Bez zjazdów, wiaduktów i komunikacyjnych perspektyw

17

Dla wielu mieszkańców powiatu, którzy każdego dnia przemierzają trasę do i ze stolicy korzystając z dobrodziejstw trasy S8, czwartkowa informacja o tym, że jeden z wykonawców jej modernizacji zostaje wyrzucony z placu budowy, była wielkim zaskoczeniem. Dla tych, którzy choć trochę przyglądali się tegorocznemu postępowi prac, stało się jedynie potwierdzeniem, że wreszcie ktoś to zakończył. O dawna było wiadomo, że konsorcjum inwestycji po prostu nie wykona.

Od wspomnianego czwartku minęło kilka dni i ku naszemu zaskoczeniu nikt z włodarzy powiatu czy poszczególnych gmin nie zajął stanowiska w tej sprawie. Dziwi brak jakichkolwiek działań choćby dlatego, że perspektywa oddania S8 z pełną infrastrukturą przeciągnie się w czasie i to nie o kilka, a kilkanaście miesięcy. Zakładamy, że w tym roku prace nie ruszą, jeżeli już, to będą jedynie kosmetyczne. Obecnie możemy mówić jedynie o stratach dla mieszkańców: kolejnych miesiącach stania w korkach, utyskiwaniach na wszystko, klątwach rzucanych pod adresem wykonawców. Nieco inaczej wygląda wizja samorządów, które całkowicie przypadkowo dostały kolejną okazję do wywiązania się ze swoich zadań. Mam na myśli zaprojektowanie i wybudowanie wołomińskiego łącznika, czy ulicy Dworkowej. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

17 KOMENTARZE

 1. Nikt z władz powiatu czy gmin nie wydał oświadczenia ? Co za geniusz dziennikarstwa to pisał? A co mnie obchodzą oświadczenia powiatu czy miasta które nic nie mają do tego, że z budowy zszedł wykonawca?

  • Dla mieszkańców Wołomina ma to duże znaczenie,bo pani Radwan obiecała nam że nie będziemy stać w korkach. A jest tragedia. Pani Radwan wydaje kase na pierdoły,żeby tylko się pokazać przed wyborami ale to w cale nie ulepsza nam dojazdu do Warszawy. W Wołominie przez te 4 lata bardzo dużo zaniedbano różnych spraw, długi urosły, a mieszkańcy mają dosyć tego co się dzieje. Radwan dużo nam obiecała,a nic nie zrobiła

   • Codziennie dojeżdżam do pracy s8. Dojazd 30-45 minut na Żoliborz. Korki są jak debile niepotrafiący jeździć postanowią się rozbić o innych deb..li. 🙂

   • Nie ulepszono nam dojazdu do Warszawy? Dobre. Nigdy nie jeździło mi się tak dobrze. Niebo i ziemia. Ale tak jak nie jest to wina Elżbiety Radwan, tak też nie jest to jej zasługa.

  • dlaczego nasza pani burmistrz nie zrobiła przez te lata dla Wołomina?! obiecała pani,że ten zjazd powstanie i nie tylko to. Dużo obiecanek a zero roboty. Jedyne co nam pani daje to kolejne tysiące ton śmieci z Warszawy,żebyśmy mieli co wdychać, może pani powinna się przeprowadzić w okolice wysypiska. Jest pani nie poważna z tym co pani wyprawia.

   • kolejna niezorientowana. Węzeł powstanie. Ale Elżbieta Radwan nic do tego nie ma. Doucz się, albo nie pisz komentarzy.

   • To ty powinieneś sie douczyc i zasiegnac informacji, jak burmistrz danego miasta moze nie miec wpływu na drogi dojazdowe do miasta ktorym zarzadza?! Takiej głupoty jaka napisałeś to dawno nie słyszałam. Wystarczy tylko za robote sie wziąć i zrobić cos dla ludzi tak jak nam obiecala w kampanii, a nie zatrudniac nierobów i tempakow i grac teraz głupią.

  • Dlaczego przez cala kadencje nic dla Wołomina nie zostalo zrobione?! Pani Burmistrz mowila,ze juz ma wszystko dogadane,a jak widac nic dogadane nie jest.Jak mozna rak oszukiwać?!

 2. To ja w tej sytuacji chciałbym złożyć oświadczenie w sprawie placu 3 maja nie jestem właścicielem i zarządcą ale co mi tam wydam oświadczenie i będzie ono krótkie bo nie wiążące nikogo – NIE ZGADZAM SIĘ.I co z tym zrobi właściciel terenu?

 3. A co konia obchodzi że sie wóz przewrócił?????

  Wołomin powinien sie zająć dojazdami do s8 – których nie opracował na swoim terenia – a nie czy GDDKiA zatrudni czy wyrzuci nieroba z placu. Znamy plany dojazdu?? Mamy już dogadane wszystko???? – no nie ! – to tym sie zajmijcie. O tym piszcie. Co??? Nie wolno??? Zabronione???

 4. Pani Burmistrz Radwan obiecała w wyborach,że zajmie się wszystkim jak widać tylko na obiecankach się skończyło. W ogóle nie dba o swoich mieszkańców,bo dalej nie mamy zjazdów ani dojazdów dodatkowo nie chce pobudować ronda zamiast światel na skrzyżowaniu ul. Al.Niepodległości/Szosa Jadowska zamienia światła na światła w czym to ma pomóc nikt nie ma pojęcia. Wydaje kase na głupoty zamiast na sensowne potrzeby.

 5. Śmiech mnie ogarnia jak za S8 i dojazdy obwiniają Radwan, a już zapomnieliście Rysia Madzię czy Jerzego Mikułę.

 6. Wszystkich chętnych którzy pragną wyremontować zawieszenie w swoim aucie NA KOSZT STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO , pragnę obwieścić iż na ul Kasprzykiewicza w Leśniakowiźnie , około 400 m od ronda w Majdanie na jedni w kierunku Warszawy umieszczono malowniczą dziure-loche na pół koła która skutecznie niszczy amortyzator sworzeń sprężyne wahacz kielich. Także – jak by miał ktoś coś w tym guście do naprawy, jedną z tych rzeczy – zapraszam – Starosta pokryje koszty . Policja akurat stoji pod szkołą w Leśniakowiźnie i na pewno spisze zeznanie, gdzie auto sie uszkodziło i potwierdzi fakt istnienia lochy w asfalcie i obecność waszego auta.
  Pozdrawiam !

 7. Ojej ! Znów woda zalała tunele??? I były nie przejezdne????Jaka szkoda ! A mówiłem- będziecie mieli to samo co ludzie na Włochach w Wawie. Nie słuchaliście. No to macie. Było robić wiadukt.

 8. A co z remontem dróg gruntowych na terenie gminy? Było hucznie zapowiadane, powołano nawet specjalny zespół „fachowców” w tej sprawie i nic się nie dzieje. W Czarnej od marca obiecywane jest wyrównanie i utwardzenie ul. Mostowej. Pan naczelnik wydziału odpowiedzialnego za drogi gminne najpierw mówił o złej pogodzie, później o awarii wyrównywarki, dalej że przetarg na tłuczeń będzie rozstrzygnięty za tydzień, następnie że zgodnie z harmonogramem remont zostanie przeprowadzony przed świętami Wielkiejnocy bo już jest tłuczeń, a obecnie nie mówi nic bo nigdy nie można go zastać pod wskazanym nr telefonu. Tak myślę, że może przed wyborami naprawią drogą albo bardziej wiarygodnie coś obiecają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj