Mieszkańcy pełni pomysłów

39

W minionym tygodniu w Wołominie już po raz kolejny spotkały się osoby, które z uwagą śledząc wydarzenia z terenu powiatu wołomińskiego, chcą podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami i pomysłami. A wszystko to w imię naprawy tego, czego nie udało się zrobić rządzącym w ostatnich latach. Grupa z każdym kolejnym spotkaniem wzbogaca się o nowe twarze, znane choćby z organizacji różnorakich inicjatyw społecznych, lokalnych wydarzeń czy akcji charytatywnych.

Wieczorna spotkanie, zorganizowane w siedzibie OSP Zagościniec, tym razem poświęcone zostało dyskusji i zebraniu pomysłów na rozwiązanie konkretnych problemów mieszkańców. Wśród zgromadzonych w sali OSP, byli m.in. lokalni przedsiębiorcy, społecznicy, samorządowcy z różnych środowisk oraz mieszkańcy powiatu.

Jak się okazuje, wszyscy oni mają całe mnóstwo spostrzeżeń dotyczących tego, co należy usprawnić w gminach, jak unowocześnić życie mieszkańców, ale także przede wszystkim: w jaki sposób należy to zrobić. Większość z proponowanych zmian jest nie tylko przełomowa dla powiatu, ale jak się okazuje – także niezbyt trudna do zrealizowania. Spotkanie obfitowało więc w liczne pomysły, których realizacja przerwałaby niezbyt korzystną passę naszego rejonu i znacznie ułatwiłaby życie mieszkańcom. Poruszono też temat nowej ordynacji wyborczej, która może znacząco zmienić dotychczasowy układ sił samorządowych w powiecie wołomińskim. Po wystąpieniach prelegentów i wyświetleniu przygotowanych prezentacji, zgromadzeni goście jeszcze długo dyskutowali ze sobą w kuluarach, przy kawie i ciastku. (…)

Więcej na łamach Wieści.

Materiał promocyjny

39 KOMENTARZE

  • Na tym polega polityka, ale prawdą jest to, że za dużo z tych osób ma jasno określone oczekiwania czego chce z naszej kasy.

   • Jezeli to ma być jeden z komitetów wyborczych, to jestem zawiedziony. Nie ma ludzi którzy robią coś dla wszystkich, są tylko te interesowne persony? Mapa interesów jak w warszawie powinna powstać. Kto z kim na kose kto kogo finansuje, kto chce załatwić swoją prywatę.

 1. Można mieć taki pogląd. rzeczywiście te osoby charakteryzują się wąskimi horyzontami, często interesują się tylko prywatnymi sprawami. Jeden chce zaoszczędzić na tym, drugi dostać kasę od pierwszego, trzecia zemścić się bo jej kandydat przepadł w poprzednich wyborach.

  • Znam dwie osoby z tego zdjęcia. Żadna z nich nie grzeszy intelektem i bezinteresownością. Ale po co pisać, każdy wie po co idą do polityki 🙂

  • No to miejmy nadzieje, że poza ekipą Elki pojawią się też inni, bo z tymi ze zdjęcia rzeczywiście jakości do lokalnej polityki nie wprowadzimy. Ale tak, przy zmianie ordynacji taki komitet to strzał w stope i pójście na rękę skompromitowanemu w wołominie PiS-owi (nie całemu oczywiście tylko tym panom co to kas ciągneli i RIPOKI budowali)

 2. No weźcie, na poważnie? Wyglądają i zachowują się jak objazdowy cyrk osobowości. Dajcie mi tutaj komitet bez oszołomstwa. Spokojnych merytorycznych i bezinteresonych mieszkańców, a nie załatwiaczy swoich spraw.

 3. Tych ludzi, społeczniaków, przedsiebiorców łączy to, że wszyscy mają pracę lub dochody niezależne od burmistrz.Co wam pozostało grupo trzymająca władzę ?pokwiczeć. Wszystkie komentarze wyżej to kwik, kwik, kwik pazernych urzędowych świń, które czują, że koryto wkrótce ucieknie.
  Do pracowników urzędu miasta!
  Nie lękajcie się, ta grupa nagrody i pensje wierchuszki podzieli między Was ludzi pracy, szeregowych pracowników, filar urzedu tego miasta…..a jest co dzielić 🙂

 4. @ Singi, spokojnych,merytorycznych i bezinteresownych tego sobie zyczmy, ze szczególnym podkresleniem na merytorycznych i bezinteresownych.

 5. Brawo. Potrzeba więcej społeczniaków w samorządzie niż tylko tych co trzymają się koryta. Wtedy wreszcie to wszystko może ruszy. Panie Józefie widzę, że pory pełne- boimy się 🙂

 6. Dlaczego hejtujecie? Nie myślicie o ludziach? Nic złego w tym, że bardziej świadomi łączą się i próbują coś zmienić w Wołominie. Nareszcie ludzie zrozumieli, że muszą się organizować. To chyba dobrze? Urzędnicy zamiast bliżej mieszkańców, to bujają w obłokach. Jak najwięcej takich grup społecznych. Poznaję P. Maciej w czarnym stroju, to obrońca pokrzywdzonych w SKOKach? Dzięki jego uczynkom okradzeni cierpią trochę mniej. Kobietka w ciaży? To moja szkolna koleżanka 🙂 Można dołączyć do grupy? Wyglądają na sympatycznych 🙂

 7. Na pierwszym planie pan MM który zbiera screeny i haki na wszystkich z którymi rozmawia i jedzie na klactwie dziecka. Brawo. Takich chętnych na radnych szuj szykuje się więcej.

  • Rozumiem, że ma Pan/Pani dowody, że ” jedzie na kalectwie dziecka” ?
   Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
   podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
   § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Macieja Myrcha albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
   § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

   • Nie jedzie? A to przepraszam na mieście mówią co innego. Już nie będę słuchać plotek.

  • Co jak co ale wycieranie sobie mordy czyimś dzieckiem w dodatku chorym to już dno dna i kupa mulu,zwłaszcza jeszcze z ust kobiety….wstyd kila i mogiła…. Wiec sie lepiej wez za swoją robotę i skaldaja rece do Boga ze jesteś osobą zdrowa masz dwie ręce, dwie nogi…choc z głową chyba nie do końca ok sądząc po takim wpisie….A co do kandydatów jeszcze się tako nie urodził co kazdemu by dogodzil….ale mowmy o nich a nie o czlonkach rodziny a zwlaszcza nie wciagajmy w to dzieci ktorw niczemy winne nie są.

   • Wydaje mi się, że reakcja na słowa internauty Precz z jagodą jest nieco przesadzona. Nie używa się dziecka, szczególnie niepełnosprawnego, jako parasola ochronnego, koła ratunkowego, karty przetargowej. A tak jest w omawianym przypadku. Każdy ma swoje problemy i przypadłości, ale nie jest to i nie może być powód do usprawiedliwienia. Powód stały. To nie ten obiekt do zmasowanej krytyki. Jeśli jest samokreująca się ofiara, to nie wymaga ona ani opieki, ani obrony. To przed nią należy się bronić. I to rozwiązanie niektórym polecam.

 8. Historia się powtarza, tak jak cztery lata temu: panowie Chemik, Kiełbasa, itd, tylko Pacynkę zmienią. Oby znowu źle nie obstawili bo Wołomin już tego nie wytrzyma.

 9. Chyba ktos z Wieści powinien reagować, bo nikt nie powinien nikogo obrażać. To smutne i jakie podłe. Pan: „Precz z jagodą” Bóg nierychliwy…. Tutaj zawsze te same osoby siedzą? Z niewyparzonym językiem. Kto ma tyle czasu? Może nasi urzędnicy:) …
  chcą zadziobać każdą grupę jaka ich krytykuje?

 10. ty co krzyczysz precz z jagodą, bardzo brzydko się wysławiasz o innych ludziach, a zwłaszcza o rodzicach dzieci niepełnosprawnych. Ale pamiętaj każde twoje zło wróci do ciebie z podwójną siłą

 11. Kozak , mydło i powidło. Sponsorów widać jak na dłoni , chyba za tej kadencji nie dopięli swoich spraw to próbują w nowym rozdaniu.W samym środku katecheta i doktor nauk niepoważnych , niedoszły seminarzysta i harcerz, druh Jerzy , czerwony . To drużyna Kozaka radnego widzę tu tęczowa flagę , czerwonych aktywistów i przegranych polityków. Proszę drugi zestaw , ten jest bardzo cieniutki.

 12. Ciekawe, kogo wystawią na pierwszy plan 😉 Akurat od tej grupy dostawałem zaproszenia na spotkania, jednak polskie prawo (konkretnie ustawa o służbie cywilnej) zobowiązuje mnie do zachowania bezstronności politycznej.
  Też jestem ciekawy innych „zestawów”, a także tego, kim za rok okażą się kandydaci na gospodarza 😉

 13. Panie Mariuszu nie trzeba aż tyle czekać 😉 wystarczy co tydzień sięgać po życie powiatu ;D tam cyklicznie promuje się drużynę rządzącej aktualnie ekipy…
  Reszta Państwa tak ”miło” wypowiadających się chyba żyje od środy do środy i czeka na nowy numer Wieści… Przychodzicie wtedy do urzędu, odpalacie kompy i mam nadzieję, że chociaż z poczuciem wstydu, hejtujecie na pohybel wszystkich kto śmie mieć inne zdanie niż Wasi przełożeni. Współczuję Wam szczerze.

  • Rozumiem, że ma Pan/Pani dowody, że ” Przychodzicie wtedy do urzędu, odpalacie kompy i mam nadzieję, że chociaż z poczuciem wstydu, hejtujecie na pohybel wszystkich kto śmie mieć inne zdanie niż Wasi przełożeni. ” ?
   Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
   podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
   § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Macieja Myrcha albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
   § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

 14. od razu rzuciła mi się w oczy na pierwszym planie znajoma z fb twarz. Unikam tej osoby jak zarazy w portalach społecznościowych jako niesamowitego gbura i chama który bez żadnej żenady potrafi każdego człowieka, który ma inne zdanie niż on zrównać z błotem, np. mój ulubiony tekst: „tata po porodzie zapomniał usiąść na główkę … ” itp. Jeżeli ta osoba prezentuje/popiera jakąkolwiek władzę w Wołominie to ja tej Władzy już nie uznaję.
  Jeśli pozostali członkowie grupy to podobni „społeczniowcy” którzy poprzez burdy i poniżania innych promują „własne ” interesy przykrywając się dobrem Wołomina i okolic to ja również współczuję każdemu kto ich ma w swoim elektoracie.

   • Proszę bez zbędnych dopowiadań i doszukiwań. Nie jest moim zamiarem nikogo obrazić a jedynie zwrócić uwagę na odpowiedni dobór ludzi jeśli chce się coś naprawdę dobrego zadziałać dla miasta,dla innych ludzi. Trzymam kciuki za „nowych” ale nie do końca w tym składzie, ludzie którzy źle się innym kojarzą nie zdobędą głosów na „TAK”.

 15. Panu Domagale już dziękujemy za burmistrz Radwan. Nie rozwiązała żadnego z problemów Wołomina. Jej karuzela stanowisk i dworu dobrze nam się nie przysłużyła. Pokazywane parcie i poparcie dla włodarstwa Kozaczki zniechęca do pospolitego ruszenia łasego na szkło i papier. Z dwojga złego wybieram ryzyko pojawienia się królika z kapelusza.

 16. Jaka ta grupa jest, taka jest, ale najważniejsze, że jest, że ludziom jeszcze się chce działać społecznie. Jeśli wystawią swojego kandydata, może dwóch, to też trzeba będzie się z tego cieszyć, bo to przejaw odwagi jest kandydować na stanowisko burmistrza w mieście, które nie tyle się nie rozwija, ile stojąc w miejscu popada w coraz głębszą zapaść cywilizacyjną. Należy jednak mieć nadzieję, że obecni na tej fotografii nie będą upatrywać w swoim kandydacie narzędzia do rozwiązania własnych problemów, a jak im się kandydat nie sprawdzi w boju, to nie będą tymi, co go będą spychać na dno.

 17. Panowie Domagała, Kozaczka absolutnie nie mam do Was zaufania. Przede wszystkim załatwiacie swoje interesy, duże i małe, a nasze przy okazji. Jeszcze nie tak dawno promowaliście i przymilaliście się do burmistrz Radwan aby coś uzyskać. Klasyka wiarołomnych zachowań jak słoma wychodzi z butów Kozaczki. Atakował włodarkę, po czym przysiadł i spokorniał gdy pojawił się stołek dla Ciepielewskiego. Decyzja pana Domagały o tworzeniu nowego komitety też nie dziwi w sytuacji kiedy poprzedni układ rozsadziłła burmistrz Radwan. Nie realizuje też oczekiwań (m.in. planu miejscowego).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj