Jednak tunel!

Jednak tunel!

– W przypadku nowego przejazdu bezkolizyjnego, który ma zastąpić obecny przejazd przy przystanku Kobyłka, po dokonanej analizie i wysłuchaniu wielu argumentów, został zarekomendowany wariant w postaci tunelu drogowego w śladzie ul. Orszagha, z poszerzeniem pasa drogowego wymagającym zajęcia części nieruchomości znajdujących się po zachodniej stronie ulicy. W tunelu zaprojektowana będzie jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa. Ulice  Warszawska i Graniczna zostaną poprowadzone nad tunelem i również poza jezdnią znajdą się tam chodnik i ścieżka rowerowa, które zostaną połączone z ul. Orszagha za pomocą pochylni pieszo-rowerowych zamiast wind i schodów. Ul. Słowackiego będzie połączona z ul. Graniczną – informuje wiceburmistrz Kobyłki. (…)

Więcej o przebiegu trasy tunelu na łamach środowych Wieści.

(11) Comments

 1. Trelemorele

  Co za absurd! Rozumiem, że jak teraz szanowne władze mogły zarekomendować jeden z wariantów w chwili obecnej, to mogły to zrobić również wcześniej. Ale po co? Jak były protesty to się robiło z ludzi idiotów, że to nie nasza inwestycja tylko pkp i my to nic do powiedzenia nie mamy. Nie zastanowiło też nikogo dlaczego wykonawca zaproponował w tym miejscu również budowę wiaduktu? a to dlatego bo sam w swoim portfolio nie ma żadnego wybudowanego tunelu i nie umie ich wykonać w sposób należyty! Jak zwykle amatorka!

 2. Mota

  Ciesze sie ze wygrala koncepcja tunelu w Orszagha. Mam nadzieje tylko, ze wykonawca zrobi to porzadnie, bo okolica jest bardzo podmokla.

  1. SER

   PKP płaci i! bardzo dobrze że władze kobyłki decydują a PKP się dostosuje. W Wołominie to władza musiała się dostosować do PKP

   1. Marian z Wieści

    Tyle, że w Wołominie tunele już stoją, a w Kobyłce rysujemy kreseczki na mapie.

  1. mieszkaniec Kobyłki

   Mam nadziej że wszyscy będziemy o tym pamiętać przy urnach za rok.przejazdów nie ma ulice to ser szwajcarski(o ile w ogóle są) a Roguski kasę na recytację wierszy wydaje po 4000 zł.Teraz wymyślił sobie fontannę .Ingrzyska czas zacząć

 3. Maciek M.

  no ładnie...na sesji czy spotkaniu z PKP-nie pamiętam, nie było mowy o tunelu... Poza tym ludzie, którzy mieszkają w okolicy bądź znają teren wiedzą, że jest tam wysoki stan wód gruntowych prawie na wysokość ulicy Warszawskiej. To na 100% spowoduje problem z budową tunelu. Koszty poniesie niby PKP a czas budowy przeciągnie się o wiele miesięcy...na tym straci mieszkaniec ;(

 4. mark

  chcecie basen i ślizgawke - to będziecie mieli. Brawo! tunel w geodetów - cieknie choć nowy, w Ząbkach cieknie - ale ten to jest "stary". i u was pocieknie. Na zime - opony z kolcami albo auto służbowe. Okresy gwarancyjne sie nie zakończą - i będą remonty.

 5. Jan

  Tunel hehehe. ciekawe czy będzie stał kilka miesięcy jak w Wołominie, zanim go Wam otworzą. Nie bierzcie przykładu z władz miasta Wołomina. Bo to jakiś skandal.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *