Wołomiński czołg atrakcją dla tysięcy gości

8

W miniony piątek przy głównym wejściu Ambasady Francji stanęła replika francuskiego czołgu, wykonana przez wołomińską firmę, stając się główną atrakcją uroczystych obchodów Święta Francji. Tysiące gości oglądało czołg z uwagą, robiło sobie przy nim zdjęcia i dopytywało jego twórców o najmniejsze szczegóły związane z jego budową. (…)

Już na początku swojego przemówienia ambasador Pierre Levy nawiązał do wołomińskiego czołgu i decyzji Rady Miejskiej o ogłoszeniu roku 2017 r. rokiem przyjaźni z Francją. – Być może zdziwili się państwo widząc czołg przy wejściu do rezydencji. Proszę się nie obawiać, nie jest to element ochrony ambasady. Ten czołg Renault FT 17 świadczy o wadze, jaką przywiązujemy do wymiaru historycznego naszych relacji. Został nam wypożyczony z Wołomina, z którego witam panią burmistrz. Rada Miejska w Wołominie ogłosiła ten rok rokiem przyjaźni polsko-francuskiej. Dziękuję panu Bogdanowi Domagale i pracownikom jego firmy DJCHEM Chemicals Poland S.A za wykonanie tej repliki francuskiego czołgu sprzed 100 lat. Jestem przekonany, że relacje polsko-francuskie czerpią w pełni właśnie z naszych wspólnych dziejów – mówił do tysięcy gości, wśród których byli m.in. ambasadorowie, przedstawiciele polskiego rządu, politycy, samorządowcy, przedstawiciele związków wyznaniowych, dziennikarze i aktorzy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

8 KOMENTARZE

  1. Hmm, przyjaźń polsko-francuska. Najbardziej spektakularnie objawiła się we wrześniu 1939r. Teraz też szału nie ma.

  2. pozwolenia na budowe parku wydane – będzie i czołg! Złomiarze czekają! A wołominiacy za niego – zapłacą: czy im sie to podoba czy nie….

  3. Gdyby urzędnicy i samorządowcy zrobili dla mieszkańców gminy tyle co Myrcha, to teraz nie musieliby się obawiać o układy i stołki, a tak to właśnie On jest na zdjęciu do art, a nie burmistrzowa. Ponadto wiecie Pańsywo ile kosztował piknik:”Tak dla czołgu w Wołominie”?
    500 koszulek, worki na obuwie, wiele gadzetów, tabliczki, podziękowania, repliki czołgów, bankiet w MDK, transport, zamki dmuchane, animatorzy, scena, wata, bigos itd…itp ….tylko 33tyś, a ile kosztował piknik ekologiczny organizowany przez Wołomińskiego złotego melona?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj