Będzie muzeum na 100-lecie.

55

– Panie ministrze, gdybym był kobietą to bym cię ucałował, bo naprawdę to co robisz dla tej społeczności i narodu polskiego to jest wspaniałe – mówił z czułością do ministra Antoniego Macierewicza starosta powiatu wołomińskiego w czasie poniedziałkowej uroczystości podpisania listu intencyjnego, dotyczącego budowy oddziału Wojska Polskiego, czyli Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie. Budowę obiektu za 80 mln zł w całości zrealizuje Ministerstwo Obrony Narodowej, co oznacza, że gmina Wołomin przestaje mieć wpływ na to, co dziać się będzie przez kolejne lata w miejscu Cudu nad Wisłą.

W czasie wtorkowego, wieczornego spotkania, w obecności samorządowców, senatora J. Żaryna i mediów, podpisano list intencyjny, w którym gmina Wołomin i Zielonka zobowiązały się opracować plan zagospodarowania Parku Kulturowego, którego warunki nie będą ograniczać rozwoju wsi Ossów, z zastrzeżeniem możliwości wprowadzenia maksymalnych gabarytów dla nowych budynków i budowli. Natomiast MON zobowiązał się do powołania Zespołu Budowy Muzeum na wyznaczonych przez siebie warunkach. List podpisał minister MON, wojewoda mazowiecki, starosta wołomiński oraz burmistrzowie Zielonki i Wołomina.

– Panie ministrze, to co robi rząd i Pan, to wielkie podziękowanie dla Was. Panie ministrze, możesz liczyć na samorząd powiatowy i zrobimy wszystko, żeby cię wspierać i budować to, co się należy żołnierzom 1920 r. – zadeklarował starosta wołomiński. (…)

Więcej na łamach Wieści.

muzeum2 muzeum1

55 KOMENTARZE

 1. Muzeum…. To ile tam będzie pracowało osób?? 60? 100??
  Może chociaż nową droge poprowadzą??
  Bo samo muzeum- dla poległych w bitwie pod Ossowem- i tylko dla nich- to zgoda. Ale jak jeszcze dojdą polegli z sekty smóeńskiej- to ja sie nie pisze. Poza tym – muzeum nic nie wytwarza. Generuje koszty. Do budżetu nic nie wpływa.
  Może więc pani burmistrz ze starostą pokuszą sie o inwestora – jakąś fabryczkę jak w Jaworze czy Wrześni??? Co??? Sie nie da???? Czemu mnie to nie dziwi….

  • mark, najpewniej tłumy dojeżdżać będą po tym, co kolej wybudowała jako bezpieczne rozwiązanie komunikacyjne w sławetnej i wielokrotnie krytykowanej drodze powiatowej, w Zielonce konkretnie. Szczególnie zimą. Chociaż, jeśli na tym odcinku będą dopuszczone samochody ciężarowe, to przez caluśki rok… To nowy temat, też ważny.

  • To muzeum będzie szansą na zarobek dla mieszkańców Ossowa. Nawet jeśli nie przez cały rok, to chociaż przez jego część. Poza tym to będzie świetne miejsce do organizowania chociażby wycieczek szkolnych…

 2. Co to za projekt muzeum? Przez lata był nam przedstawiany zupełnie inny – ten powiatowy. Wizualizacja muzeum przedstawia budynek na zboczu góry. Przecież w Ossowie nie ma gór…Będzie to usypane?

 3. W Sulejówku część wystawiennicza jest zlokalizowana poniżej poziomu gruntu. Usypanie góry, postawienie budynku Muzeum i olbrzymich trybun w Ossowie używanych przez kilka dni w roku ? Gdzie te czasy kiedy Kubicki zbudował swoją Sklepioną Ulicę u stóp Zamku Królewskiego w Warszawie ?!

 4. Oj tam, oj tam, czepiacie się wzniesienia, Popatrzcie uważnie, co się znajduje na ilustracji nr 2 w prawym dolnym rogu… Znaczy się sponsor generalny się ujawnił. Niech się teraz ujawni psychiatra, który poradzi sobie z tak trudnym przypadkiem.

 5. „Panie ministrze, gdybym był kobietą to bym cię ucałował (…) – mówił z czułością do ministra Antoniego Macierewicza starosta powiatu wołomińskiego” – no nie wiem, nie wiem, czy wtedy byłoby to takie słodkie dla Antoniego…

 6. a co zrobił starosta z przewagą PIS w swoim powiecie , rozbił i z większości zrobił mniejszość , teraz włazi po palcu , już chyba PIS cię na listę nie wciągnie , poszukaj drugiego sponsora , z korytami coraz gorzej …, a nawiasem dożynki gminne w Klembowie super ! młody następca nie potrzebuje widocznie szyldu powiatu i zrobił gminne , mniejszy koszt , mniejsza lista powitalna co dla nas słuchaczy w gorący dzień wyszło tylko na zdrowie i tak powiny robić inne gminy , powiat z takim starostą niech lansuje się u siebie i za swoje ….

  • Nie było zadnej listy gosci na dozynkach w Klembowie, bo wszyscy okoliczni włodarze i politycy byli na uroczystosciach w Ossowie lub w Warszawie.Dozynki tym razem były tylko gminne nie jak w latach 2014 – 2016 po koleii Diecezjalno-powiatowo- gminne i nie w terminie świeta 15 sierpnia. A czy koszty tak znaczaco sie rózniły dla gminy, wtedy zapewne dokładał sie powiat.

   • Ciekawe jakie to koszty w tym Klembowie były? Tak się niby tam oszczędza na wszystkim. O, przepraszam, nie na wszystkim. Pan wójt ma jednak swoje potrzeby. Dał ludziom rozrywkę za gminne pieniądze a bida po wsiach piszczy. Błoto, dziury w drogach. Ciekawe ile placów zabaw dla dzieciaków byłoby za te pieniądze ?

  • O tak, pan wójt w Klembowie oszczędza. Np. zamykając biblioteki… Bo przecież wieś to tylko dożynki i wielbiciele festynów 🙁 Ale cóż, głupim narodem łatwiej się steruje.

 7. „Skandaliczny przetarg na prestiżowe muzeum. Tego wyścigu były kandydat PiS po prostu nie mógł przegrać.
  Błyskawicznie rozpisany konkurs na projekt pomnika, który stanie przed muzeum upamiętniającym Bitwę Warszawską zakończył się zwycięstwem…Czesława Bieleckiego, czyli byłego kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy. Architekt zwyciężył, bo swój projekt miał przygotowany już wcześniej, a konkurencja na jego stworzenie dostała 10 dni – donosi „Gazeta Wyborcza”.
  Pracownia Czesława Bieleckiego „Dom i Miasto” tego konkursu po prostu nie mogła przegrać. Architekt potwierdził, że tematem zajął się z pasji, nie mając zlecenia od Ministerstwa Obrony Narodowej i odżegnuje się od zarzutów, sugerujących, że przedstawiciele resortu zgłosili się do niego dużo wcześniej. Szalone terminy narzucone w przetargu spowodowały jednak, że konkurencja nie miała szans na złożenie swoich ofert. Muzeum Wojska Polskiego (nowy obiekt będzie jego filią) wysłało bowiem zaproszenia 4 sierpnia, 7 podesłało regulamin, a 14…upływał ostateczny termin zgłoszeń. W tak napiętym harmonogramie nie zmieścił się nikt, poza Bieleckim.

  – 10 dni? Jak ogłaszaliśmy konkurs na miejską toaletę, daliśmy projektantom trzy miesiące. Może chodzi o szkic na kartce A4? – zastanawia się cytowany przez „GW” Dariusz Hyc, wiceprezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.
  Muzeum Bitwy Warszawskiej ma powstać w Ossowie, na wzgórzu przy ul. Matarewicza. Koszt budowy całego obiektu szacuje się na 100 mln złotych.

  Wspomniany konkurs dotyczy „wyboru koncepcji obiektu memorialnego WROTA BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 r.”, czyli pomnika, który stanie obok nowej placówki. Projekt Bieleckiego zakłada ustawienie dwóch stumetrowych masztów, które mają upamiętniać stulecie niepodległości Polski i stulecie Bitwy Warszawskiej.

  źródło: Gazeta Wyborcza”

 8. Starosta przeprosił sie z PIS ???, Co na to wicestarosta kreator władzy powiatowej obecnej kadencji. Jak to mawiał Ferdek, som na tym swiecie rzeczy które sie fizjologom nie sniły. Trudno sie w tym wszystkim połapać. Jak to ktos powiedział kiedys polityka to najwieksza z ladacznic.

 9. Mam tylko nadzieję, że muzeum będzie poświęcone Bitwie 1920r.No ale skoro finansuje to MON, uważam, że połowa muzeum będzie poświęcona katastrofie w Smoleńsku.I obym się tylko myliła.

 10. A ja zapytam się co z inwestycjami w Muzeum WP – wszak od lat mimo planów nie może sie przenieść do fortu – i zwolnic miejsce dla Muzeum Narodowego (obie instytucje potrzebują miejsca stad jedna miała ustąpić drugiej)

  Może zamiast stawiać szpetną stodołę we wsi Ossów może warto dokończyć przenosiny warszawskiej siedziby MWP a w Ossowie zrobić po prostu nowoczesny nieduży pawilon tematyczny… (nie a 80 tyko za 15-20 mln)

 11. Postawi maciar – jeśli w ogóle postawi – bo za chwile może być koordynatorem służb zbędnych w sen eskobarze… Natomiast – utrzyma powiat wołmiński.
  Pewnie będzie dyrektor – na początek namaszczony z jedynej słusznej partii a później stanie sie członkiem z ramienia – tutejszego powiatu. No to myśle że z 8 000zł pensji- to nie będzie jakaś ogromna przesada. Dodatkowo wicedyrektor – 6 patoli, sekretarka 4300, dwie drukarki po 15 000…. a sorry – już są; dwóch cieci 2100×2, dwóch śpiących przewodników – 2500×2 , no ze 3 osoby do konserwacji powierzchni płaskich 2100x 3 . Do tego pan od wszystkiego 3800zł. Do tego kubatura ogrzewana przez 8 m-cy gazem z Rosji – na bide 3500miesięcznie plus 1000zł prąd z naszych węglowych elektrociepłowni. Nie ma kosztów obsługi dodatkowych wystaw, np jakieś rekonstrukcje filmy licencje – to już można liczyć w groszach i w milionach
  Dodajcie se to teraz – będziecie wiedzieli po co tu mieszkacie. A i tak jak z Ossowa przyjmą do pracy ze 4 osoby – rzecz jasna bardziej na miotłe niż do przewracania kartek – to wszechmocnemu dzięki – że aż tyle. I kolejny burmistrz odtrąbi – jaka to nie jego zasługa – choć jak teraz w przypadku remontu linni kolejowej będzie miał do zarządzenia tyle co ja w stoczni w Odessie. Albo mniej.

  No to jaki pożytek będzie miał Wołomin – żaden. Muzeum nic nie wnosi do budżetu.

 12. Biedują niektórzy emeryci, bieda w szpitalach, domach dziecka, brak tanich domów starców a oni tylko budują pomniki i muzeum wojny, o której już nikt z młodych nie chce pamiętać. Wciąż wyciągają jakiś dziadków, którzy jak wynika z ich metryki byli zaledwie niemowlakami lub jeszcze się nie urodzili a dzisiaj każą im odgrywać role bohaterów. Pomyślcie, że np. od zakończania II wojny światowej minęło już 72 lata. To ile lat mieli ci bohaterowie wtedy? Rządzący wciąż urządzają szopkę na różne rocznice wciskają ludziom igrzyska zamiast chleba.

 13. Kpina jakaś. Tyle potrzeb jest w Wołominie, taki tu brud i dziadostwo a tu na tapecie następny bezużyteczny moloch za nasze pieniądze. Wstydu nie macie tak zarządzać tym miastem. Na co komu to muzeum. Czy ktoś widział i zwrócił uwagę na syf jaki się wyłania wychodząc ze stacji pkp? Stare śmierdzące budy, dziury w jezdni i wszechobecne śmieci.

 14. Bedzie sie mozna chwalić, ze sie to uzyskało, zbudowało, pózniej nasi dostana tam robote itd, itd. Nie mam nic przeciwko uoamietnianiu BW 1920, mozna nawet pewnymi srodkami teren zagospodarować i poprawic ale tyle kasy na taki obiekt tu mam watpliwości.

 15. Do Obywatela. Warto inwestować w historię bo inaczej zapomnimy kim byliśmy i jakimi mamy być . Pytanie , czy mamy być zwykłymi zjadaczami chleba czy narodem z pięknym rodowodem i przyszłością. Nie wierzmy że Unia Europejska przetrwa jako monolit , ona powstała tylko by powstała hegemonia Niemiec zaś idea samego powstania Unii już w samej preambule została wypaczona z jakichkolwiek zasad chrześcijańskich podstaw. Wystarczy popatrzeć na zachowanie pijanego Junckera w Watykanie w rocznicę powstania Unii , on chwiejąc się i poklepując Ojca Św. pokazał gdzie ma nasze wartości i katolickich protoplastów powstania Unii na czele

  Robertem Schumanem
  Jean Monnetem czy
  Konradem Adenauerem oraz
  Alcide De Gasperi . Obywatelu. Muzeum Żydów Polskich kosztowało ponad pół miliarda sam śp. pan Kulczyk przekazał na nie 100 mil. złotych a więc 70 milionów na Ossów to dobra kwota. Przypomnę muzeum w Ossowie będzie filią Muzeum Wojska Polskiego które zapewni eksponaty oraz utrzymanie tej placówki. Okoliczne gminy mogą wspierać w utrzymaniu muzeum ale to kolejne umowy i zapisy.

  • @Janek w zasadzie sie z Toba zgadzam. Z tego co słychac obiekt ma byc okazały itp. czy to spełni pokładane w takim obiekcie nadzieje? Pytanie jest tylko takie czy musi tyle kosztować?

 16. Żart – zapominamy kim jesteśmy. Tak – zapominamy – bo pracujemy na saxach za pieniądze a tyramy za grosze w kraju. Jeśli mam wybór ;Tyrać – i nic z tego nie mieć albo pracować – i godnie żyć – to wole żyć i nie wiedzieć że moje korzenie są w Polsce – bo nic dobrego mi to nie daje, bo tam mnie dobra przyszłość nie czeka. A właściwie – lepiej to wiedzieć – i do tych korzeni nie wracać. Tak zrobiło tysiące polaków – i mają się z tym dobrze. I muzeum im do tego nie potrzebne. Poza tym – jak patrze na te szkice…. z przodu gmach muzeum z tyłu obniżenie…..czy ktoś pomyślał, że to obniżenie stanie sie rozlewiskiem dla rzeki??? Będzie darmowy staw, bagno czy sezonowy basen albo lokalna wylęgarnia komarów. No zastanówcie sie!
  Poza tym – jak by to miał być basen – to niech za te 80 mln zbudują namiastkę tego co JUŻ stawia się w Mszczonowie. – największy w Polsce albo efropie park wodny.
  Co przyciągnie więcej osób i da zysk??? Waterworld czy muzeum???? I kto będzie posiadał się bardziej z lokalnej dumy i przynależności? ten co pochodzi z Mszczonowa czy ten co z Ossowa???
  Bo ja wiem już dziś że do tropical iceland już nie będe jeździł 500km a 80.
  Sam zobaczcie i pomyślcie – to gmina i to gmina a jaka różnica w skali inwestycji i postępie.

 17. Hołownia napisał gdzieś, że rzadza teraz 70-latkowie , którzy sa oderwani od rzeczywistości, którzy najprawdopodobniej nie doczekaja skutków swoich decyzji. Cała prawda. Będzie u nas jak w Rosji. Sądy, media, obywatele pod kontrolą reżimu. Tak u nich jest i jest to popierane przez najstarszych obywateli. My sie zblizamy do tego modelu.
  Tylko młodych żal.
  Parady, akademie ku czci, marsze, miesiecznice, manipulowanie opinia publiczną, indoktrynacja w szkołach (nowa reforma), odbieranie kobietom prawa do stanowienia o swojej sytuacji itd. itp. W tle patriotyzm i slogany o miłosci do ojczyzny. Miłosci, w imie której rąbie sie puszczę, na czym zarabiaja lasy państwowe, rujnuje się sądownictwo, daje stanowiska i podwyzki „swojakom”, mami się emerytów kolejnym 500 , rozwala się limuzyny za miliony – bez konsekwencji, „córki lesniczego” czekaja swojej kolejki.
  Można pisać w nieskończoność.

  • Ale bełkot. Rozumiesz coś z tego co się dzieje w Polsce, w świecie?. Czy tylko tyle co w TVN?.
   Zamiast @ młody, podpisuj się @ nowy człowiek radziecki. Bez tożsamości, korzeni, wiary, przeszłości i poglądów. Bo to nie są twoje poglądy. Nie daj sobą manipulować.

   • A dlaczego uważasz Wojciechu, że moja wiara, tożsamośc, poglady, korzenie i przeszłość jest g…warta? Bom młody? Reprezentujesz sobą własnie taki sam poziom pogardy dla innych niz Twoje poglądów jak obecna władza. I to jest w tym wszystkim najbardziej przerażające. To podsycanie podziałów, nienawiści. Budowanie murów. To nie my młodzi jestesmy winni frustracjom ludzi, którzy nie maja juz nadziei na to, ze ich emerytura kiedykolwiek zapewni im godziwy byt, za to maja nadzieje, że w końcu ktoś zrobi porzadek z tym rozpasanym bydłem – czytaj ludzie, którzy bronia wolności osobistej, prawa do życia według swoich zasad, ludzi, którzy chcą wyjeżdżać, rozwijać się, ludzi, którzy uważaja, że nie ma nikt prawa włazic im pod kołdrę.

   • Bidoku, nawet w pomówieniach, wyzwiskach i insynuacjach jesteś żałosny. Czuć szkołę „radyjomaryjnom” i zasłuchanie w TVPiS pana Kur[ew]skiego…

   • a ile ty rozumiesz? tyle ile ci kurski, sakiewicz czy rydzyk powie?
    powtarzasz jak papuga partyjną propagandę i jeszcze uważasz, że 'myślisz samodzielnie’?

 18. Wojciechu, ludzie w du…mają tvn i tvp. Potrafią myśleć sami. Z platformersów mieliśmy cięcie kosztów out sorcing i prytatyzacje wszystkiego za pisuarów centralizacje prywate córki leśników i rozdawanie stanowisk – np pani z kancelarii prezydenta – na szefową pzu – przy czym nigdy babsko umowy ubezpieczeniowej nie sporządziła – ale ponad 50 00 brać będzie. Ludzie to widzą. Co ty mi tu mówisz o muzeach i tożsamoąci?? Z kim ma sie utożsamiać młody człowiek?? Po co mu nieżywi bohaterowie i miska cienkiej zupy oraz praca na 3 etatach skoro za granicą pracuje ciut mniej a dostaje 40 kanistrów benzyny więcej??? Pisuary miały dopchać sie do michy po zmiany a co zrobili?? : nic dla prostych ludzi. trybunał nie jest dla kowalskiego – orzeka o ważności wyborów – czyli ustawili se władze pod siebie. Nie ruszono z technologią nie stworzono żadnego ośrodka badawczego firmy od grafenów i kryształów i jakiegoś tlenku azotku – padają – państwo im nie pomga . Na to czeka zagranica. Pytanie – skoro nic nie wytwarzamy – na ile jeszcze lat starczy 500 ???Szyszko tnie lasy lepiej niż za rudego – który wysłał pismo do leśników o cięciu chojaków na siłę – szyszko jest jeszcze lepszy! Myślisz że wpływy z muzeów i żołnierzy wyklętych utrzymają budżet ? Bo oni niczym innym sie teraz nie zajmują. Powoli kończy sie kontrakt gazowy. ciekawe jaki wynegocjuje skłócone z Rosją PiS?? Myślisz że katar ci gazu nasmarka??? albo tramp? Bo pgnig ma w podziemnych magazynach zapas na misiąc – a zima trwa 8 miesięcy – tyle trzeba grzać. Tymczasem – zamiast ruszyć ludzi do pracy – daje sie im 500 – ot tak – by nie musieli pracować.
  Pogadamy za 4 lata – ja tak szybko nie zapominam i nie zapomne twej ślepej wiary w pis.

   • Nie pluj, Wojciechu, to nie [podobno] po katolicku, a i szczęka oraz ruptura mogą wypaść.

   • Wierzący Wojciechu. Mark myśli – TY wierzysz. Wiara zazwyczaj zwalnia od myślenia. To widać Nie zwalnia jednak od szkalowania – jak widać. Lecz nogi…

 19. @ młody, lecz swoje fobie, wyjdź z KOD-owskiego matrixu. Czy ktoś ci włazi pod kołdrę, zabrania pracować, uczyć się, wyjeżdżać, demonstrować?. Masz teraz więcej możliwości, niż dwa lata temu. Korzystaj z tego.
  A co przedstawiłeś jako swoje pogłądy, to slogany z TVN I „Faktu”. I nie dziw się, że nie zgadzam się z nimi.

 20. Nie Wojtku. Zbłądziłeś. I ani ryży ani anton, schetyn czy kaczor ba – rydzol nawet – nie jest w stanie cie niestety wyleczyć. Szkoda – mimo wszystko. I powiem Ci coś jeszcze: Żaden z wymienionych wyżej NIC Ci nie da. Jesteś dla nich żłobem , korytem do opróżniania. Tak samo jak dla naszych samorządowców – od przynajmniej 5 kadencji. Płać podatki i głosuj.

  • @ Mark i inni nie rozumiem Waszego negatywnego podejścia do kwestii wiary. Pytanie gdzie i czy bylibyscie gdyby nie ta wiara. Uszanujcie taka czy inna wiare /religie. Próbujecie uzasadnic ,że ludzie wiary to ludzie nie myslacy-przerazajace. @ Mark skoro wyrazasz aż tak antysystemowe poglady, to proponuje ujawni sie zacznij działać oficjalnie i zmieniaj świat. Niektóre kwestie , które poruszasz sa do przyjecia, powtarzam niektóre. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich tu pioszacych.Dyskutujmy mozliwie merytorycznie, bez zbednegomaczania w błocie adwersarzy.

 21. Z przykrością czyta się te komentarze. Jeszcze bardziej smutne jest to, że one w pełni oddają stan duchowy i intelektualny wołomińskiej Elyty. To ludzie o takiej formacji, że gdyby tu otworzyli kopalnię złota i diamentów w jednym, to za chwilę pojawiłyby się opinię, kto i ile za to wziął, kto będzie to utrzymywał i dlaczego mieszkańców nie spytano o zdanie. Wcale mnie nie dziwi dlaczego Wołominiacy nie interesują się sprawami lokalnymi. Lepiej rozwijać swoje życie niż tkwić w tym bagnie z indywiduami, które przegrały swoją egzystencję już w chwili narodzin.

 22. @Kommodus z przykrością powtarzamy za @mieszkańcem powiatu i Gazetą Wyborczą, że „Konkurs na Muzeum Bitwy Warszawskiej karygodny” Prezes SARP, całych 10 dni na projekt Muzeum. Co tu komentować ?!

  • To że konkurs na np. Muzeum Sztuki Nowoczesnej trwał dłużej – a i tak wygrało jakieś drogie g… zachodniego architekta…

   Patologia przy tego typu projektach to już ponadpartyjna tradycja…

 23. Jeśli przy okazji tej budowy zostanie poprawiony dojazd, puszczona bezpośrednia warszawska linia dzienna autobusowa (tak jak do muzeum w Palmirach), a powiat wołomiński nie będzie się musiał dokładać do ewentualnego deficytu muzeum to będzie to miało ręce i nogi. Oby tylko nie było tak jak ze stacją Wołomin – człowiek wychodzi z nowoczesnego peronu, a tu totalny obciach: krzywy chodnik, dziurawa jezdnia, brak pasów i barierek i postój taksówek typowy dla Zakiździajca – jednym słowem skrzyżowanie Legionów z Żelazną. W Ossowie pewnie będzie muzeum za 80 baniek, a droga dojazdowa dziurawa jak ser szwajcarski. Ale obym się mylił…

 24. Wiesz, ja dawno mówiłem że powinna być do Wołomina puszczona linia autobusowa. Jakaś 700-ka. czy coś. A jej trasa powinna obiegać Ząbki ziekonke ossów leśka majdan – chamskie lotnisko a później kobyłka zielonka ząbki i na trocką. To byłoby całkiem znośne a biorąc pod uwagę fakt iż do trockiej niebawem dotrze metro – byłoby rewelacyjne. Ale to wymaga odrobiny mózgów u samorządowców i zamiast wydawania naszej kasiuty na ich premie – inwestycje w drogi – ich przebudowe budowe i modernizacje. Prędzej ja zajde w ciąże ( a jestem chłopem ) z jakąś kobitą po menopauzie niż wołomiński powiat i burmistrze tej linni drogowej wybudują 100 m drogi pod autobus ZTM. To dałoby impuls do migracji : ludzi usług pracy – bo skoro wołomińscy samorządowcy nie wiedzą nie mogą nie umieją sprowadzić do Wołomina dobrego inwestora – niech pozwolą ludziom migrować. Ale …to też dla nich za trudne do zrozumienia zbyteczne i zbyt kosztowne – dla nich

 25. Wiesz… Tutaj są tacy (bez nazwisk), którzy uważają Wspólny Bilet za stratę gminnych pieniędzy… A że sam w wyborach startowalem, to miałem okazję z niejednym pogadać – z różnych opcji, bo to w Wołominie w sumie jeden kocioł… Chwilowo na razie nie mają głosu, ale za rok wybory, a w Wołominie to już mnie nic nie zdziwi… 🙂 A Ty marzysz o 700-ce… Cha, cha człowieku… Tu Wołomin, tutaj się „nie da” 😉 Wyjdź z peronu w Legionowie, a potem to samo zrób w Wołominie. Komentarz zbędny 🙂 Pozdrawiam.

 26. Wiem – na Piaskach – tam gdzie jest ten historyczny mural – zrobili fajną stację obsługi dla rowerzystów już ponad rok temu – z kluczami pompką i wiatą. Piastów – też inny świat: Ścieżki rowerowe w centrum miasta….jak i w Legionowie. Piaseczno się modernizuje……Znam i Legionowo i inne miasta. Mińsk Grodzisk – którego pomysł kopiuje nieudolnie nasze burmistrzostwo – z tym parkiem przy sosie – ale Grodzisk ma 2 trasy dojazdowe – czego nasz burmistrz już wiedzieć nie chce i ma dojazd do autostrady – dla nas – antyrealne.
  Natomiast – jak tak kopiuje już te bzdury – to może ktoś jej lub jej podobnym powie lub zapyta – o ZTM i autobusy – które tam – są po prostu normalnością a tu – niewyobrażalnością.
  Tragiczne jest to, że nasze ludzie – autochtoni – nie wiedzooo i myśloo że tak-łooo – to wszendzie jeee..

 27. Bo politycy im tutaj wmawiają, że się nie da i oni w to wierzą. Co więcej, nigdzie nie bywają i myślą, że taka pipidówa to jest wszędzie. A ci, co byli i widzieli, to stąd uciekają. Zobacz, jaka pielgrzymka aut na warszawskich czy innych blachach ciągnie do Wołomina na 1 listopada. Komentarz zbędny. Ci ludzie tu mają swoje korzenie, ale choćbyś im nawet zaproponował darmowe dojazdy do Wawki, to oni już tu nie wrócą. Bo żyją w innym lepszym świecie.

 28. A gdzie Misiewicz , którego starosta też powinien ucałować od góry do dołu, aby wskazać swoje preferencje. Antoni będzie odbierać defilady i powitania piS jak niejaki bliski nam dyktator w Norymberdze’ NIESTETY ŻLE SKOŃCZYŁ A Z JEGO BUDOWLI SĄ GRUZY.

 29. Ja to wszystko wiem. Widze na nowych osiedlach w Piasecznie Otwocku – brygady wykończeniowe na blachach WWLprzy świeżo wybudowanych szeregówkach – oni by tego w Wołminie – nie zarobili – i nawet te 50 -60 km – opłaca im sie dojeżdżać. Widze w jakim tempie od projektu przez uzbrojenie do lampy ledowej buduje się ulice i jak szybko się ją zasiedla w Lesznowoli na Mysiadle w Chotomowie czy Kaniach Brwinowie a nawet w Grodzisku czy Nowym Dworze – w którym 14 lat temu nie chciałbym mieszkać – a teraz – wołmin może im buty lilzać. Ba – Wieliszew już zaczyna powoli wkraczać jako sypialnia wawy – i to mądrze urbanizowana. Wieliszew…tam jest burmistrz w ogóle – bo nawet nie wiem…. No – tak jest i lepiej żeby ciemnocie tu głosującej – takich rzeczy nie pokazywać.
  Pytanie – jak ludzi o tym uświadomić żeby złamać od lat , od kadencji utrzymywany wołomiński beton i spawy….Bo ja osobiście nie wierze w żadne nazwisko z jakiegokolwiek koloru który powiewa nad wołomińskim samorządem.

  • To „odspawanie” to bardzo trudne zadanie jest, bo każdy samorządowiec u żłoba działa tak, żeby, jeśli mu w wyborach „nie pójdzie”, to miał go kto przygarnąć.A ten żłób to nie tylko najbardziej lukratywne posadki, czyli kadra najwyższego samorządowego szczebla, ale nieco niższe półki – też. Dlatego będą powstawać różne kosztowne, ale niekoniecznie potrzebne inwestycje, na tle których będzie się robić sesje zdjęciowe przed wyborami. No przecież rozumiesz, że takie ścianki też są potrzebne. Dopóki nie będzie realnej odpowiedzialności samorządowców za działanie lub zaniechanie działania i dziwną gospodarność, to będą zabiegi o takie kosztowne muzea, parki na granicy miast, nikomu, z racji położenia, niepotrzebne. Nie można też uznać za normalną sytuacji promowania przez samorząd osób, których reputacja w okolicy, z racji popełnionych czynów, jest, delikatnie to ujmując, wątpliwa.

 30. Tak długo, jak do Wołomina będzie się dojeżdżać godzinę albo i dwie w godzinach szczytu, tak długo będzie to zapyziała dziura. O korkach w mieście nie wspomnę.

 31. Tadziu , dlatego pisze że ten park i reszta mundrych inwestycji w postaci wiaty na ośmiu słupach w cenie 30 domów- potrzebne miastu jak świni kamizela. Zamiast poszerzyć droge puścić autobus ZTMu – oni chcą porównywać sie do Grodziska Mazowieckiego – dokąd od 4 lat prowadzi autostrada , wyremontowana wojewódzka, powstają nowe inwestycje i dawno już tory nie dzielą wsi na 2.
  Jak trzeba być nierozumnym by pchając się do koryta nie rozumieć potrzeb miasta powiatu i nie umieć stawiać priorytetów, podpisując sie jednocześnie albo pod cudzymi albo nic niie znaczącymi inwestycjami???
  Ale mieszkańcy tej dziury – o tym nie wiedzą . Nie mają nawet skali porównawczej i myślą że jak gmina gdzieś lampe postawi i równiarke puści – to postęp jest.
  Ktoś zaraz napisze że w Sulejówku -też powstaje muzełłum – łoo!
  – Tak powstaje – Sulejówek ma dwie drogi dojazdowe chodzą dwie linie autobusowe ZTM i jeździ SKMka. I rowerzyści nie tłuką się z rowerami po stromych schodach. Widać różnicę???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj