Ossów: Ministrze, weź nas w opiekę!

9

29 sierpnia w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossowie rozmawiano o najbliższych planach, związanych z budową Muzeum Bitwy Warszawskiej. W spotkaniu z mieszkańcami wsi uczestniczył minister Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, władze Wołomina i Powiatu. (…)

Muzeum zostanie zlokalizowane na terenach głównie podmokłych, przy ul. Matarewicza w kierunku stawów i lasu. W ciągu miesiąca przygotowane zostaną dokumenty doprecyzowujące koncepcję, a do końca roku ogłoszony zostanie przetarg w formule projektuj i buduj. Jak poinformował minister, na wykupy działek, projekt i samą budowę MON przeznaczy 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze pochłonie zakup eksponatów.

Choć gość z Warszawy zapewniał o tym, że nowa inwestycja ma szansę rozwinąć wieś, mieszkańcy Ossowa wciąż pytali o remont głównej  drogi – ul. Matarewicza.

Obecny na spotkaniu starosta przyznał szczerze, że kiedy zakończy się remont drogi i tak nie będzie możliwości postawienia wnioskowanego przez mieszkańców ograniczenia ruchu dla pojazdów do 3,5 tony i niemożliwe jest, by droga publiczna nie oddziaływała na pobliskie budynki mieszkalne. Mieszkańcy jednak nie odpuszczali, apelując o postawienie znaków ograniczających ruch na ul. Matarewicza.

– Panie ministrze, proszę nas wziąć w opiekę bo nasze władze samorządowe absolutnie nie… My tu cierpimy, tu się nie da żyć! – apelowała jedna z mieszkanek, do przysłuchującego się dyskusji ministra MON.

– Pan minister nie przyjechał tu rozmawiać o naszych lokalnych sprawach – uspokajał nastroje starosta. (…)

Więcej na łamach Wieści.

9 KOMENTARZE

 1. Wypowiedź „pana” starosty mówi wszystko :
  „– Pan minister nie przyjechał tu rozmawiać o naszych lokalnych sprawach -uspokajał nastroje starosta. (…)”

  • i tak nie powinni narzekać. mogli dostać w odpowiedzi np.:
   no to teraz porozmawiajmy o tym, co naprawdę ważne czyli zamachu w smoleńsku

 2. Byłem na tym zebraniu i na myśl przychodzi mi tylko jeden wniosek: Starosta do kompletny debil. Ma mieszkańców za idiotów, on całkowicie nie nadaje się na to stanowisko.

 3. Starosta niech lepiej drogę w polach buduje a nie ludzi denerwuje. Niech w koncu cos wybuduje a nie przemianowuje drogi z gminnych na powiatowe. Bo od samej zmiany- ich stan sie nie poprawi.

 4. To i tak dobrze że ktoś wybuduje muzeum w Osoowie.
  Radni Wołomina stwierdzili bez analizy że nie stać nas na nic i wycieli plany w czambół co by było jak by było tam muzeum za 80 melonów?. A tak sobie to zrobili na złość. Jak Oni będą rządzić znów zrobią tylko nie działający internet. Jedyna zasługa kadencji 2010-2014. I trzeba po nich poprwiać. Do tej pory internet mi działa z przerwami i ciągle przyjeżdzają naprawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj