Węzeł Wołomin może za rok

35

Jak poinformowała burmistrz Wołomina, ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się wbić łopatę na budowie łącznika do Węzła Wołomin. Dobra wiadomość jest taka, że za ok. 3 miesiące swój węzeł uruchomi Kobyłka.

Temat poruszono na marcowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie. Radni pytali władze miasta, kiedy wreszcie będzie coś wiadomo na temat łącznika, prowadzącego do węzła Wołomin na trasie S8. W odpowiedzi burmistrz Wołomina poinformowała, że wedle słów starosty, na koniec czerwca ma być uzyskane pozwolenie na budowę tego odcinka.

Łącznik wybuduje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich i w budżecie marszałka zarezerwowano 11 milionów na jego wykonanie. Problem w tym, że w ostatnim czasie trudno wyłonić wykonawcę za cenę, wyliczoną w harmonogramie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,270680,wie_ci_podwarszawskie/

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

35 KOMENTARZE

 1. Czyli kobylka bedzie miala dojazd, a wolomin znow nie, bo burmistrz przez trzy lata udawala, ze sprawy nie ma. Za co ona bierze pieniadze? W naszym imieniu nie jeste w stanie dopilnowac prostych spraw. Za to biurokracjei zatrudnienie kolesiostwa w urzedzie makasymalne.

  • Czytaj ze zrozumieniem. Burmistrz informuje o nie swojej inwestycji. Informuje rozumiesz? Czy za trudne? Droga jest wojewódzka, a za wydanie decyzji odpowiada starosta. Miałeś WOS w szkole? Co miałeś na koniec?

 2. czy można by tu jakieś konta użytkowników wprowadzić? Bo co chwila ktoś się podszywa pod mój nick? Chyba że jest jakiś drugi janek. Powinny być konta.

 3. Edytować też się nie da. Pisze z komórki i popełniam błędy. Konta i możliwość edycji komentarzy rozwiązało by wiele problemów.

 4. Krótko pisząc : pomiędzy burmistrz miasta Wołomin a a starostą wołomińskim – nie ma żadnej komunikacji nie mówiąc o jakiejś nici porozumienia . Oni tyllko potrafią opluwać sie że to jest wasza sprawa a tamto to nasza. Ale na wspólne porozumienie plany inwestycje – nie ma co liczyć gdy funkcja na czape bije

  • A do tego dochodzi Mazowiecki Zarząd Dróg, więc każdy będzie się oglądał na drugiego… Śmieszne jest to, że nie można podjąć jakieś wspólnej inicjatywy dla dobra ogółu, tylko jest umywanie rączek – bo to nie moje.

   • Sprawa jest prosta. Starosta wydaje papier. MZDW buduje. To jest tak proste. JAkie znowu dogadywanie? O czym wy gadacie?

 5. Ano o tym że miasto nie zabiega ani do starosty ani do marszałka o poprawe infrastruktury remonty itp. Przykłady? droga wojewódzka 634 – w centrum powiatowego niby miasta, jej cudnie cudnie ciemny odcinek od sikorskiego do niepodległości i skrzyżowanie drogi z drogą powiatową przy BP – nędza kartoflisko i sztandarowy brak porozumienia między jednostkami samorządu. Gdzie jest drugi taki syf w powiatowym mieście pod wawą??? – NIGDZIE ! I ja nie mówię – że to wina tej władzy – bo to są zaniedbania od czasów rycia i mikuli – którzy pojęcia raczej nie mieli o pracy w samorządzie. Obecna władza – zwierzchnicy poprzedniej – po prostu idą za przykładem poprzedników i tyle

 6. Dobrze ze Kobylke otworza. Juz teraz jest o niebo lepiej dojechac do polnocnej czesci warszawy. I zielonka troche sie rozluzni

 7. Pewnie na kolejne nowe plany- na następne 40 lat. Nie – nie wiem . Jak wiesz to powiedz.Może uszczęśliwisz pare osób. Natomiast brak komunikacji w samorządzie to nie tylko 634. Ostatnio dowiedziałem sie ze stron UM że na Matarewicza czy Kasprzykiewicza jest ścieżka rowerowa. No popatrz – tyle lat robie rowerem pętle wokół Wołomina – i jakoś mi sie na oczy ścieżka nie rzuciła na tych ulicach o klasyfikacji dróg powiatowych ( żenada ) . Czasami to myśle, zastanawiam, że oni specjalnie taką propagande sukcesu uprawiają jak w TVPiS – bo żeby takie idiotyzmy wypisywać będąc w pełni rozumu – to nie bardzo mi to paasuje do normalnego człowieka

  • Widziałem w 2017 dokumentację do uzgodnienia dot. 634 z zaprojektowanymi rondami i środkowym pasem do skrętu. Ciekaw jestem jak pójdzie wywłaszczenie terenów prywatnych pod poszerzenie drogi.

   Co do tematu ścieżek to: od Majdanu do Ossowa samochodem jedzie się od krawężnika do krawężnika (jeżeli takowy występuje), aby ominąć dziury. W weekend nawet spotkałem się z brakiem dekla studzienki i postawionym plastikowym słupkiem… a co dopiero rowerem po „ścieżkach” jechać.

   • Z drogą 634 czekają na decyzje wodnoprawną. Instytucją wydającą są Wody Polskie. Więc każdy wie co się stanie.

 8. to wejdź na strony UM. Powaga ! Tam jest ścieżka dla rowerów zaznaczona!!! Ja nie wiem co oni tam biorą – ale ja to chce – i dużo – jak oni. Co do tych lewoskrętów – przecież to bzdura. 2 pasy powinny iść jak do Józefowa Legionowa piaseczna Pruszkowa. A chociaż zatoczki dla autobusów nie-stalko widziałeś? Bo mam nadzieje że jak zatoczki zrobią to w końcu do tej dziury puszcą normalny ztm a nie te ponadnormatywne śmierdziuchy

 9. Nie zwróciłem uwagi na zatoczki dla autobusów, ale widziałem nowe rondo na światłach w Turowie, w Wołominie na skrzyżowaniu Sikorskiego z 1 Maja oraz 1 Maja z Niepodległości. Dodatkowo co jakiś czas od wiaduktu na kanałem Magenta w Zielonce dodatkowy środkowy pas.

 10. To ż e opóźniają budowę węzła Wołomin winę ponosi poprzednia władza z madziarem i Uścińskim na czele, to oni nie dopilnowali żeby wszystkie uzgodnienia były dopięte. Fajnie brzmi Węzeł Wołomin ale on leży na terenie nie Wołomina i jakby wszystkim to wisiało. Burmistrz Radwan robi co moze ale warunki dyktuje inwestor a i może polityka.

  • Hahaha, wyborco! Zajady bolą jak czytam, że za brak łącznika nie odpowiada Radwan. Z pewnościa więcej od niej winy ponosi Zbieć, ale tak czy siak wszystko obciąża szefową urzędu.

 11. Prezesie, sugerujecie że nikt wcześniej nie widział o budowie S8 ? Nie było uzgodnień za madzi? Nie wiedzieli OBAJ – że powinno sie teren pod łącznik zabezpieczyć- bo wyjdzie kupa? No ciekawe. Ale żeby nie było- obecnej nie bronie ale krótkowzroczność poprzedników…a może raczej- ślepota- jest porażająca . I nie wyobrażam sobie by ślepi mogli ponownie władać tym miastem.

 12. Komu i do czego potrzebny Wołomin, skoro sami mieszkańcy tego pożal się Boże „miasta”, mają go dosyć? Rozwiązałbym to „miasto”, każdej ulicy nadał rangę wsi [z sołtysem jak się patrzy] i od razu sprawy ruszyłyby do przodu.

 13. Na upartego już można by zjeżdżać z S8 na istniejącym węźle Wołomin – droga serwisowa wzdłuż S8 jest dalej można by jechać przez Nowy Janków i jesteśmy w Wołominie 🙂 opcja oczywiście dla osobówek.

 14. Trzeba wybrać nowego, lepszego burmistrza, bo z Radwan to nigdy się tego węzła nie będzie. Znów się ze wszystkimi skłóci i nic nie zrobi. Ważne, że giga premie dla koleżanek są i zbieć z urbanowskim się obłową. Jak zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj