Pensja burmistrz o 3 tysiące niższa

85

Było 12 540 zł, a teraz jest 9 490zł. Taka kwota wynagrodzenia wpływać będzie na konto burmistrz Wołomina aż do końca kadencji, czyli do jesiennych wyborów. W minioną środę radni podjęli uchwałę obniżającą pensję burmistrz Elżbiecie Radwan o 25 procent, przy jednym głosie sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się. W obronie nieobecnej w tej części sesji burmistrz nie stanęli nawet radni jej klubu. Po gorącej dyskusji i prawie jednogłośnym przyjęciu uchwały, nawet wieloletni samorządowcy przyznali, że takiego zdarzenia w wołomińskim urzędzie jeszcze nie było.

Temat był najważniejszym punktem środowej sesji, nie dziwi więc, że wzbudził emocje już na samym początku obrad. Wówczas to radny Andrzej Żelezik wniósł o wycofanie uchwały z porządku obrad, argumentując, że wymienionymi w uzasadnieniu do uchwały nieprawidłowościami w funkcjonowaniu urzędu i gminy nie można obciążać jedynie pani burmistrz. – Mankamenty wskazywane w ocenie działań pani burmistrz nie wynikają ze złej woli, ani nie są działaniem malwersacyjnym – zauważył radny Żelezik. Punkt o obniżeniu pensji jednak pozostał i jak się potem okazało, radny Żelezik był jedynym, który głosował przeciw.

(…)

– Dziś to mi jest strach chodzić na wspólne spotkania z panią burmistrz, bo pani burmistrz mówi: „kocham Wołomin, kocham ludzi” itd., ale tam siedzą ci źli radni, co mi przeszkadzają. Strach chodzić na takie imprezy, bo człowiek jest wytknięty palcem – przyznał z kolei radny Zbigniew Paziewski. Radny przypomniał, że to klub PiS przeforsował w MON pomysł budowy w Ossowie muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. Burmistrz tego zdaje się nie zauważać, ignorując publicznie wkład radnych w fakt przejęcia budowy muzeum w Ossowie przez MON. Największe jednak emocje wzbudziła wypowiedź tego właśnie radnego, dotycząca rzekomej niechęci burmistrz do współpracy z Radą Miejską. Jego zdaniem przebiegałaby ona lepiej, gdyby obecna władza weszła w koalicję z mającym większość w Radzie klubem PiS. Wiceburmistrz z opozycji to, zdaniem radnego, gwarancja stabilności w poprzednich kadencjach.

Od tych słów natychmiast odcięli się jednak pozostali radni klubu PiS, którzy stwierdzili, że nie było żadnych rozmów na temat przeznaczenia stanowisko wiceburmistrza dla kogokolwiek z ich środowiska i opinia radnego Paziewskiego jest jego osobistym zdaniem. Nie dając dokończyć wypowiedzi koledze, radny Adam Bereda, przewodniczący Klubu PiS, stanowczo zadeklarował: – Panie radny, to jest pana opinia i proszę nie zabierać głosu w imieniu organizacji czy klubu. Jeżeli pan odbywał takie rozmowy to była pana sprawa, a nie nasza. Proszę się pod tą opinią samemu podpisać, a nie mieszać w to klub. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,270680,wie_ci_podwarszawskie/

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

85 KOMENTARZE

 1. Właśnie rozchodzi się o ten PIS. Te muzeum w Ossowie potrzebne nam jest jak świni kamizelka. Tylko po to, aby raz na rok w sierpniu przyjechał Jarek with friends?!? Wypieprzyć radnych, którzy reprezentują partie polityczne i ich interesy…

  • A co mają do tego partie? To nie partia handlowala poparciem tylko kilku lokalnych. Nie mieszajmy pisu krajowego z tym wołomiński.

   • Ale to właśnie krajowy PIS się miesza w sprawy lokalne. Co tu się działo jak Riczi był burmistrzem?!? Co robiły te Sasiny i inne mendy?!?

   • Nie widzisz zmiany sytuacji. Wtedy krajowy PiS nie miał miejsc pracy dla swoich, więc pozatrudniali ich w Wołominie. Teraz maja nadmiar stanowisk do obsadzenia więc w Wołominie obsadzali by stanowiska jakimś 4 sortem pisowców.

 2. Nie widzisz zmiany sytuacji. Wtedy krajowy PiS nie miał miejsc pracy dla swoich, więc pozatrudniali ich w Wołominie. Teraz maja nadmiar stanowisk do obsadzenia więc w Wołominie obsadzali by stanowiska jakimś 4 sortem pisowców.

  • No właśnie nie zmienia się sytuacja. A jeszcze gorzej bo takie odpady z partii decydują o Naszej przyszłości. Partie wpieprzają się w lokalne sprawy. Nie ważne czy PIS-PO-PSL. Wystarczy, że jakiś gość zrobi sobie zdjęcie z gałganem z partii i porozwiesza je po mieście = pewne głosy na człowiek, bo popiera go duża partia. Ludzie głosują na partie, a nie na to co człowiek może realnie zdziałać. Winni są wyłącznie tylko wyborcy…

  • Właśnie widać po tym co się dzieje w kraju jakie sensowne kadry ma PIS. W ogóle partie, które są w sejmie mają wybitnych fachowców od wszystkiego – same „złote rączki” – szyje, plotę, garnki lepię…

   • Morawiecki, ta od przedsiębiorczości i pewnie jeszcze kilku. Ja nie bronie tej partii jak i żadnej innej. Pokazuje tylko że z kadrami na szczeblu krajowym nie jest tak źle. Czym innym jest Wołomiński Samorząd tutaj możemy tylko liczyć na spadki.

 3. No i w artykule jest chyba błąd (pewnie specjalnie) bo podane są kwoty brutto a nie to to będzie wpływać na konto. DO łapy bedzie z 6 tys. Tyle mam jako przedstawiciel handlowy jednej globalnej firmy.

  • I jak ktoś kto bierze taką odpowiedzialność za miasto i gminę ma pracować za takie pieniądze. Jak nie będzie dobrej płacy to nie ma co wymagać, że będą właściwi ludzie rządzili. Z drugiej strony należy nadzorować czy przypadkiem te pieniądze nie są marnotrawione, ale to już inna para kaloszy;)

   • Ja to rozumiem. W życiu nie wziął bym tak kiepsko płatnej pracy. To jest robota dla kogoś z pasją, albo dla kogoś dla kogo te 6 czy 8 tysięcy sa niewyobrażalną wypłatą. Czyli dla jakiegoś nieudacznika na garnuszku mamusi.

   • Janek, fajnie, że dużo zarabiasz,ale nie musisz przy tym obrażać ludzi, którzy chcą pracować za tę kwotę, albo nawet mniejszą. Trzeba może na siebie spojrzeć krytycznym okiem, zanim zacznie się obrzucać innych epitetami w stylu „nieudacznik”.
    Ty też nie jesteś idealny i nieomylny, o czym świadczy chociażby błąd ortograficzny w twoim wpisie.

   • Nie pisze że tylko nieudacznik pracuje za 6 tys. Chciałem napisać że pracować za tyle jako burmistrz to jest mało rozsądne. W tej samej firmie w której teraz pracuje za 9-10 h dziennie (dojazd to pierwszej lokalizacji i powrót z ostatniej nie był wliczany w godziny pracy) przy obsłudze klientów hurtowych wyciągałem 4 – 6 tys miesięcznie. Teraz wyciągam w okolicach 6 tys miesięcznie obsługując detalistów. Praca 8h z dojazdami.

 4. Jak sie czyta WP od ponad roku , to gro artykułów dotyczy Wołomina a uszczegółowiajac Burmistrz i władz miasta. Samorzadowcy z pozostałych gmin maja dzięki temu spokój. I ewentualnie maja pozytywne artykuły u konkurencji, gdzie nie przypominam aby pisano jakies krytyczne artykuły.Tak to jest zadrzeć z czwarta władza. Oczywiscie jestem za pisaniem obiektywnych i opartych na prawdzie artykułach szczególnie dotyczacych władzy tak jak to min. robi WP, ale czy wszystko co złe to sie dzieje w Wołominie?

   • WP swoich kandydatów już mają sądząc po ścisłej współpracy z jednym z moich sąsiadów.

  • Poza Radwan inny burmistrz lub wójt nie oskarżał redakcji WP przed sądem za rzekomo nieprawdziwy przekaz. Dokłada więc starań aby go poprawić i wypełniać misję z satysfakcją dla czytelników. Tak trzymać redakcjo!

   • Tylko poprzednicy jak robili „swoje” to jakoś obiektywne WP nie jechały po nich w każdym nowym numerze. Teraz WP przetarły oczy i dostały olśnienia, że źle się dzieje. Wtedy Nasze miasto i gmina była krainą miodem i mlekiem płynąca. Po drugie trzeba mieć trochę jaj, żeby się komuś postawić.

   • No i Elka jaja ma. Postawiła się każdemu (no prawie każdemu jest jeszcze kilku) kto coś chciał ugrać w samorządzie dla siebie i teraz ma atak obrońców stołków swoich i kolegów i wojowników o własne interesy. Odpowiedzią są jak zawsze pieniądze. Elka nie dała gazecie pieniędzy to dał ktoś inny nazywa się to chyba reklamodawca. Teraz trzeba poszukać kto korzysta. I mamy prawdziwą układankę polityczną. A nie jakieś układanki tworzone przez domorosłych analityków sceny politycznej.

   • Jaja ma ale poszła na wojnę z setkami drobnych i większych interesów w tym wydawniczych. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jedno jest pewne to co się narodzi narodzi się we krwi.

   • Po stylu komentarza widzę że siepacze Urbanowski & Ciepielewski zameldowali się na forum. Witamy Panowie. Może opowiecie jakie kolejne plany macie? Kogo wyśmiejecie? Komu wytkniecie błędy, łamanie etyki i co tam jeszcze wymyślicie? Radni już są na granicy wytrzymałości psychicznej i popełniają błędy. Inteligentni jesteście. Musicie dusić się w tym urzędzie w otoczeniu prowincjonalnych dziewek? Praca poniżej możliwości i oczekiwań zabija was od środka? Kasa też słaba.

 5. Odpowiedzią są jak zawsze pieniądze. Elka nie dała gazecie piniendzy to dał ktoś inny nazywa się to chyba reklamodawca. Teraz trzeba poszukać kto korzysta. I mamy prawdziwą układankę polityczną. A nie jakieś układanki tworzone przez domorosłych analityków sceny politycznej.

 6. Do @janek. Ci wszyscy ministrowie są takimi fachowcami, że dziś może być od finansów, a jutro od sportu, a tak w ogóle to może pojutrze od obrony narodowej, bo jak był mały to miał pokaźną kolekcję żołnierzyków i wie co to wojsko;)

 7. tym wpisem prawdziwy jurku udowodniłeś jaką masz krótką pamięć. Wieści zawsze słynęły z tego, że piszą o tym czego burmistrzowie niekoniecznie życzyliby sobie czytać. Albo tego nie wiesz albo celowo siejesz zamęt

  • Ale jakoś nie pamiętam, żeby tak piętnowany był Riczi lub Jureczek. A tak naprawdę to poprzednie kadencje zawaliły tyle spraw i znajdujemy się tam gdzie jesteśmy. I nie da się tego naprawić w jedną kadencję, która też nie jest udana. Powinna być współpraca na linia burmistrz – rada. Z tym, że rada jest nadzorującym to co się robi…

   • Tak było kiedyś. Teraz już jest tykalny. Jakoś od czasu wywalenia viceburmistrzyni.

 8. Nikt inny jak Wieści pisały za Jurka i Madzi o tym co w rzeczywiście dzieje się w mieście, o RIPOKu, o dziurach w drogach, o przeciekającym basenie, tym co dzieje się na sesji. Reszta gazetek to periodyki które zawsze znajdą jedynkę dla obecnie urzędującego włodarza bo syn w urzędzie, bo właściciel gazety dyrektorem, bo ciocia albo ktoś tam jeszcze. Nie udawajcie klakierzy że jest inaczej. TAK TRZYMAĆ WIEŚCI!!!

 9. Nie ma co się wściekać na radnych PiS, takie samo zdanie o pracy burmistrza mieli wszyscy pozostali. Nikt nie stanął w obronie. Klubowa sitwa dała dyla, zastępcy, pełnomocnicy i kierownicy zadowolili się tym, że własne grzechy przykryli awanturą wokół wynagrodzenia burmistrz. Radwanela w pogoni za polityczną karierą przestała ich kontrolować. Zamiast karać nagradzała. Ktoś musiał zapłacić za wałki i przewałki tej kadencji, bo kozaki z młotami oraz kudłatymi w ciszy kompletują i zwijają cenne papierki.

  • Zgadza się. Burmistrz Radwan została ograna przy rozprowadzaniu Kozaczki. Promocja i reklama w Życiu Powiatu to potwierdza.

  • To prawda Kudłaty z Młotem urwali się już dawno. Sami kręcą swoją grę. Kiedy na sesji Paziewski opowiedział o negocjaciach. Nikt tego nie zauważył. Zauważył to kudłaty i wrzucił na fejsa. Wtedy radni zrozumieli że walneli babola. Potem akcja wykańczająca tv, radio, prasa. I już po PiS. Martel siedzi i trzepie papiery widać po działaniach Urbanowskiego że będą atakować za kontakty radnych ze spólkami zainteresowanymi przejęciem zwałki. Wykończyli wszystkich i teraz mają pełną kontrole i papiery w łapach. Komu oni służą? Na pewno sobie i temu kto da im pole do działań. Może będzie to Elka, a może ktoś inny.

 10. Burmistrz Radwan w sromocie skończy samorządową i polityczną karierę . Każdego dnia pracują nad tym jej przyboczni atakujący PiS. Cieszą się z tego nie wymieniani wcześniej pracownicy UM. Dość mają samowolki jaką uprawia jej ekipa.

 11. Sitwa Radwan w panice o własne stołki szantażuje i donosi. Przykład z facebooka.
  „Maciej … – Magda o czym piszesz? Bo ja konkretnie o obecnie stosowanych praktykach w miescie milicyjnym. Nadwyraz perfidnych, bo nie bacząc na to czy ktoś ma rodzinę na utrzymaniu, dzieci niepełnosprawne dzwoni się do zakładow pracy, aby pracownika zdyskredytować w oczach pracodawcy.
  Tylko dlatego, że ktoś może mieć odmienne zdanie o samorządzie nie zważa się na bezpieczeństwo finansowe rodziny. Chce się pozbawić pracy!!!! Rozumiesz??!!”

  Magda … Dobrze wiesz o czym pisze. Przepraszam ale nie jestem poddatna na manipulacje!! Żenujące są te insynuacje..

  Lidia … Jeśli to prawda to faktycznie słabo. A kto konkretnie wydzwaniał?”

  zaraz po pytaniu odezwał się wiceburmistrz

  Robert Makowski Czytając ten post zastanawia mnie czy chodzi o dobro wszystkich, czy o prywatne problemy?

  • Dla dobra „wszystkich” widzianego przez burmistrza, mieszkańca można „gnoić”?
   Sprawdziłem na WFS, wszystko dzieje się w godzinach pracy urzędu. R. Makowski wbrew pozorom nie przewodzi takim atakom, wodzirejem jest Urbanowski.

   • Urbanowski gra w swoją grę. Ataki ma gdzieś. Wie że słowem wygra. Popatrzcie jak załatwił PiS. Jest wygadany, inteligentny i potrafi słuchać, nie potrzebuje sądu. Pytanie o co gra? Co go motywuje do działania. Czy jego intencje są czyste czy gra na jakieś interesy? Na pewno z Hamerem chcieli wykończyć Sulicha i Jerzego. Tamci mieli ambicje polityczne pewnie nie dali się sterować. Teraz pewnie dyszą chęcią zemsty. Przypominam że Sulich z Lechem startowali z jednej listy? Co się stało? PO przeciw Radwan w obronie stołków wyrzuconych prezesów?

 12. Co by nie mówic WP nie odpuszczały równiez byłemu burmistrzowi.To dobrze ,ze pisza o władzy obiektywnie i w oparciu o fakty. Od ok.roku jest szczególnie wnikliwie przeswietlany samorząd wołominski.Nie mówie ,ze to zle, skoro jest o czym pisac. A co w innych samorzadach ,wszystko sie dobrze dzieje?/ Troche było o Poswietnym/. Nalezy równiez powiedzieć,ze z miejscowych gazet, tylko WP pisze również krytycznie. Pozostali to tylko w pozytywnym swietle przedstawiaja samorzadowców, co jest oczywiscie nie obiektywne. No ale nie mozna żle pisać o ogłoszeniodawcach, znajomych, przychylnych srodowiskach itp.

 13. Burmistrz Radwan znów ośmiesza się pozwem sądowym. Tym razem występuje przeciwko radzie miejskiej. Ponownie skończy się na wstydzie ponieważ postawionych przez radnych zarzutów nie sposób podważyć. Dotacja utracona, odszkodowania pracownicze wypłacone, arogancja władzy na nagraniach utrwalona.

 14. Pani burmistrz jest nieudolna i za taką pracę ma i tak zbyt dużą pensję. Brawo radni. Lepiej coś zrobić za te pieniądze.

 15. Czytałem Wieści od wielu lat od dzisiaj tego propagandowego organu nie wezmę do ręki żenada lokalny organ partyjny, a teraz i jednego biznesmena. Redakcja ewidentnie wyzbyła się rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa. Smutne to niestety okazuje się, że wszystko jest na sprzedaż.To już nie ma nic wspólnego z dobrym, obiektywnym dziennikarstwem raz jeszcze powtórzę to bardzo smutne.To droga do systematycznej utraty czytelników i tym samym początek końca… wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd

  • Czytelniku tego co napiszesz na zlecenie szefowej, goń się w ślad za swoją zleceniodawczynią. Wieści Podwarszawskie są jedyną prasą, która stara się obiektywnie opisywać samorządowe szambo. Polityki tutaj nie ma, bo nie ma i polityków.

 16. Jeśli w nadchodzących wyborach będzie kandydował radny Paziewski, poprę go i namawiam do tego innych sympatyków PiS. Miał odwagę powiedzieć prawdę, która niczego nie ujmuje koalicyjnym rozmowom oraz rządom. Robienie z nich politycznej korupcji jest oszczerstwem złej i nieudolnej burmistrz Radwan oraz jej propagandzistów.
  A to co zrobili na ostatniej sesji Bereda z Czarzastym godne jest potępienia. Po pierwsze, nie mówią prawdy wypierając się próby zawiązania koalicji, a po drugie swoimi wypowiedziami oczernili otwartego i szczerego aż do bólu klubowego kolegę. Ludzi ich pokroju w PiS nie powinno być, ponieważ przynoszą wstyd swoim kuglarstwem, podobnym do tego za które Radwan obniżyli wynagrodzenie.

  • Popieram „Paziewskich” i potępiam „Czarzastych”. W PiS też są przyzwoici ludzie, a nie sami bezwzględni karierowicze.

 17. A ja namawiam młodych : organizujcie sie w komitety. Wystawiajcie swoich liderów i nie wiążcie sie z żadną sitwą radnych z lewa czy z prawa. Strońcie od ludzi którzy zniszczyli miasto i powiat. A Miasto jest wasze. Srajcie na układy i obietnice od ludzi którzy wyłażąc z błota sypią swe łby popiołem. Oni już sie spalili rozmienili i nie mają wartości. Idźcie do wyborów jak po swoje. Młodzi – bierzcie co wasze bo nikt wam tego nie da.
  Całusy dla sitwy.

  • Wybierać tych, którzy nie są skażeni tymi układami z poprzednich kadencji. Po tym co dzieje się od tylu lat trzeba być baranem, żeby głosować na tych „kandydatów”, którzy obecnie zasiadają w radzie miejskiej czy powiatu. Cały czas te same „zdradzieckie mordy” 😉

 18. Możemy się spierać nt. tego kogo wybierać, ale nie powinno być wątpliwości kogo nie wybierać. Definitywnie wykluczyć musimy oszczerców i nieudaczników wyrządzających mieszkańcom wymierne finansowo i wizerunkowo szkody.
  Bez dwóch zdań, są nimi wcześniejsi oraz obecna włodarka. Ponadto burmistrz Radwan oraz jej fagasy przebijają wszystkich perfidią, którą próbują przedstawiać jako cnotę. Takich do sądu i wykluczyć z możliwości pełnienia funkcji publicznych.

  • Zgadzam się, tylko jest jeden problem, kogo wybrać jak znowu będą kandydowały te same gęby co zawsze.
   A obecna władza osiągnęła szczyt niekompetencji, ignorancji i bezczelnego łgarstwa.

 19. W świetle oszczerstw o pobudki polityczne podczas głosowania uchwały o obniżeniu wynagrodzenia burmistrz Radwan, radni głosujący za jej przyjęciem, powinni jak najszybciej wystąpić z powództwem cywilnym i karnym, za naruszenie dóbr osobistych art. 23 i 23 KC oraz podważenie zaufania społecznego art 212 KK. Wygrają bez większych problemów.

 20. Pani Elu, nie widzi Pani, że doradcy (P. Zbieć z Ciepielewskim, Rajchert i Urbanowscy) prowadzą prostą drogą do bankructwa i wyroku skazującego. Nikt z nich nie pomoże, zostanie Pani sama. Piszę o tym, nie ze współczucia, a przestrogi. Co by nie mówić popełniła Pani masę błedów. Jaka to chwała nam mieszkańcom, że ich burmistrzowie ciągani są po sądach za pazerność na dotacje, głupotę, prywatne wojenki i judzenie współpracowników.

 21. Panowie Radni,
  dalece niewystarczające jest zwołanie konferencji prasowej w odpowiedzi na nagonkę oraz hejt burmistrz Radwan uprawiany za pośrednictwem nieprzychylnych rządowi mediów i na portalach społecznościowych. Oczyszczenie się z zarzutu bezpodstawnych działań i zemsty politycznej, który dalej pojawiał się będzie w ustach burmistrz Radwan podczas kampanii wyborczej wymaga stanowczej reakcji na sali rozpraw.
  Tak jak radzi @asesor, dla zachowania własnej twarzy oraz powagi reprezentacji wyborców, złóżcie przeciwko oszczercom i kłamcom pozwy sądowe.

 22. przychylność@ „…złóżcie przeciwko oszczercom i kłamcom pozwy sądowe” tzn. przeciwko komu…. Radio Zet, TVN, Superstacji i kto jeszcze…..????

 23. a sorry zapomniałem przeciwko radnemu PiS Zbigniewowi Paziewskiemu, jak on śmiał na ten temat mówić prawdę .. oszczerca i kłamca do sądu z nim

  • Zapoznałeś sie @czytelniku … z całą wypowiedzą Paziewskiego, czy tylko z jej kłamliwą interpretacją.
   W uznaniu dla ciężkiej pracy wiceburmistrz Zbieć, odniósł sie do okresu, w którym nie było drugiego wiceburmistrza po odejściu Jagodzińskiego. Przypomniał pojawiające się w tamtym czasie propozycje koalicyjnych rządów. Wyrwane z kontekstu zdanie stało się kanwą ataku ze strony „wielce pokrzywdzonej” burmistrz, pretorian i klaki. Jej obecne zachownie oraz postępowanie dowodzi słuszności obiżenia wynagrodzenia.

  • W sądzie liczą się fakty i dokumenty, a nie ich kłamliwa narracja. Burmistrz Radwan biorąc je za podstawę funduje sobie kolejną kosztowną przegraną z wieloma radnymi.

 24. @ Czytelniku Wieści z Wolomina, pozwy sądowe w pierwszej kolejności kierować przeciwko E. Radwan i ludziom z jej otoczenia twierdzącym, że działania rady miejskiej są zemstą polityczną. O jakiej zemście można mówić w odniesieniu do niezrzeszonego radnego? Nie broniąc się przed takimi atakami przekreśla tak jak pozostali szanse na sukces w samorządzie. Argumentów oraz faktów potwierdzających działania burmistrza na szkodę miasta jest aż nadto. Nie raz były przywołane. Dlatego, że Radwan nie ma nic na obronę ucieka z posiedzeń komisji oraz sesji. Paniczny strach spuszcza ze smyczy jej ogary nie tylko na radnych, ale i na mieszkańców np. Pan Myrcha.
  TVN i pozostałe media niech zaskarża PiS ponieważ swoją narracją atakują koalicję rządzącą na szczeblu krajowym. Proste to i oczywisto jak „kije samobije”, czekają tylko aby je puścić w ruch. Będą wiedziały za co i kogo połechtać.

   • Młocie wbij sobie w zakuty łeb, że propaganda TVN nie rusza myślących i zainteresowanych prawdą. Przebieg sesji po linkiem https://www.youtube.com/watch?v=_X6HGiqIoxU obejrzało już 1699 mieszkańców. Jak było wiedzą. Radwan uciekła, z braku argumentów nikt z radnych ( nawet klubu CS E.R.) nie podjął się jej obrony. Paziewski przypomniał, że PiS chciał porozumienia koalicyjnego, kiedy viceburmistrz Zbieć nie radziła sobie z natłokiem prac. Tak wygląda dęta afera „korupcji” politycznej PiS. W następnych komentarzach będzie o tej prawdziwej korupcji w wykonaniu burmistrz Radwan.

  • hahaha, tym razem @młotku-tłumotku mata stawiać będą sądy. Zanim one wydadzą wyrok , moc uchwały utrzyma wojewoda.

 25. powinna pracować za 1 tysiąc zł , wtedy by zobaczyła jak żyją najubożsi, a nie pieprzyć farmazonów i nic nie robi a jej kumple dzięki niej trzepią kasę i smieja się

 26. Na całej tej zadymie zyskuje ktoś trzeci i czwarty. Kim on jest można się domyślić po podsycających ten spór.

  • Zyskuje trzeci i czwarty. Martel zbiera papiery, a Kudłaty wykańcza politycznie i psychicznie wrogów. Może grają na trzeciego i czwartego, może na drugą, a może jak im się będzie tak podobało zagrają na pierwszą. Chłopaki tworzą zgrany duet a do czyjej bramki będą strzelać? Pokaże czas.

   • wołominiak mówiłeś o Kozaku? Mi to nie wydaję się tak oczywiste. Na razie zespół U&C działa. Gromadzi środki i lewary. Ludzie to wiedzą. Elka chyba nie dostrzega.

   • analityku Martel, markujesz i sciemiasz półprawdami. Zadaniem Kudłatego jest prowokować i dyskredytować na portalach. Do wykańczania nie ma pełnomocnictw. To, że gracie na pozycji obrotowego jest osamotnioną prawdą. Czarujecie mniej sprawnie, lub jak wolisz, planowanemu transferowi stawiacie kabałę. Wchodzi w grę wyłącznie team bliźniaka.
    Ela oczywiście grę dostrzega i akceptuje. Wymaga tego obniżenie progu licytacji głównej wygranej. Hejt TVN-u, Rajcherta i Wyszyńskiego elektoratu PiS nie zmiękczy. Nie ma interesu zachować się się mniej stabilnie.
    Zbędne są karty, fusy i socjotechnika, pozycję rozprowadzających zmieni PiS, a pomoże w tym wołomiński protoplasta wsparty chemią.
    Transfery i drukowanie wyników uniemożliwia krótka liga. C&U company skróciła ją o ponad połowę i nadal pracuje nad wykluczeniami. Po bodiczkach obrotowych wątpię aby ktoś ją poskładał na nowo.

   • @analityk, chłopaki zanim ustrzelą główną nagrodę zakiwają się na amen. W nagrodzie pocieszenia, mogą od PiSu oczekiwać zaniechania zwrotu nienależnych apanaży. W końcu za rozpirzenie opozycji coś im się należy.

  • Pani burmistrz zaorała się sama. Większość wołomińskich wyborców ma prawicowe poglądy. Jej zaangażowanie się w „Czarne Marsze” i walkę polityczną z rządzącą koalicją nie ograniczy poparcia dla kandydatów PiS.
   W 2014 roku „Radwanela ” wygrała wyłącznie dzięki poparciu wielu samorządowych środowisk. Zdradziła je i zraziła nieodpowiedzialną polityką oraz knowaniami. Tego jej nie wybaczą. Prędzej poprą PiS niż perspektywę poszerzania marginalizacji. Wystarczy, że w drugiej turze nie będą uczestniczyć, a kandydat PiS wygra w cuglach. Sam KAZ tysiącem głosów strat Radwan nie zniweluje. Nie wesprze też Kozaczka swoim 1,5 tysięcznym elektoratem. Mają doświadczenie, a więc po pierwszych miarodajnych sondażach zachowają się pragmatycznie.

 27. Na drugiej stronie Wieści wielki żółte ogłoszenie o niegospodarności i nieudolności Burmistrza Wołomina jakoś nie mogłem znaleźć autora może pomożecie odgadnąć kto to napisał i sfinansował ? Bo musiało to kosztować sporą kasę.

  • To jakiś nowy wątek nieporuszony przez radnych? Zerknę do środka wydania dopiero przy okazji wyjścia po zakupy. Do negatywnej oceny pracy Pani Radwan wystarczająe są dotychczas ujawnione zarzuty. Brakuje wiedzy tylko o tym, czy są następstwem braku nadzoru czy złych poleceń i decyzji.

 28. Żenujący jest ten wołomiński grajdołek. Podchody, konszachty, sfary. Posiory jusz szukują sie na atak na stołki i posady.
  Zbuďować należy jeszcze kilka pomników. Muzeum w Ossowie jest tak potrzebne jak krosta na d….ie.

 29. Co wyczynia ta kobieta przechodzi wszelkie granice. Wciąga miasto i mieszkańców w wielką politykę. Czarne marsze, metropolia, sądy, a teraz jej prywatna kasa i urażone ambicje. Niech nie traci i nie rozdaje pieniędzy na lewo i prawo kapciowym. Gdyby pilnowała ich i roboty, nikt by się nie czepiał. Kłótliwa i kłamliwa z nikim się nie dogada, widać to po kadrowym młynie. Przy niej Wołomin tylko traci. W imię czego władze centralne maja być przychylne Radwan i jej wyborcom. Za to, że obraża i wszczyna awantury na całą Polskę, ponieważ nie podoba jej się PiS, no i radni ją ukarali. Mieli rację, dużo wcześniej powinni wziąć się za jej fanaberie.

  • Mieszkanko, zapomniałaś o wybitnym talencie do manipulacji, zawłaszczeniu miasta i urzędu, wielkich umiejętnościach kreowania wizerunku. Za to i szóstka to za mało, dużo za mało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj