdyńską i Tęczową – deklarują włodarze miasta. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(4) Comments

 1. ela

  Ale fajnie, zwłaszcza z tą ścieżką rowerową.Tylko jak się przebić rowerem przez tory?? windą?.Średnio 20- 30 rowerów przeprawia się na drugą stronę przez kręciołek.Policzyłam.Czy winda to wytrzyma? A przecież jeszcze wózki z dziećmi..

  1. azorek

   oj ela, ela , będziesz potrzebowała pomagiera. Ludzie radzą sobie nie z takimi problemami. Wązne, że będzie bezpiecznie-bezkolizyjnie, nie tak jak w ościennych gminach

   1. ela

    Bezpieczeństwo najważniejsze, zgoda, ale wystarczyłaby nakładka z betonu na schodkach i rowerek przejechałby.A dlatego rowerek a nie auto bo mniej spalin-mniej smogu ergo-bezpieczniej dla zdrowia:)

   2. azorek

    czy by wystarczyła nakładka to nie wiem, nie wiem czy wogóle byłaby taka możliwość, ale wiem, że tego trza było pilnować dawno temu, chyba gdzieś w 2012. Więc nie czas teraz na biadolenie. Wiemy kto wtedy dowodził okrętem pn Wołomin. Smog pewnie byłby mniejszy jakby towarzystwo na rowerki się przesiadło - może być mniejszy to zależy od nas czy wozimy się samochodami czy innymi lokomocji środkami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *