Wołomin: Laskowa jak nowa

4

Jak poinformowano na wołomińskiej sesji Rady Miasta, wkrótce rozpocznie się budowa parkingu i ścieżki rowerowej na ul. Laskowej. Ulica stanie się teraz jedną z ważniejszych w mieście, ze względu na przejście pod torami, jakie jest budowane przez PKP (łączącym ulice Laskową z Legionów), w ramach przebudowy linii kolejowej. (…)

Jak informuje urząd, wprowadzenie wykonawcy na budowę ul. Laskowej powinno nastąpić jeszcze w marcu. – Mieszkańcy zyskają ponad 800 metrów nowoczesnej ulicy z energooszczędnym oświetleniem, ze ścieżką rowerową z betonu asfaltowego na całej długości i przyzwoitym chodnikiem. W końcu skończą się problemy z dziurawym chodnikiem, kałużami i ochlapywaniem przechodniów przez przejeżdżające pojazdy. Dodatkowo powstanie tzw. wyniesione skrzyżowanie z ul. Gdyńską i Tęczową – deklarują włodarze miasta. (…)

Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

  1. Ale fajnie, zwłaszcza z tą ścieżką rowerową.Tylko jak się przebić rowerem przez tory?? windą?.Średnio 20- 30 rowerów przeprawia się na drugą stronę przez kręciołek.Policzyłam.Czy winda to wytrzyma? A przecież jeszcze wózki z dziećmi..

    • oj ela, ela , będziesz potrzebowała pomagiera. Ludzie radzą sobie nie z takimi problemami. Wązne, że będzie bezpiecznie-bezkolizyjnie, nie tak jak w ościennych gminach

      • Bezpieczeństwo najważniejsze, zgoda, ale wystarczyłaby nakładka z betonu na schodkach i rowerek przejechałby.A dlatego rowerek a nie auto bo mniej spalin-mniej smogu ergo-bezpieczniej dla zdrowia:)

      • czy by wystarczyła nakładka to nie wiem, nie wiem czy wogóle byłaby taka możliwość, ale wiem, że tego trza było pilnować dawno temu, chyba gdzieś w 2012. Więc nie czas teraz na biadolenie. Wiemy kto wtedy dowodził okrętem pn Wołomin. Smog pewnie byłby mniejszy jakby towarzystwo na rowerki się przesiadło – może być mniejszy to zależy od nas czy wozimy się samochodami czy innymi lokomocji środkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj