Wołomin: Na co wydano zyski spółki?

Wołomin: Na co wydano zyski spółki?

Radni Wołomina są oburzeni faktem, że choć Zakład Energetyki Cieplnej wypłacił w ubiegłym roku swoje zyski władzom miasta, cel na jaki pieniądze zostały oddane nie został zrealizowany. Jak przekazał radny Robert Kobus, miasto nie wybudowało aktywnych przejść na drogach gminnych.

(…)

– Sam pan wie, że większość przejść niebezpiecznych znajduje się na drogach powiatowych. Ze swojej strony mogę zapewnić, że cały czas pracujemy nad wymianą oświetlenia sodowego na LEDowe w całej gminie i sukcesywnie będziemy wymieniać je tam, gdzie przejścia się znajdują – poinformowała wiceburmistrz Zbieć.

– To w takim razie proszę mi powiedzieć jak wysoka dywidenda została pobrana z jednej z wołomińskich spółek z przeznaczeniem na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie gminy? – spytał konkretnie radny Kobus, dodając, że chodzi o Zakład Energetyki Cieplnej w Wołominie. Jak poinformował, decyzja o oddaniu dywidendy zapadła w kwietniu ub.r., a w maju, czerwcu i lipcu została wypłacona. Miała zostać, według słów burmistrz, które padły na posiedzeniu rady spółki, przeznaczona na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,270680,wie_ci_podwarszawskie/

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(4) Comments

  1. uznanie dla Wieści

    W artykule znalazło się super zdanie wypowiedziane przez burmistrz, które powinno się stać hasłem tej kadencji. Szkoda, że go nie przytoczyliście w zajawce. Dla mnie Mega

  2. mark

    No prosze - jak wytknąłem ludziom bez oczu- że przejścia dla pieszych to pułapki- to ktoś temat dalej pociągnął- bo ładnie przy wyborach taka postawa wypada. Ludziom sie podoba- że ktoś za nimi obstaje. Lecz w konsekwencji- żadne nic nie zrobiło. Dalej - jazda z taboretów. Na 5 minut przed wyborami sie ludzie przypominają.

  3. karol

    za każdym razem jak odpalam transmisję sesji to nie ma na niej burmistrz. Efektem jest to, że tak ważne kwestie jak ta z wypłatą urzędowi zysku miejskiej spółki pozostała na sesji bez odpowiedzi. Dlaczego burmistrz się chowa? Po co? Nie dziwię się, że żaden radny nie bronił jej na ostatniej sesji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *