Gminna ściepa na policję

19

Pomysł jest, choć z realizacją może być ciężko. Wiadomo nie od dziś, że budynek Komendy Powiatowa Policji nie spełnia podstawowych norm. Ciasnota daje się wszystkim we znaki. No może poza aresztantami, którzy i tak muszą się przyzwyczajać… Do rozbudowy starego gmachu policji trudno kogokolwiek przekonać, ale do budowy nowej siedziby KPP i Prokuratury już tak, nawet wówczas, jeśli koszta inwestycji szacuje się na 30 milionów złotych. (…)

Zachęcając do współpracy, komendant Marek Ujazda obiecał, że w przypadku zgody ze strony samorządów Prokuratura i Policja widzi możliwość współfinansowania olbrzymiej inwestycji. I o ile nie padło ani jedno zdanie na temat środków finansowych, to wielokrotnie wspominano, że Policja odda starostwu działkę wraz z budynkiem przy ulicy Wileńskiej, odda użyczony od gminy Wołomin budynek komisariatu prewencji przy Legionów i niewielką działkę – Magazyn dowodów rzeczowych przy ulicy Piłsudskiego w Wołominie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

19 KOMENTARZE

  1. Pytanie, czy Policji to jest niezbędne? Bo jak działa, a w zasadzie nie działa wszyscy wiemy. Spróbujcie zgłosić coś? To nie dość, że nigdy nic się nie da, to jeszcze trwa to długo. Zawsze umarzają. W mieście i tak jest bardzo niebezpiecznie, a przenosząc policję pod las wycofamy ją z centrum. Strach pomyśleć, co wtedy będzie się działo?

  2. Policjantom przydałaby się przede wszystkim lekcja pokory i empatii, bo śmianie się z pokrzywdzonych i ich lekceważenie nie świadczy dobrze ani o policji jako takiej, ani o ludziach tam pracujących.

  3. Zastępca Burmistrz Radwan Makowski były milicjant tak na marginesie powinien coś zrobić by policja w Wołominie działała lepiej.

  4. Kto w ogóle rozważa pomysł przeniesienia policji z centrum niebezpiecznego Wołomina aż pod las? Jak mają tam dotrzeć mieszkańcy??????

  5. Tak czytam jak to niebezpiecznie jest w tym Wołominie i nie dowierzam w jakim to ja mieście żyję. Tyle złego się dzieje tyle przestępstw a ja nic o tym nie słyszałem może jakieś konkrety jak już się coś pisze to warto by było podać jakieś konkrety a nie strzepić jęzor ogólnikami najczęściej stereotypami z mediów. A co do siedziby czy ona będzie na obrzeżach czy w centrum miasta to nie będzie to miało żadnego wpływu na poziom bezpieczeństwa w mieście bo to nie siedziba dba o bezpieczeństwo tylko Policjanci a jak warunki będą mieli lepsze to może i ochota do pracy się znajdzie chodź w obecnej sytuacji politycznej lepiej się nie wychylać bo pan minister ręcznie steruje wszystkim.

  6. Wyprowadzenie komendy z miasta nie ma znaczenia tylko dla osób zmotoryzowanych. Cieszy na pewno złodziei i sprawców napadów, bo zanim radiowóz dojedzie na miejsce spod dalekiego lasu, na pewno uda się już zwiać do Kobyłki

    • Argument co najmniej chybiony. Policjanci nie siedzą wyłącznie na dupach w komendzie ich miejscem pracy jest teren miasta. A dla kogoś kto mieszka dajmy na to w Grabiu to dotarcie do komendy również wymaga zmotoryzowania. Zresztą mamy teraz prężną komunikację miejską.

  7. Las, jeziorko, ptaszki śpiewają aż chce się pracować a co tam przestępcy ? Kiedyś wszyscy się mieścili teraz ciasno?

  8. Zapewne Policji Powiatowej a zarazem obsługujacej Wołomin i gmine, przydałby sie nowy obiekt, ale jezeli juz to najlepiej w centrum miasta , tym bardziej ze chca to połaczyć z siedziba Prokuratury. Do rozważenia miejsce po Carfurze , na tyłach Kauflanda lub o ile sie zmieszcza po byłym basenie. A NIE W LESIE. Jezeli ministerstwa Spraw Wewnetrznych i Sprawiedliwosci wyłożą kase , zapewne ok.35 mln. zł to niech robia. Powiat i Gminy nie musza w tym uczestniczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj