Wołomin: Na co wydano zyski spółki?

4

Radni Wołomina są oburzeni faktem, że choć Zakład Energetyki Cieplnej wypłacił w ubiegłym roku swoje zyski władzom miasta, cel na jaki pieniądze zostały oddane nie został zrealizowany. Jak przekazał radny Robert Kobus, miasto nie wybudowało aktywnych przejść na drogach gminnych.

(…)

– Sam pan wie, że większość przejść niebezpiecznych znajduje się na drogach powiatowych. Ze swojej strony mogę zapewnić, że cały czas pracujemy nad wymianą oświetlenia sodowego na LEDowe w całej gminie i sukcesywnie będziemy wymieniać je tam, gdzie przejścia się znajdują – poinformowała wiceburmistrz Zbieć.

– To w takim razie proszę mi powiedzieć jak wysoka dywidenda została pobrana z jednej z wołomińskich spółek z przeznaczeniem na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie gminy? – spytał konkretnie radny Kobus, dodając, że chodzi o Zakład Energetyki Cieplnej w Wołominie. Jak poinformował, decyzja o oddaniu dywidendy zapadła w kwietniu ub.r., a w maju, czerwcu i lipcu została wypłacona. Miała zostać, według słów burmistrz, które padły na posiedzeniu rady spółki, przeznaczona na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,270680,wie_ci_podwarszawskie/

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. W artykule znalazło się super zdanie wypowiedziane przez burmistrz, które powinno się stać hasłem tej kadencji. Szkoda, że go nie przytoczyliście w zajawce. Dla mnie Mega

  2. No prosze – jak wytknąłem ludziom bez oczu- że przejścia dla pieszych to pułapki- to ktoś temat dalej pociągnął- bo ładnie przy wyborach taka postawa wypada. Ludziom sie podoba- że ktoś za nimi obstaje. Lecz w konsekwencji- żadne nic nie zrobiło. Dalej – jazda z taboretów. Na 5 minut przed wyborami sie ludzie przypominają.

  3. za każdym razem jak odpalam transmisję sesji to nie ma na niej burmistrz. Efektem jest to, że tak ważne kwestie jak ta z wypłatą urzędowi zysku miejskiej spółki pozostała na sesji bez odpowiedzi. Dlaczego burmistrz się chowa? Po co? Nie dziwię się, że żaden radny nie bronił jej na ostatniej sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj