Gminna ściepa na policję

Gminna ściepa na policję

Pomysł jest, choć z realizacją może być ciężko. Wiadomo nie od dziś, że budynek Komendy Powiatowa Policji nie spełnia podstawowych norm. Ciasnota daje się wszystkim we znaki. No może poza aresztantami, którzy i tak muszą się przyzwyczajać… Do rozbudowy starego gmachu policji trudno kogokolwiek przekonać, ale do budowy nowej siedziby KPP i Prokuratury już tak, nawet wówczas, jeśli koszta inwestycji szacuje się na 30 milionów złotych. (…)

Zachęcając do współpracy, komendant Marek Ujazda obiecał, że w przypadku zgody ze strony samorządów Prokuratura i Policja widzi możliwość współfinansowania olbrzymiej inwestycji. I o ile nie padło ani jedno zdanie na temat środków finansowych, to wielokrotnie wspominano, że Policja odda starostwu działkę wraz z budynkiem przy ulicy Wileńskiej, odda użyczony od gminy Wołomin budynek komisariatu prewencji przy Legionów i niewielką działkę – Magazyn dowodów rzeczowych przy ulicy Piłsudskiego w Wołominie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(19) Comments

 1. Brajan

  Pytanie, czy Policji to jest niezbędne? Bo jak działa, a w zasadzie nie działa wszyscy wiemy. Spróbujcie zgłosić coś? To nie dość, że nigdy nic się nie da, to jeszcze trwa to długo. Zawsze umarzają. W mieście i tak jest bardzo niebezpiecznie, a przenosząc policję pod las wycofamy ją z centrum. Strach pomyśleć, co wtedy będzie się działo?

 2. T

  Policjantom przydałaby się przede wszystkim lekcja pokory i empatii, bo śmianie się z pokrzywdzonych i ich lekceważenie nie świadczy dobrze ani o policji jako takiej, ani o ludziach tam pracujących.

 3. Andrzej

  Zastępca Burmistrz Radwan Makowski były milicjant tak na marginesie powinien coś zrobić by policja w Wołominie działała lepiej.

 4. co???

  Kto w ogóle rozważa pomysł przeniesienia policji z centrum niebezpiecznego Wołomina aż pod las? Jak mają tam dotrzeć mieszkańcy??????

 5. korneliusz

  Tak czytam jak to niebezpiecznie jest w tym Wołominie i nie dowierzam w jakim to ja mieście żyję. Tyle złego się dzieje tyle przestępstw a ja nic o tym nie słyszałem może jakieś konkrety jak już się coś pisze to warto by było podać jakieś konkrety a nie strzepić jęzor ogólnikami najczęściej stereotypami z mediów. A co do siedziby czy ona będzie na obrzeżach czy w centrum miasta to nie będzie to miało żadnego wpływu na poziom bezpieczeństwa w mieście bo to nie siedziba dba o bezpieczeństwo tylko Policjanci a jak warunki będą mieli lepsze to może i ochota do pracy się znajdzie chodź w obecnej sytuacji politycznej lepiej się nie wychylać bo pan minister ręcznie steruje wszystkim.

 6. korneliuszu

  Wyprowadzenie komendy z miasta nie ma znaczenia tylko dla osób zmotoryzowanych. Cieszy na pewno złodziei i sprawców napadów, bo zanim radiowóz dojedzie na miejsce spod dalekiego lasu, na pewno uda się już zwiać do Kobyłki

  1. korneliusz

   Argument co najmniej chybiony. Policjanci nie siedzą wyłącznie na dupach w komendzie ich miejscem pracy jest teren miasta. A dla kogoś kto mieszka dajmy na to w Grabiu to dotarcie do komendy również wymaga zmotoryzowania. Zresztą mamy teraz prężną komunikację miejską.

 7. Mieszkaniec Wołomina

  Las, jeziorko, ptaszki śpiewają aż chce się pracować a co tam przestępcy ? Kiedyś wszyscy się mieścili teraz ciasno?

 8. obywatel

  Zapewne Policji Powiatowej a zarazem obsługujacej Wołomin i gmine, przydałby sie nowy obiekt, ale jezeli juz to najlepiej w centrum miasta , tym bardziej ze chca to połaczyć z siedziba Prokuratury. Do rozważenia miejsce po Carfurze , na tyłach Kauflanda lub o ile sie zmieszcza po byłym basenie. A NIE W LESIE. Jezeli ministerstwa Spraw Wewnetrznych i Sprawiedliwosci wyłożą kase , zapewne ok.35 mln. zł to niech robia. Powiat i Gminy nie musza w tym uczestniczyć.

 9. Wyborca 2017

  "ŚCIEPA"...Schamienie tego pPiSmidła doszło zenitu, Lecz nie jest to jednak zaskoczenie - raczej konstatacja.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *