Radni odrzucili referendum

9

Mareccy radni odrzucili wniosek o przeprowadzenie w mieście referendum w sprawie włączenia Marek do metropolii Warszawskiej.

„Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Miasto Marki?”- tego pytania zabrakło w ankiecie przeprowadzonej przez polityków PiS podczas konsultacji społecznych i to pytanie planowała zadać część radnych mieszkańcom Marek podczas własnego referendum. Jednak wniosek w sprawie ogłoszenia własnego referendum, złożony uprzednio przez 12 radnych nie spotkał się z aprobatą i nie został poparty. Podczas głosowania 10 radnych było za, kolejnych 10 przeciw, 1 wstrzymujący się. Okazało się, że dwoje z wnioskodawców w trakcie spotkania zmieniło zdanie. (…)

Dotychczas idący w parze z burmistrzem radni zdecydowali się pokazać swoją niezależność, udowadniając to podczas ostatnich głosowań. Podczas głosowania na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Marki, nie poparli kandydatury Tomasza Błędowskiego, głosując na Tomasza Paciorka, co było zaskoczeniem dla pozostałych radnych. Obecnie zdecydowali się zagłosować przeciwko referendum, podczas gdy zakładano, że zostanie ono zaakceptowane przez wszystkie wnioskujące w tej sprawie osoby. (…)

Więcej wraz z komentarzem burmistrza Marek na łamach Wieści.

9 KOMENTARZE

  1. najwidoczniej Marki nie muszą pytać ludzi o zdanie – radni i burmistrz wiedzą lepiej i w nosie mają opinie mieszkańców
    czy może mareckim politykierom chodzi tylko o podlizywanie się pisowi? może i im coś z nosa skapnie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj