Wołomin: Co z drogami i zielenią?

Wołomin: Co z drogami i zielenią?

Znane są już losy Miejskiego Zakładu Dróg i Zieleni w Wołominie. Decyzją rady miasta, 31 grudnia 2017 r. jednostka zostanie zlikwidowana.

Miejski Zakład Dróg i Zieleni (MZDiZ) powołano w 2012 r. Mieści się przy ul. H. Sienkiewicza 1 i zarządza m.in. miejskimi drogami, zielenią, odwodnieniem, dba o czystość w mieście, zarządza placami zabaw, interweniuje w sprawie bezdomnych zwierząt. W tej chwili pracuje w nim 30 osób: 19 pracowników fizycznych i 11 pracowników administracji (sic!).

Oficjalnie likwidacja MZDiZ wymuszona jest z uwagi na ustawowy obowiązek realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji i planowane utworzenie Centrum Obsługi Mieszkańców. W praktyce, przez 5 lat działalności jednostka, zdaniem radnych, nie wypracowała sprawnego systemu odbierania zgłoszeń od mieszkańców o zaistniałych nieprawidłowościach, a uwagi związane z działalnością MZDiZ były stałym punktem sesji RM.

Od stycznia zadania likwidowanej jednostki, z zachowaniem ciągłości ich realizacji, będzie wykonywał Urząd Miejski w Wołominie, a dotychczasowe obowiązki MZDiZ realizowane będą przez pracowników nowego Wydziału Gospodarki Komunalnej. Według zapewnień władz miasta – wszyscy dotychczasowi pracownicy staną się pracownikami Urzędu Miejskiego w Wołominie, na dotychczasowych warunkach finansowych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(6) Comments

  1. Michał

    Będzie nam Brakować Chamstwa i Arogancji Pana Oleszczuka w kontaktach z mieszkańcami ale urząd z powodzeniem przejmie tą rolę.

  2. Ada

    Ciekawe co Pan Witek robi z drzewem ścinanym przy drogach Gminnych :)))) Dobrze że już się tego nie dowiemy.

  3. Karol

    A na grzyba jeszcze ten Oleszczuk doił taką kasę . Łaził i lizał do vice burmistrzowej . BABIARZ !! Jak ten piesek czaił się pod drzwiami ,za drzwiami i . . . . CZY TERAZ BĘDZIE DALEJ DOIŁ KASĘ I ? Bliżej będzie do wice burmistrzowej. A TA AZ RZĘSAMI WACHLUJE . !! SMIECH W URZĘDZIE ,Ona wie o co chodzi .....

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *