Minister Błaszczak w Kobyłce

10

W minioną niedzielę w Kobyłce, po raz kolejny na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni, świętowano V obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizacją tej uroczystości zajęli się m.in. Komitet Pamięci rtm. Witolda Pileckiego oraz PiS Kobyłka.  W Bazylice Świętej Trójcy odprawiona została msza święta w intencji poległych, pomordowanych i prześladowanych żołnierzy wyklętych. Następnie zaproszeni goście oraz sympatycy i członkowie PiS udali się na Plac 15 Sierpnia.

Tam, pod pomnikiem Żołnierza Wyklętego przemówienie wygłosił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. (…) – Niezwykle istotnie jest również to, że pamiętamy o lokalnych bohaterach. Przyjmuje się, że ostatni z żołnierzy niezłomnych został zamordowany w październiku 1963 r. Do szkół też wchodzą programy nauki historii. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zmienił te relacje, które wcześniej panowały, kiedy to ograniczono liczbę godzin nauczania historii w polskich szkołach – zapowiedział minister Mariusz Błaszczak. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

  1. Ta Kobyłkowska Szopka pokazała co tak naprawdę znaczy PIS w Kobyłce – NIC ! Tyle wyborców PIS że nie dziwne że Piotr.S przegrał wybory na burmistrza Miasta Kobyłka .

  2. Należą się podziękowania dla osób,które miały wkład w organizację Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  3. Niektórych wyklętych , to do dziś wyklinają rodziny , w których tacy niby leśni wymordowali ojców , matki i dzieci , , spalili , ograbili , te wyklęte , to niejeden był zbir i przestępca , oczywiście byli ideowcy też , co nie mieli krwi niewinnych na rękach , historia zawsze ma różne oblicza , tak jak i ludzie , w powojennym czasie , tzw patrioci grabili sąsiadów w imię niby walki z sowietami , a kto mi powie ,że u niejednego nie był to sposób na życie na czyjś koszt gospodarza , któremu świniaka wyciągali z obory najpierw Niemcy , później leśni ,a później przymusowo władza ludowa . I każdy robił to dla ’ ’ słusznej sprawy ”.’ Swojej .

  4. oj chyba coś grubego się kreci koło tylnej części ciała lokalnych działaczy partii, skoro na wzmocnienie zapraszają ministra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj