Trudny dojazd do pracy

2

Czy w gminie Poświętne utworzona zostanie linia autobusowa, z której mogliby korzystać mieszkańcy Krubek Górek, Zabrańca, Trzcinki czy Małkowa? Wójt Jan Cymerman poinformował ostatnio radnych, że prowadzi w tej sprawie rozmowy ze spółką Mobilis Group, która jest właścicielem m.in. autobusów kursujących na trasie Wołomin – Mińsk Mazowiecki.

– Rozmawiamy teraz z PKS Mobilis w sprawie uruchomienia trasy od Poświętnego do Kubek przez Zabraniec albo do SKM w Sulejówku, czy jakiegoś głównego dworca kolejowego. Chcemy z nimi się dogadać, żeby ewentualnie wprowadzone zostały dwa stałe kursy rano i dwa po południu. Zależy nam na stałym połączeniu np. z Warszawą. Zastanawiamy się również nad zorganizowaniem gminnego przewozu. W przyszłości poinformujemy komisje Rady o tym, jak to miałoby wyglądać i ile by kosztowało. Chcemy taką linię poprowadzić do Wołomina lub nawet do SKM w Sulejówku – powiedział podczas ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne wójt Jan Cymerman.

O potrzebie lepszego skomunikowania gminy Poświętne z innymi miejscowościami wspomniał również radny Marek Szałwia. – Docierały do mnie głosy od mieszkańców z dalszych sołectw, którzy są już bardzo zniecierpliwieni tą sytuacją. Żeby dojechać do pracy muszą najpierw dojść do Okuniewa. Wstają o 5 rano żeby dotrzeć do autobusu. Ewentualnie ktoś z rodzimy musi ich przywozić na przystanek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj