Parada niekompetencji

137

Czy Wołomin nadąża za sąsiednimi miastami? Czego brakuje miastu, by mogło się rozwijać? Czy koncepcja budowy muzeum w Ossowie została odsunięta wraz z byłym ministrem MON? Z radnym powiatu wołomińskiego i byłym burmistrzem Wołomina Ryszardem Madziarem rozmawia Julita Mazur.

madziar ryszard

Śledzi Pan uważnie to, co dzieje się w gminie Wołomin? Jest Pan zaskoczony atmosferą panującą w mieście?

Nie chciałbym być posądzony o brak obiektywizmu, ponieważ pełniłem wcześniej funkcję Burmistrza Wołomina. Dlatego wolę przekazać informacje, jakie otrzymuję od mieszkańców, przychodzących do mnie na spotkania. A są to informacje bardzo niepokojące, czasami wręcz bulwersujące. Jak choćby te o śmieciach zwożonych z Warszawy na wołomińskie wysypisko, o proteście zdeterminowanych mieszkańców, którzy czują się oszukani przez władze miasta i Zielony Wołomin, o ciemnościach panujących w mieście w związku z ciągłymi awariami oświetlenia i olbrzymim niebezpieczeństwie dla mieszkańców poruszających się w tych warunkach po ulicach, o tym że na trasę S8 będziemy wjeżdżać  przez Radzymin lub Kobyłkę, bo wjazd od strony Wołomina jest dopiero w fazie projektu. Mieszkańcy mówią także o tym, że minęło kilka miesięcy od chwili otwarcia przejazdów kolejowych, a miasto nie zadbało o bezpieczne przejścia dla pieszych prowadzące do wejść na perony. Co gorsze, osoby ze strony urzędu odpowiedzialne za taki stan rzeczy otrzymują nagrody w wysokości 20 tysięcy złotych. A już chyba wszyscy skarżą się na wszechobecny brud w mieście. To wszystko składa się na poczucie złości i frustracji, więc jaka może być atmosfera w mieście? Chyba tylko rozczarowania.

Brak bezpiecznego dojścia do przejść podziemnych w centrum miasta to rzeczywiście problem, którym żyją także nasi Czytelnicy. Prawa strona miasta miejscami grzęźnie w błocie, a przeciwna musi pokonywać skrzyżowanie bez pasów, nie do końca legalnie…

Obserwując komisje oraz sesje Rady Miejskiej mieszkańcy coraz częściej odnoszą wrażenie, że w Wołominie brakuje gospodarza. Chaos ogarnia kolejne obszary funkcjonowania miasta. Przykładem jest nowo powołany wydział w urzędzie (zastąpił MZDiZ), który miał usprawnić działania, a zaczyna od opóźnień. Dowiadujemy się, że umowy na obsługę miasta, takie jak konserwacja oświetlenia, łatanie, równanie dróg i inne umowy zostaną podpisane do końca … marca. Wołomińskie dzieci jako jedyne w powiecie nie otrzymają dofinansowania z rządowego programu ,,Aktywna tablica” za kwotę niemal 100 000 zł, bo pracownik burmistrz Radwan się pomylił… W takiej sytuacji, mieszkańcy zaczęli się sami organizować. Między innymi zbierają podpisy o podjęcie działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach, ponieważ  kolejne osoby giną na niedoświetlonych przejściach dla pieszych. Tematy, niestety można mnożyć. (…)

Zmienił się ostatnio Minister Obrony Narodowej. Czy coś zmieniło się też w kwestii planów budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r.? (…)

Więcej na łamach Wieści.

Tekst promocyjny

137 KOMENTARZE

   • Pan Lech to ten Lech Urbanowski z głupim zdjęciem i chamskimi odzywkami na facebooku? Tak czułem, że jest zaangażowany po jednej ze stron. P.S. Czy ktoś może wysłać go do fryzjera?

   • Ma Pan racje Panie Kazimierzu. Różnica pomiędzy Panią redaktor a Lechem jest jednak taka, że Pani redaktor jest spokojną osobą która pisze sobie artykuły i nie urządza sobie prywatnych bitew w obronie swoich kumpli i rodziny. Pan Lech jest wyjątkowo agresywnym człowiekiem który często dla rozrywki, czasem dla poniżenia rozmówcy urządza sobie swoje małe wojenki żeby udowodnić swoją przewagę intelektualną nad rozmówcą i w efekcie poniżyć mieszkańca. Na miejscu Pani Burmistrz która prezentuje się jako łagodna kobieta zastanowiłbym się czy potrzebuje w swoim otoczeniu człowieka który nie cofnie się przed niczym żeby się zabawić. A o tym jak potrafi się zabawić krążą legendy – co też raczej nie przyciąga do jego mocodawczyni bardziej konserwatywnego elektoratu. Moja rada dla Pani Burmistrz? Schować tego człowieka w szafie i niech się ludziom nie pokazuje.

 1. Znam Ryska od lat, to porządny człowiek a jak pokazała Pani Radwan również dobry gospodarz. Tak słabo w Wolominie chyba jeszcze nigdy nie było. Ryszard WRACAJ!

 2. w sumie to chyba dobrze, że jest napis „promocja”, nie trzeba się zastanawiać ile osób „pracowało” nad wypowiedzią, żenującego Rysia Pysia

 3. Zgadzam sie z opinią Madziara. Miasto jest obecnie w fatalnej kondycji. Trwonione są pieniądze. Brak postępu. Ogólnie sytuacja woła o pomstę do Nieba. Smród z sortowni. Wycięte drzewa. Brak ważnych inwestycji.

 4. Wszyscy krytykujący powinni przejść się do UM i porozmawiać z pracownikami. Ale nie z tymi zaprzyjaźnionymi z obecną Burmistrz, tylko z tymi zwykłymi, którzy nie zostali tam zatrudnieni z żadnego nadania. To co się tam dzieje to jest terror. I na pewno nikt z tych ludzi nie zapłacze po pani Radwan.

 5. A ja się zgadzam z każdym słowem. Obecna władza w Wołominie to jedna wielka ściema! PR i ściema!
  Wszystko na pokaz. Wyłącznie. Nic z troski o miasto. Relacje z ludźmi tragiczne, chyba już tylko ci uzależnieni od urzędu miasta w jakikolwiek sposób – mówią o nich dobrze.
  Kupili sobie media, zaraz będą robić kampanię za nasze pieniądze. A urzędasów w UM tylu, że sami już nie mogą się doliczyć. Prosze przejechać w ciągu dnia pod urzędem – ilu naczelników stoi na papierosku. mieście syf taki, że chyba w Mediolanie tylko gorzej. Kible za setki tysięcy złotych pomontowane na pokaz – też nie działają! A w przemówieniach pani radwan tylko słowa o miłości i szacunku dla innych! Szkoda, że na samą myśl o tych którzy są z innej niż ona opcji ( i nie mówię tu nawet już o pisie) aż trzęsie się z nienawiści. Jedna wielka lipa i ściema.

 6. Za czasów Pana Madziara raju w mieście nie było ale gdyby dziś był burmistrzem to miałby ostatnią szansę żeby pokazać na co go stać.
  Takiej koniunktury jak teraz nie będzie miał już nigdy. Rząd PiSowski i Burmistrz z Pisu – jeśłi by nam nie zrobił tu LasVegas to byłby stracony na zawsze. A możliwości miałby jak żaden inny burmistrz dotąd.

 7. Co wy z tym czołgiem? Jedźcie sobie do Donbasu to będziecie mieć czołgów pod dostatkiem. Nie popieram pisu w żaden sposób ale walczyć o czołg dla samego faktu walki z pisem? Debilizm.

 8. Wow, za Ryśka było tak zaje….ście. Pełna przejrzystość, uczciwość, żadnych tematów za plecami. Zatrudnieni sami kompetentni urzędnicy.
  Ludzie opanujcie się , czy naprawdę wszyscy zwolennicy Rysia (szczególnie te troskliwe „rodowite” mieszkanki Wołomina) myślą, że pozostali są tacy głupi i naiwni, żeby to „łykać”. Trochę samokrytyki ….bo to jest totalne dno.

  • No pewnie nie było. Nigdy nie jest. Tyle że teraz, jak napisałam wyżej miałby ostatnią szansę żeby pokazać że chce coś rzeczywiście dla miasta zrobić. Mając pisowskich ministrów, premiera, rząd i nieograniczone wręcz możliwości, gdyby nie zrobił tu nam raju na ziemi to nie miałby po co wracać do Wołomina. I temat byłby zamknięty 😉

 9. Proszę tego Pana nie lansować. Dobrze pamiętam jego rządy i można je podsumować jednym słowem „TRAGEDIA”. O wyspisku śmieci w Starych Lipinach niech się lepiej nie wypowiada, bo stojąca tam wiata jest najlepszym podsumowaniem jego rządów.

 10. A dlaczego o tym, kogo poprzeć w wyborach mają decydować tylko rodowici mieszkańcy Wołomina. Ja mieszkam tu 15 lat i zamierzam mieszkać na zawsze. To nie mam prawa głosu? Nie mam prawa popierać kogo chcę? To ma być argument przeciwko komukolwiek?

  • Oczywiście, że wszyscy mają prawo popierać kogo chcą. Tu nie ma o czym dyskutować. Tylko, dobrze by było, żeby miały na uwadze to, jak wcześniej wyglądało „zarządzanie” miastem, bo z tym jest różnie……

 11. Jak pisze jeden z wołomińskich portali
  ,,Burmistrz Radwan sama się Nokautuje” , przy okazji pociągając w przepaść swoich współpracowników z Zielonego Wołomina … tak się kończy budowanie władzy na kłamstwach

 12. Pani Burmistrz Radwan nie kłamie. Realizuje obietnice, składane przed wyborami : obiecała członkom ZW wycofanie kary 120 000 zł – wycofała, innym mieszkańcom obiecywała „złote góry” – właśnie powstaje taka na wysypisku w Lipinach Starych. Druga kadencja zapewniona !!!

 13. Igrzyska Czas Zacząć !!! Jeszcze 4 lata temu myślałem że gorzej być nie może, że niemożna bardziej spiep(solić) …. ktoś całkiem słusznie powtarzał wtedy szanuj szefa swojego bo możesz mieć gorszego… oczywiście nawiązując do poprzednika Madziara, ale jak widać historia lubi się powtarzać.
  Po tych kolejnych 4 latach nadal uważam, że już teraz to może być tylko lepiej gorszej sieroty na fotelu burmistrza być nie może, co nie znaczy że promuje wchodzenie dwa razy do tej samej wody.
  Poczekajmy na innych kandydatów

 14. Ten dandys z Grębkowa i pchła szachrajka „utoczyli się oraz swoje sitwy” na wołomińskiej krwawicy. Tyle samo są warci tzn. nic, albo jak kto woli null. Nie głosować na nikogo z dotychczasowych samorządowców. Nowe otwarcie wymaga nowych ludzi, w nic nie umoczonych. Żadnych Madziarów,Czarzastych, Beredów, Radwaneli, Ciepielewskich, Zbieci, Kozaczków, Kowalczyków, Łosi i im podobnych.

  • To równie dobrze można na nikogo nie głosować. Moim zdaniem trzeba. Na tego, kto ma największe możliwości żeby coś jednak w końcu tu zrobić.

   • Jakie możliwości mają nieudacznicy, słupy ogłoszeniowe i niemi? Żadnych, podpierają się takimi samymi jak oni byle by wiernymi albo informują lub próbują się ptać, a w ostateczności milczą.

 15. Czas na paradowanie po wybiegu tak samo się kończy dla Eli jak wcześniej dla Madzi. O reelekcjach nie macie co marzyć. Nieudaczniczki, nieudacznicy i partyjniacy, do jednego wora i won z naszego dwora.

 16. a ja wam mówię, że Rysiek wygra!
  pamiętajcie że przegrał z panią elą tylko dlatego że koncertowo spie…ł kampanię w drugiej turze wyborów a ona (sorry nie ona tylko jej sztab bo ona to sobie może…;) ) pięknie to wykorzystala pisząc na niego niezłe paszkwile. Teraz będziemy świadkiem jatki.
  Ale wolę żeby wygrał Miś Ryś, który ma tę moc 😉 tym razem żeby coś w mieście zrobić (oczywiście nie on tylko góra ma tę moc i jestem przekonany zrobią wszystko żeby Miś Ryś zabłysnął w Wołominie w czasie swojej kadencji – na czym wszyscy możemy skorzystać) niż elka i jej koleżanki od szklanej kuli i masaży 🙂

  • Dokłanie! Chłopak niech da już sobie spokój! Że tak zacytuję klasyka „chcemy zmiany w mieście…..” ale nie z Madziarem!!!

   • „Chcemy zmian w mieście, bez Radwan i Madziara wreszcie!!!”
    „Dobra zmiana bez Radwan i Madziara!!!”

   • Dlaczego tak niemiło? Nie mam prawa mieć swojego zdania? Dla mnie może pan panią elę nawet na rękach nosić. Ja swoje wiem na jej temat i zdania nigdy nie zmienię. Pana Ryszarda znam także i wiem jakim jest człowiekiem. I jeśłi mam wybierać to nie mam się nad czym zastanawiać.

   • A cóż to za imperatyw Madziar lub Radwan? Żaden! W Wołominie mieszka wielu mądrzejszych i uczciwszych od nich.

 17. W najbliższych wyborach na pewno zagłosuję PRZECIW Pani Radwan. W poprzednich kto mógł, głosował PRZECIW Ryszardowi Madziarowi i wylądowaliśmy z ręką w nocniku. Dlatego też chcę móc zagłosować ZA kimś innym. Elżbieta Radwan tak bardzo się zbłaźniła (wysypisko, tablice interaktywne, Internet wifi), że chyba się nie odważy startować kolejny raz – podobnie jak HGW w Warszawie. Pytanie tylko – ZA kim głosować? Madziar przynajmniej już wie co jest nie tak i co sam zrobił źle. Pomyślmy o tym, że PiS wrócił z pełną mocą do władzy po tym, jak raz już rządził. Wiedział, jakie błędy popełnił poprzednio, wiedział czego nie robić. Dziś ma poparcie bliskie 50%, a wielu ludzi żyje dużo lepiej. Myślę, że ten mechanizm może działać też lokalnie. Dlatego zastanawiam się nad zaufaniem Madziarowi jeszcze raz.

  • Nie ma takiej opcji aby partytjniak zmądrzał i urwał się z postronka. Nie pozwali na to dyscyplina, a wzmocni parcie na szkło po karierę.

 18. Panie Madziar. We wszystko co wymienione oraz złe umoczony jesteś ze swoimi towarzyszami po uszy. Zamiast wstydu pokazujesz nam butę. Rzeczywiście Radwan jest niewiele mniej nieudaczną Pana naśladowczynią i kontynuatorką, co jednak nie promuje do reelekcji Was oboje.

 19. NIe dla Madziara i desantu PiS! Nie dla Radwan i jej nienapasionego otoczenia!
  TAK dla kogoś mądrzejszego i otwartego na potrzeby mieszkańców, a nie towarzyszących władzy sitw.

 20. Madziar niczym Komorowski, Zamiast ze wstydu schować się do piwnicy, jątrzy i wprowadza zamęt. Kmorowski na marszach KODu, ten na własnym podwórku. Jak widać politycy nie wiedzą co znaczy stracić twarz.

  • Ależ przeciwnie! Madziar jest z zupełnie innego nadania niż Komorowski! Tamten z PO/PSL (jak p. Radwan), ten z Prawa i Sprawiedliwości. To PiS odzyskało władzę po 8 latach – jako jedyna dotychczas partia. I wiedziało co z tym zrobić. Podobnie będzie w przypadku Madziara. Jeśli chce Pan stosować analogię, proszę nie porównywać koła do kwadratu.

 21. taaa jasne, inni są w Wołominie, kolejni, żeby sobie naładować kieszenie albo tacy którzy mają je już pełne i chcą sobie wypracować kosztem mieszkańców układy!
  Nie lubię Madziara za bardzo ale zamierzam zagłosować na tego kogo wystawi PiS bo mi się zdaje że jednak łatwiej będzie burmistrzowi z Pisu zarządzać miastem przy poparciu najwyższych instytucji w państwie.

  • Kobieto! Od kiedy rządy wspierają samorządy? Nigdy tak nie było i nie będzie. Zawsze wrzucają nowe zadania bez potwierdzenia środków. Nie ważne która, każda nie powinna maczać palcy w samorządach. Realizują w nich czysto partyjne interesy, w zamian za nadania budują struktury. Desanty pisiorów już przeżywaliśmy. Chcesz kolejnych? Niczego dobrego nam nie dały i nie dadzą. Trzepały budżet z kasy i nic więcej.

 22. To se ne vrati…. dawno tak zdrowo się nie uśmiałem „obiektywny” ( hahaha) Pan Ryszard funkcjonariusz partyjny PiS, który w Wołominie w latach 2010-2014 unicestwił niezależny samorząd w Wołominie dokonał wręcz egzekucji na samorządzie i mieście teraz chce wrócić na burmistrza do Wołomina. Do tej pory pozostał smród po rządach burmistrza PiS w Wołominie. „W mieście brakuje gospodarza…..” ( hahaha) pewnie takiego fenomenalnego polityka jak pan, który w historii samorządu powiatu i Wołomina był największym przekleństwem. Mieszkańcy Wołomina to nie idioci nie dadzą się drugi raz nabrać „na zmień burmistrza wreszcie”. Jak Ryszard PiS stanie przeciwko Radwanowej to przegra z kretesem tak jak i cały PiS…. to se ne vrati… na szczęście

  • Radwan jest osamotniona i przegra z każdym kontrkandydatem, a kandydat PiS nie jest taki mocny jakby się wydawało jego zwolennikom.

 23. Litości, przecież to nie jest żaden alternatywny kandydat. Amnezja jakaś? Ktokolwiek rozważa powrót ojca koncepcji Wołomina – śmieciowego imperium? Ktokolwiek rozważa oddanie głosu na obecną burmistrz? Niedawno widziałam filmik z burmistrz w roli głównej, w czasie rozmów z mieszkańcami. Stwierdziła, że „dają czadu”. Tu już psycholog sobie nie poradzi, tu psychiatra potrzebny. Nie można wybierać między dżumą a tyfusem. A z komentarzy wynika, że taki scenariusz jest rozważany. Zastanówcie się, do czego doprowadzi kolejna kadencja pod hasłem „znowu nam nie wyszło”… Uruchomcie wyobraźnię…

  • Desperatów bez wyobraźni w Wołominie nie brakuje, jednak pocieszający jest wynik poprzednich wyborów. Dowiódł, że do wykluczenia jest każdy kandydat PiS, również ten na topie, wiodący obcymi inwestycjami gminę do „świetlanej” przyszłości. Dziś, po tym jak został pokonany przez kiepską kandydatkę, o powrocie może sobie tylko marzyć. Za ten syf jaki zgotowali Wołominowi oboje poniosą porażkę.

   • Pewny jesteś? Bo ja nie jestem przekonana. Głównie dlatego, że innego kandydata nie widać. Nie ma w tej chwili nikogo innego, kto miałby jako kartę przetargową konkretne osiągnięcia dla miasta. Tu osiągnięć też nie ma, ale facjaty, nawet wyświechtane, to zawsze facjaty znane. Znany przedsiębiorca, do niedawna mentor i popychacz obecnej burmistrz? Chorągiewka, nieco przetrącona? Radny z murowaną kandydatką na skarbnika miasta? Obstawiam inną kandydaturę, która nie znalazła się jeszcze w obiegu, w osobie obecnej wice. Jeśli wygra, to będzie śpiewająco…

   • Pewny jestem łączenia sił u przeciwników Madziara i Radwanowej. Jedno z drugim nagrabiło sobie wystarczająco. Jeśli już, to do drugiej tury szansę dostać się ma model z Grębkowa, a dalej, nawet Hercules dupa gdzie przeciwników kupa. Na ten moment Radwan przegrywa nawet ze słupem ogłoszeniowym Kozaczką. Z tego co pamiętam w poprzednim rozdaniu miał 5 lub 6 miejsce, a w tej kadencji raczej stracił niż zyskał. Kandydat wspólnoty może zdobyć więcej od Kozaczki i Radwan. Nie musi być to Kowalczyk, jest jeszcze Pazio lub ktoś inny, przyjdzie czas kandydata wybiorą.
    Obecna wice nie wystartuje przeciwko chlebodawczyni, bo ta ją zniszczy papierami, jakie na nią ma. Muszą być razem do końca, bo obie pójdą „pod paragraf”, a może i „pod celę”. PiS w kampanii nie daruje nikomu, a za Radwan weźnie się z wielką przyjemnością i zaangażowaniem.

   • Wydaje mi się, że przeceniasz przeciętnego głosującego mieszkańca Wołomina, który stwierdzi przy urnie, że jeśli ona/on już byli, to wiedzą o co chodzi, bo tyle lat w tym siedzą, więc nowego wybierać nie należy, bo w tym nie siedzi i się nie zna. To taki syndrom zakompleksienia i równania w dół. Zgubny dla miasta, to oczywiste. Giełda nazwisk niedługo ruszy, okaże się, kto na nią trafi, ale generalnie to w polu widzenia nie ma kogoś, kto miałby rozum i wolną wolę intensywnie działać i rozliczać przeszłość. A bez rozliczenia przeszłości, nawet z efektem „pod celą”, nie uzyska respektu u ludzi. Takiego potencjalnego kandydata zdecydowanie nie widzę.

 24. W wyborach na burmistrza Wołomina zawsze startuje urzędujący burmistrz czyli Radwanowa wystartuje. Rysio juz nie wytrzymuje ciśnienia i zamówił już kalendarz Wołomina na 2019 rok ze swoim zdjęciem też wystartuje. Nie wiadomo kto jeszcze. Przystawka PiS wspólnota tez kogoś wystawi. Podobno szykuje się „kozak” obecny radny. No i oczywiście będą jeszcze wolni strzelcy od Jagody, wiatraczków, mikuli itp…. Na dziś II tura to Radwanowa i Rysio, a w takim układzie dalej burmistrzem zostaje Radwanowa jako mniejsze zło….

  • hihihi, przed czytaniem takich peanów na cześć nieudaczniczki, radzę wciągać pampersy. Całe szczęście, że zdążyłem się wysikać, bo bym się zlał. Bez tego do czytania komentarzy klaki Radwan radzę nie zasiadać. Przegra, przerżnie i przepadnie bo niczego dobrego nie zrobiła. Sama jest jak palec. Nawet Zbieciowa kombinuje z Ciepielewskim jak ją okpić i obrzydzić wyborcom. Całkim nieźle im to wychodzi. O kędziorze Urbanowskim nawet nie wspomną, co w środku jest na wierzchu – klown.

 25. Jeśli będę miał wybór pomiędzy panią Radwan (z całym szacunkiem) a Panem Madziarem (z całym szacunkiem) – wybiorę Pana Madziara. I mówicie sobie co chcecie.

  • W takim razie wielu ludzi mówiących tak samo może mieć identyczne szanse na wygraną co Madziar. Dodam od siebie, że większe, ponieważ nie maja tyle za uszami co on.

   • MOże, tylko pytanie czy każdego z nich poprze partia rządząca? A rządzić będzie ona jeszcze długo jeśłi tendencje się utrzymają a wszystko na to wskazuje.

    No chyba nikt mi nie powie, że PSLowa Radwan będzie miała tak dobre relacje z Wojewodą, z Ministrami i WSZYSTKIMI instytucjami rządowymi i wywalczy dla miasta tyle samo od nich co bez walczenia dostanie Pan Madziar czy inny pisowiec?

   • Od nas może dostać i owszem, ale na bilet do Grębkowa. PiS już w Wołominie mieliśmy i wiemy jak to się kończy. Nic od obcych nie chcemy. Najlepiej rządzić się samemu i na cuda niewidy nie liczyć. Tacy jak Madziar wykorzystują i porzucają dla dalszej kariery.

 26. No tak ruszyła kampania wyborcza zaczyna sie nawalanka Ryska na Radwan , czekamy na odpowiedz Radwan. Wart pac , pałaca ,a pałac paca. Niech Rychu weźmie Elę na dobra kawę i obydwoje startują do sejmików tam maja szanse. W Wołominie tyle naszkodzili że mamy ich dość. Jeden z RIPOK druga nic dalej nie zrobiła z tym , MZO w upadku , miliony poszły a tu stare wraca z setkami śmierdzących ciężarówek pełnych śmieci bo nie tego zasranego substytutu. Może w Grębkowie potrzebują sołtysa ale w Wołominie należy głosować na Wołominiaka który zna i wie co nam potrzeba . Na pewno nie desantu ani całej ekipy PSL wraz Nowoczesną.

 27. A ja wam powiem tak, nigdy w życiu moim 45 letnim nie uwierzyłabym, że jakakolwiek partia spełni swoje obietnice wyborcze. Nigdy. I dziś jestem w szoku bo pis, z którym nawet czasem się zgadzam ale do zahwytu mi daleko – właśnie to robi.
  Wierzę tez w to, że namaszczony przez pis kandydat na burmistrza – czy to będzie pan Madziar czy ktokolwiek – będzie przez swoje naczalstwo rozliczony z tego co zrealizował. Zbyt wiele mają do stracenia aby za 4 czy 5 lat stracić miasto powiatowe ponownie.
  Każdy człowiek popełnia błędy ale sztuką jest na błędach się uczyć. Poza tym łatwiej będzie ogarnąć się panu Madziarowi w urzędzie niż komuś zupełnie nowemu, komu pierwsze miesiące zajmie oswajanie się ze stołkiem i urzędem. A ludzie nie sa już tacy głupi i nawet w moim wieku potrafią korzystać z internetu i wrzucić zdjęcie przedstawiające dziurę na ulicy czy inne porażki w pracach urzędników. Ja jestem skłonna dac mu szansę.

  • Wybacz Molly, pieprzysz aż boli. Obietnice wyborcze, PiS realizuje wybiórczo. O wielu zapomniał. Monopolizuje władzę i tworzy ku temu sprzyjające warunki. Obudzisz się na przysłowiowej ulicy, bo kamienice jak przed laty należeć będą do wybrańców. Nie ważne jakiego wyznania i autoramentu, ale wybrańców. Madziar skubnął nasze kieszenie na dziesiątki milionów (samo wysypisko prawie 15 baniek). Dolicz apanaże desantu i wywalone w błoto inwestycje w stylu szanse rozwoju Wołomina. Zwróci z własnej lub partyjnej kieszeni? NIEEE! Co da w zamian? Kolejne obietnice i deklaracje przyjaźni wołomińskiej rodzinie, którą grabi teraz z opłat i podatków? Facet bez honoru i wstydu, pozer oraz politykier taki sam jak każdy z jego wołomińskiego partyjnego otoczenia – nie wart 5 groszy.

   • Trafne podsumowanie! Ale to trochę smutne i źle dla miasta rokujące, że daje się drugą szansę osobie, która już wszystkie swoje szanse wykorzystała i na lepsze nie rokuje. No może z desantem byłoby lepiej, bo każdy z przechowalni za jego kadencji funkcjonującej ma cieplejszą fuchę… Ale i to nie jest powód do radości.

 28. Dajcie spokój z tą porażką która teraz jest!!! PSLowskie towarzystwo rządzi Wołominem! Sama zagłosowałam na p.Radwan bo myślałam, że kobieta, ze trzeba stawiać na kobiety, że bezpartyjna i takie tam głupoty. GŁUPOTY!!! Dałam się omamić bo mój szwagier mówił że chodził z nią do klasy. Popatrzyłam na te podrasowane w necie zdjęcia z kampanii i jej uwierzyłam…głupia ja! W zyciu więcej! Never, przenever! I to całe towarzystwo, które pozatrudniała a teraz wszystkich wywala nagle…czy tam ktoś koło niej jeszcze jest komu dała stołek na początku kadencji? Warto byłoby tych ludzi zapytać o zdanie na jej temat! Panie Ryszardzie do boju!

 29. Wiesz to co chcesz wiedzieć a mnie pozwól wiedzieć swoje. Nie podobały mi się rządy Pana Madziara w Wołominie a właściwie inaczej: nie wszystko mi się podobało, ale w porównaniu do tego co nam serwuje pani ela z koleżankami, to był raj! I nie zamierzam więcej na to patrzeć. Wolę moje przekonania, do których mam prawo niż Twoją pewność – bo AKURAT TO WIESZ.
  Ja wiem akurat, że nie masz racji ale to życie ci pokaże.

  • Molle, przekonaniami nie zmienisz nepotyzmu w partiach politycznych takich jak PiS. Dobiera się w nich ludzi wg. rządzącego w danej chwili klucza. Każdy z nich oczywiście zna się na wszystkim, a jak, widać nie tylko po MZO. Jeszcze za Mikulskiego odbywały się postępowania konkursowe do zarządów spółek oraz rad nadzorczych. Madziar to zmienił, a kontynuuje Radwan. Jeden obsadzał samorządowe stołki desantem ludzi powiązanym z PiS, druga odała spółki PO i PSL-wi. Jedno się nie zmieniło, pracuje dla niej ten sam pijarowiec (Rajchert), wcześniej na prezydenta Warszawy kreował Sasina. Dlatego pic i bajer zmienił się niewiele. Madziar deklarował rodzinną przyjaźń, a Radwan poszła dalej, rzuca się nam w ramiona z wyznaniem miłości. Nie chcę uczuć. Od burmistrzów wymagam wiedzy i pracy bez zbędnych pełnomocników, koordynatorów oraz kierowników od nadzoru właścicielskiego. „Konia tuczy pańskie oko.”

 30. Jak tak dalej pójdzie to rynek wybierze nam burmistrza bo tal jak ktoś napisał ludzie dobrze mówią. Ja powiem nie dajcie się omamić agitacją w internecie czyli – sto razy powiedziana nieprawda , doprowadza do zwątpienia ale 200 razy jeszcze raz powiedziana doprowadza do wyboru na agitowanego gościa . Taką własnie agitkę przyjął pan Madziar . Na początek tym wywiadem przypomniał o sobie ot tak by ludziska sobie pogadali. Temu Panu juz dziękujemy.

 31. Musimy pożegnać Pani Radwan. Nie możemy już tracić czasu na szkodliwe rządy. Potrzebujemy gospodarza i demokracji. Musimy odzyskac wolność w Wołominie. Bo nasze miasto, to ludzie, a nie Panie przeyklejone do stołków co nas doją z pieniędzy.

  • Jeśli widzisz gdzieś jakąś bandę sam stań do walki. Nie ukrywaj się za niekompetentnym i skompromitowanym byłym burmistrzem. Inaczej możesz spłacać kolejne miliony nietrafionych inwestycji takich fachowców od siedmiu boleści.
   Jeśli wygra „banda” prawdziwych fachowców, a nie jej namiastaka, to za straty i szkody nie zapłącą mieszkańcy tylko ci co je spowodowali, między innymi i byli burmistrzowie.

 32. rok 2014, spotkanie mieszkańców w Urzędzie Miasta m.in. z ówczesnym Burmistrzem R. Madziarem. Starsza Pani: „ale p. Burmistrzu, proszę, niech Pan coś zrobi z tymi śmieciami, ja jestem straszą schorowaną osobą. Na to Burmistrz Ryszard: To co? Mam się Pani dołożyć do lekarza???” .
  ..i tyle w temacie Rysia…….

 33. Jeszcze coś o kampanii Rycha na burmistrza ze spotkania z kupcami. Panie Madziar czy jak kupcy pana poprą to nie dopuści pan do powstania hipermarketów w Wołominie ? Odpowiada Rychu. Będę bronić kupców wołomińskich to mogę wam gwarantować. Minął rok, wybrali Rycha a Rychu w trybie expresowym poparł budowę hipper marketów. Tak dotrzymuje się słowa. Dalej w sprawie zwałki czy jeszcze pamiętacie w programie wyborczym Rycha na zwałce miał być stok zjazdowy z wyciągiem. Minęły dwa lata a Rychu z Jagoda zafundowali nam RIPOK. Kończ waść wstydu oszczędź.

 34. riczi chce do koryta? To tak jakby ślepemu dać operować płuca czy serce. Gratuluje sukcesu – masz mój głos – na zużytym papierze toaletowym. Bo na pewno nie u urnie

 35. czytam wszystkie te wypociny i oczom nie wierzę, że tak dajecie się omamić tymi partyjnymi osobowościami. Mówi się, że wybory samorządowe lokalne więc postawcie w końcu na nie uwikłanego w partyjne gierki i zaciąg desantowy kandydata. Postawcie na LUDZI SAMORZĄDU jest ich wielu i bezpartyjnych. Partie niech sobie rządzą w Sejmikach, sejmie i senacie a od lokalnych samorządów powinni być WARA. Ja osobiście nie głosuję w Wołominie ale jest mi bardzo bliski . Pokażcie swoje ja i nie głosujcie już na osoby co się nie sprawdziły. PRZESTROGA I POWODZENIA.

 36. Panie Madziar, gdyby opinię tą wyrażał ktoś inny, mógłbym mu tylko przyklasnąć. Jest inaczej, ponieważ wszystko to, co obciąża burmistrz Radwan, dotyczy przede wszystkim Pana. Zaczęło się od błędnych decyzji podejmowanych w poprzedniej kadencji z namowy politycznych doradców (desantu). Sterował on dyspozycyjnym członkiem PiS na stanowisku burmistrza, a ten narzucał rozwiązania bezwolnemu klubowi radnych PiS. Chore oraz szkodliwe pomysły i decyzje przechodziły bez najmniejszej refleksji. Widzieliśmy i odczuliśmy, że nie dobro mieszkańców dcecydowało, a dyscyplina organizacyjna. Swoje rządy zaczął Pan od zwolnienia dyr Piroga. Od tego momentu Wołomin stacza się w dół po wielomilionowe straty i dewastacje, nie tylko w MZO, ale w całej samorządowej gospodarce. Wszystko jest w dokumentach oraz na nagraniach. W nadchodzącej kampanii zostanie przypomniane Panu lub innym kandydatom PiS (Czarzasty, Ludwiniak, Bereda …) na burmistrza oraz radnych. Klub PiS mając w tej kadencji dominującą większość, dbał wyłącznie o budżetowe profity dla otoczenia swoich radnych i bronił tego, co spartaczyła ich reprezentacja w poprzedniej kadencji (kolokwialnie mówiąc rżnęli tu głupków). Nie ma sensu przypominać autokracji rządzącego ugrupowania, ponieważ tak funkcjonują wszystkie partie polityczne. Dlatego z założenia nie powinny sięgać po władzę w samorządach. Samorząd ustawowo odzielonony został od rządów na szczeblu krajowym. Ta ostatnia i tylko ta władza jest konstytucyjną domeną ugrupowań politycznych. Rozdziału samorządu od rządu nie dokonano po to, aby lokalne społeczności po raz wtóry poddać partyjnej (ideologicznej) dominacji, bowiem z definicji realizują one odległe od samorządności cele.

 37. Kto rządzi w mieście przez ostatnie ponad trzy lata małe podsumowanie, warto spojrzeć kto popierał Burmistrz Radwan w czasie kampanii, kto biegał z ulotkami i balonami lub zasiada na urzędach.
  Jerzy Mikulski, Kazimierz Zych, Sylwester Jagodziński, Bogdan Domagała,Andrzej Żelazki,Igor Sulich, Rafał Pazio.
  Tak więc PSL, PO, Wspólnota Samorządowa, SKW Mikulskiego i coś tam Zycha, lokalny biznes. To jest towarzystwo które rządzi przez ostatnie trzy lata w Wołominie lub wspiera Burmistrz Radwan, tam mieszkańcy możecie kierować swoje żale i uwagi ….

  • Drogi obserwatorze z PiS mylisz się bardzo i próbujesz zakłamywać rzeczywistość. Otóż Ci, o których piszesz poza Sulichem reprezentują ugrupowania samorządowe. Poparły Radwan tylko po to, aby powstrzymać PiS przed totalną dominacją. Zrobią to jeszcze nie raz i połączą siły przeciwko każdej partii planującej zawładnąć Wołominem. Od trzech lat gminą rządzi Radwan, Zbieć , Maliszewska, przystawki z PO, PSL i Nowoczesnej oraz otoczenie „prawego” Ciepielewskiego.
   Zych od samego początku zachował dystans i roztropnie nie wziął niczego zapoparcie udzielone na etapie wyborów (postąpił najmądrzej). Jagodzińskiego, Wiatraków oraz Mikulskiego burmistrz Radwan odpaliła po krótkim epizodzie zaraz po tym, jak skumała się na dobre z PSL, Nowoczesną i PO. Zrobiła to, widząc, że nie chcą jej dalej popierać i współpracować. Usuwając jednych zrobiła miejsce nowym (Janiszewski, Królak). Pazia oraz Solisa będzie tolerować, dotąd, dokąd nie zorientuje się, że Wspólnota też jej nie poprze i wystawi własnego kandydata. W gruncie rzeczy WS poza Rytlem, Paziem, Rakowskim (ostatnio kandydował z PiS) i Kopczyńskim w większości jest to krypto PSL, tj. odwieczny koalicjant każdego, komu głosów nie styka.
   Powyższe dowodzi, że samorządom szkodzą przede wszystkim sprzedajne partie oraz ich działacze rozpoczynający swoje kariery w samorządach po to, aby szczebel wyżej toczyć między sobą wojny plemienne.

 38. Kazimierz, zapomniałeś dodać że jesteś gorącym zwolennikiem Partii Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka przystawki PiS Sylwester Jagodziński to wice szef zarządu powiatowego PSL a Rafał Pazio to partia Unia Polityki Realnej Korwina wszystko widać takie farbowane lisy, a to że jeden Sulich z szyldem idzie konsekwentnie to chyba na plus.

  • Salwador od dali , z tego co piszesz wynika że:
   – przystawaka PiS z zamiłowaniem zwalcza w samorządzie działaczy PiS,
   – szef zarządu powiatowego PSL występuje przeciwko burmistrz z PSL i swoim ponad lokalnym władzom oraz całej koalicji zwalczającej PiS,
   – korwinowiec popiera PSL, PO i Nowoczesną razem wziętych.
   Kuźwa, w kategorii politycznych układanek kupy to się nie trzyma.
   Jedyno co spina oraz tłumaczy działania tych ludzi to spojrzenie na samorząd wolny od partii polityczych oraz brak akceptacji dla tworzenia przez nie jego organów.

 39. Jak każdy obywatel wyborach parlamentarnych opowiadam się za którąś z partii politycznych. Inaczej się nie da. Mamy różne polityczne sympatie oraz preferencje … i dobrze. Jednak w wyborach samorządowych wybieramy tych, którzy mają pracować i służyć nam z pominięciem ideologicznych pobudek objętych dyscypliną organizacyjną. DLA TAKICH POLITYK W SAMORZĄDZIE MIEJSCA NIE MA.

 40. Brawo ada – żadnych partyjniaków w samorządzie. Niech młodzi sie zgadują – zakładają komitety. Riczi poplecznik mikuli jest warty tyle co kupka błota – narobił tyle kichy co jego szef i carownice. Wykopać z rady wszystkich wielokadencyjnych dziadów i nie dać dojść do koryta. Przez lata – zniszczyli powiat

 41. Wywiad nie zawiera żadnej treści, tylko upust frustracji. Niestety komentarze pod tekstem również nie zawierają żadnych argumentów i skupiają się na maglowaniu personaliów oraz debilnej wierze, że wystarczy wyłącznie zmiana rocznika. Będę miał w tych wyborach ogromny problem, bo wydaje mi się że kampania właśnie w takim rytmie się potoczy i zamiast sensownych propozycji, będziemy epatowani chamstwem i biciem piany. Skończy się kolejny raz takim czy innym wyborem, który nic nowego nie wniesie i za 5 lat z powrotem powrócimy do tej samej rzeczywistości. W Wołominie potrzeba nie człowieka, a całego środowiska które pokaże patologie i sitwy oplatające to miasto od conajmniej 3 dekad. Mało że pokaże tę rzeczywistość, ale zaproponuje pomysł i metodę wyjścia z tego bagna. W innym przypadku będziemy dalej w nim tkwili, nieuchronnie chyląc się ku upadkowi.

  • @Lumar, udzielonego wywiadu nie odbieram jako upust frustracji. Wołomiński lider PiS rozpoczął kampanię wyborczą swojego ugrupowania. W dalszej części wywiadu, obciąża przeciwników partii politycznych w samorządzie nieudanym eksperymentem o imieniu Elżbieta Radwan. Obok braku refleksji odnośnie tragedii partyjnych rządów w gminie Wołomin, potwierdza krótką pamięć. Na zaprzysiężeniu burmistrz Radwan obecna była posłanka PSL Ziółkowska, a szef PSL-u chwalił się w mediach, iż w Wołominie rządzi jego burmistrz. Komitet wyborczy E. Radwan był zlepkiem przewrotności PSL-u ukrywającego się pod nazwą „Centrum” i megalomanii nazwiska kandydatki. W miarę czasu do koalicji przystąpiła PO i Nowoczesna. Czarne Marsze, protesty w parlamencie i przed sądami stały się nieodzownym elementem politycznej promocji burmistrz Radwan. Nie od dwóch, a od trzech kadencji, wszystko co w gminie i powiecie działo się oraz dzieje jest pod kontrolą partii politycznych. W tej rozpoczynającej ich ciąg rządziła koalicja SKW, PO i PiS. Mikulski tak samo silnie powiązany jest z PO jak Perkowski z PiS. Reasumując, niemal za połowę „sukcesu” wołomińskiej „samorządności” o której piszesz odpowiada polityczny patronat POPiS-u. Rządy tych partii na szczeblu krajowym nigdy nie przełożyły się na wymierną pomoc udzieloną gminie Wołomin. Pamiętam też, że w kampaniach samorządowych nagminnie sugerowali ją partyjni działacze i kandydaci.
   Zgodzę się z innym Twoim spostrzeżeniem. Potrzebujemy nie jednego człowieka na stanowisku burmistrza, ale mądrego środowiska potrafiącego zerwać z partyjniactwem i rotacją sitw. Aby to się ziściło, bez względu na wiek, każdy kto wcześniej przewinął się przez wołomiński samorząd powinien zostać wykluczony z jego przyszłych organów. Wyłonić musimy przede wszystkim ludzi mądrych z doświadczeniem popartym jakimś sukcesem, a wystrzegać pozerów z parciem na szkło, szpalty i publiczne fora.

   • Tylko gdzie potencjalni kandydaci… Czy się przebiją? Jeśli jeden radny już rozpoczął kampanię, i nie wydaje mi się, aby o miejsce w radzie miał zamiar walczyć…

  • Mądrych ludzi w Wołominie nie brakuje. Mam jednak wrażenie, że w większości nie chcą oni marnować swojego życia na użeranie się beznadziejną sytuacją tej gminy i wybierają drogi, które dają im rozwój oraz satysfakcję. To trochę błędne koło, bo w ten sposób szeroko otwarte do samorządu zostają drzwi dla wszelkiej maści nieuków i nieudaczników.

   • Z całą pewnością zapóźnienie cywilizacyjne gminy jest powodem braku chętnych do pracy w samorządzie. Kto będzie skuteczny i będzie się rozliczał z przeszłością, straci popularność i zdobędzie masę wrogów. To poważny ogranicznik. Dlatego łapki w walce o stołki będą wyciągać głównie osoby z obecnego, ukorzenionego układu, który łatwo władzy nie odda.

 42. Jeśli ten radny rozpoczął kampanię i nie jest powiązany z żadną partią, to czemu mieszkańcy nie mieli by mu zaufać ?Jeśli ktoś nowy chce zostać burmistrzem w Wołominie, to najwyższy czas, żeby się ujawnił. Oby tylko nie obiecywał, że zamknie wysypisko, bo wyborcy po raz trzeci nie dadzą się nabrać.

 43. Lunar znam wielu ludzi co poszli w profesury – ale rozumu – za grosz nie mają. Bo nie znają życia nie wiedzą co i jak działa a wszystkie niedogodności czy rzeczy koniczne obowiązkowe – załatwiali za nich rodzice albo rodzina.- po to by ci pierwsi zdobywali wiedze teoretyczną – a nie życiową. Przykad – jak na tym obrazku. zero mózgu .Nie stygmatyzuj ludzi. Czasami człowiek ze średnim zrobi więcej niż ten z 3ma fakultetami. Ja uważam – co by nie było – niech sie młodzi łączą – byle nie pod skrzydłami żadnej sitwy , zakładają komitety i startują do wyborów. To jest ich miasto i ich powiat. Nie jakich wengrowszczaków czy ludzi z pod konina

  • Pogarda dla pracowitości i wykształcenia do niczego nie prowadzi, a nawet w mojej ocenie jest przejawem braku zdrowego rozsądku. Niezależnie od tej uwagi, ja pisałem o mądrych ludziach, co przecież nie jest tożsame z samym wykształceniem. Wykształcenie jednak choć samo z siebie niczego jeszcze nie czyni mądremu człowiekowi zawsze się przyda. Wołominowi też. Mam dość naturszczyków, znających miasto, bo na ogół ta znajomość dotyczy tylko układów i układzików oraz sposobów wkomponowania samego siebie w nie.

 44. Zgadzam sie z Wami-pani Radwan do dymisji. Bo to sa stracone 4 lata. Przywrocmy wreszcie godnosc w Wolominie. Miasto dla mieszkancow, nie dla lokalnych ukladow Radwan.

  • @Jasel, Alzheimer Cię dopadł, czy co? Spójrz prawdzie w oczy, to nie tulko ostatnie 4 lata pogrążyły wołomiński samorząd. Jest ich dwanaście tj. odkąd pojawił się POPiS. Praojcem „sukcesu” jest Mikulski z Sulichem i Wasilewskim, „godnymi” następcami Madziar z Jagodzińskim , a nieudolnymi kontynuatorami Radwan, Zbieć i Ciepielewski. Zapomniałeś jeszcze o radnych PiS, którzy wsparci kozakami i kapciowymi od ośmiu lat trzęsą radą miejską, a nimi układy, układziki i partyjna dyscyplina. Jesteś w stanie pokazać jakieś osiągnięcie tych sitw w rozwoju Wołomina?

  • To nie R. Madziar jego powołał i nie on przyznał prezesowi horrendalnych apanaży? P. Solis do końca popierał swojego dobroczyńcę. Nadal jest na fali i zachowuje się lojalnie. Widać nikomu to nie przeszkadza.

  • chyba 99,99% wchodzi z myślą , to prawda Riczi=parada niekompetencji.
   A potem ogromne zdziwienie, że ten człowiek ma czelność cokolwiek jeszcze komentować!!!!

  • @marta, interpretacją liczby wejść i komentarzy próbujesz wyssać ból z paluszków, oczu i uszu Madziara. Takie zainteresowanie to standard dla tematyki związanej z nieudolnością rządzącej ekipy. Odwiedzających nie interesuje fragment tekstu z wydania prasowego, a komentarze czytelników. Wniosek z nich jednoznaczny, Madziar, Radwan oraz ich polityczne zaplecze równie źle służyli i służą mieszkańcom. Zankomita większość komentatorów nie akceptuje obecności desantu partii politycznych w wołomińskim samorządzie. Chce to zmienić, ale jeszcze nie wie jak to przeprowadzić i komu zaufać.

   • @madzia , to bardzo trafne podsumowanie:)

    hehehehe, a tu desperackie posumowanie ze strony RM: „…olbrzymie zainteresowanie wywiadem, którego udzieliłem do ostatniego wydania gazety Wieści Podwarszawskie, pokazuje jak bardzo mieszkańcy potrzebują rzetelnych informacji na temat sytuacji wołomińskiego samorządu, dlatego też publikuję wywiad który ukazał się w całości w wydaniu papierowym. Pozdrawiam…” koniec cytata;))))

 45. Widzę że towarzystwo od koryta zmieniło taktykę i nie pisze już swoich wypocin o 8:00 tylko w rożnych godzinach ale styl ten sam. Oj boicie się… boicie … już za dziewięć miesięcy autobus numer W i do warszawki ….

 46. Tysiąc pięćset razy wolę Madziara niż to co tam teraz jest w urzędzie! Obciach i prowizorka pompowane PRem we współpracy z Kościołem interesownym jak mało kto! Popytajcie ile dotąd dała na wołomiński caritas pani ela…popytajcie. Nie dała z własnej kieszeni tylko z kieszeni naszej, z urzędu miasta! Jak jest taka hojna to niech daje ze swojej pensji – nie małej przecież!
  A potem się dziwić że z ambony wychwalają każde jej pierdnięcie!

  • Nie jestem entuzjastką burmistrz Radwan, przegra tak samo jak Madziar. Zasłużyli sobie oboje. Jednak lepiej ocenię wsparcie Caritas niż wsparcie desantu PiS.

 47. Brawo Wieści Podwarszawskie Jedyna gazeta która ma Jaja pisać co dzieje się w Wołominie ….weźcie Życie to są wieści z Urzędu.
  Czy to prawda że syn redaktor Teresy Urbanowskiej z Życia Powiatu na Mazowszu pracuje w UM Wołomin i odpowiada za promocję i kontakty z mediami ?

  • Pracuje, pracuje ale za co teraz odpowiada trudno powiedzieć. Może już za zamówienia publiczne a może za odśnieżanie ulic – tam nigdy nic nie wiadomo. Jeszcze mu się czkawką odbije ta wspólpraca.

 48. Wolę partyjnego burmistrza po którym wiadomo czego się spodziewać, który będzie pod kontrolą tych co nami rządzą niż udających bezpartyjnych gostków co ich PLS popiera czy jakaś inna PO z Nowoczesną. Nie wierzę w ludzi bez poglądów polityucznych.
  Madziar nie będzie stawał w jednym szeregu z Grabcem. A Radwanowa staje. I z Gasiuk – Pichowicz – to jest gorsze towarzystwo od każdego innego i jescze ksiądz na dodatek – któremu towarzystwo Grabca nie przeszkadza. Cóż za miłosierdzie.

 49. moze na Burmistrza pana Rafała B?dawno sie nie lansowal,ucichł ,ba nawet ogrodzonko o posesyji cofnął:-) choc i tak za mało….A Rysiu,,,nie odpuszczasz?juz nie cchesz byc straznikiem miejskim ? a jaka szkoda:-)

 50. Madziar może wrócić, ale do Grębkowa, a jego zwolennicy w ślad za nim. Potrzebujemy burmistrza, który nie będzie się wahał i za straty rozliczy tak samo ekipę Madziara jak Radwan.

 51. Nie jestem fanem Ryszarda Madziara ale to co działo się dziś na sesji Rady Miejskiej w Wołominie było nie do pomyślenia w czasach Madziara. Szczyt niekompetencji obecnych władz
  Tam już nie ma gospodarza pociąg jedzie bez maszynisty wszyscy pomocnicy maszynisty powskakiwali już w czasie jazdy. Podróżni siedzą w brudnych nieogrzewanych wagonach, na podłodze walają się nie sprzątnięte śmieci przez nie myte od miesięcy szyby nic nie widać na zewnątrz.
  A w kolejną rocznicę wyjazdu pociągu w trasę kelnerka z nieumytymi włosami chodzi i rozdaje tort mówiąc ,,jesteście cudowni , wspaniali co złego to nie ja to poprzedni maszynista pociągu….”

 52. Byłem na wakavjach jakieś 3 lata temu .Może 4- nie pamiętam. W każdym razie na południu , chba w Chorwacji czy Hiszpanii- nie istotne. Siedzieliśmy na kolacji przy plaży pijąc wino. Dużymi kieliszkami. Po pewnym czasi ludzie sie otwierają. A były tam osoby z warszawskich kancelarii które widać lepiej niż dobrze znały tego Pana. Uwierzcie – gdy przedstawiliśmy się sobie i wyszło że jestem z miasta w którym wymieniony został szefem- śmiech po pachy. Oni mnie pytali jak to sie stało jak do tego doszło, że ten pan stanął na piedestale bo w kancelarii wykazywał się tak mocno że mógł rządzić co najwyżej w kanciapie z kubłami i mopami. Tam nikt go nie uważał za specjaliste od czegokolwiek. Nikt. Dla nich to był śmiech przez łzy – bo znali potencjał naszego miasta. Ja byłem bardzo tym zdziwiony a oni mówili – szkoda miasta. Co mogłem powiedxieć- demokracja.

 53. Wybory się zaczęły Radwan nie potrafi nawet przygotować rocznicy nadania praw miejskich, dzieciaki przyszły na obiecany tort a zobaczył plecy Burmistrz, która uciekała z placu ze wstydu, gdyż nie zabezpieczono słodyczy dla wszystkich. Może ktoś się domysli i przeprosi dzieci i rodziców za wpadkę.

 54. Falstart kampanii samorządowej towarzystwa które firmuje Sylwester Jagodziński, dla niepoznaki zamiast chirurgi dziecięcej i pochylania się nad najmłodszymi tym razem będą z siebie robić lokalnych patriotów chowając się za H.K.Wojciechowskim założycielem miasta.
  Zaczynają jednak od ,,byków” na szarfie z kwiatami oraz błędzie w nazwisku założyciela miasta. Widać od razu prowizorkę.
  Czy ktoś tym razem da się nabrać z mieszkańców Wołomina…czas pokaże

  będą epatoprzypudrowało sie obecnie

 55. Większej głupot nie czytałam szczególnie z perspektywy 2 lat po wypowiedzi. Najbardziej podoba mi się wypowiedź o inwestycji kolejowej którą sam organizował a przede wszystkim te przejścia…czyli brak przejść. Żenada i brak logiki. Albo ulica kościelna z kostki tragedia pozapadana miejscami, tiry do biedronki robią koleiny ale marsz pana z pisu Madziara ze świta był na otwarcie a jakże. Całe szczęście że mieszkańcy na oczy przejrzeli i nie wybrali tego szkodnika na kolejne kadencje bo takie inwestycje jak te dwie ww to porażka którą ciężko wyprostować…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj