W Kobyłce drożej za śmieci

16

Od 1 lipca br. w Kobyłce zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki za odbiór odpadów. Tuż przed majowym weekendem, Rada Miasta Kobyłka przyjęła uchwałę zgodnie z którą mieszkańcy za odbiór odpadów segregowanych zapłacą 12 zł (kwota miesięczna za 1 osobę). Zwiększona została również stawka za odbiór odpadów niesegregowanych (24 zł miesięcznie za 1 osobę). Przypomnijmy, że dotychczas kobyłczanie płacili miesięcznie 8 zł za odbiór odpadów segregowanych i 16 zł za odbiór odpadów niesegregowanych.

Nowe stawki wzbudziły niemałe kontrowersje, jednak zdaniem włodarzy miasta trzeba było wprowadzić w tej kwestii zmiany. Co ciekawe, początkowo rozważano wprowadzenie jeszcze większych stawek. – Kwota, która bilansowałaby system musiałaby wynosić ponad 14 zł. Jednak po dyskusjach z radnymi ustaliliśmy, że 14 zł jest to stanowczo za dużo. Radni wnioskowali aby była to kwota mniejsza – przyznał na początku wiceburmistrz Wojciech Reutt. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

  • Na teraz tak Wołomin ma najniższe opłaty.. Ale nie patrz na to. Za rok w każdym mieście opłaty pójdą do 35-40zł za nie segregowane od osoby i w oklicach 15 za segregowane, a to i tak tylko przy założeniu że są dobrze posegregowane. Źle posegregujesz? bach masz opłate jak za niesegregowane, albo jeszcze lepiej jakąś karę.

   • Segregować? segregowałem, z gabarytami czekałem na odbiór do czasu aż zobaczyłem co się wyprawia na osiedlach. Jedna altana śmieciowa z pojemnikami na zmieszane, gdzieś tam po kątach poukrywane pojemniki na odpady segregowane, gabaryty wystawiają sobie kiedy chcą. Co to ma znaczyć? miszkancy bloków to jakaś specjalna grupa? My w domkach segregujemy, a oni robią co im się podoba? Od tej pory oddaje puste worki, a odpady zostawiam po drodze na pewnym miłym osiedlu.

   • Co ty gadasz za głupoty? Co ma segregowanie do tego że kobyłke obrowadzono na skraj bankructwa i teraz mamy konsekwencje. Brak autobusu, podyżka za śmieci, zwrot kilku milionów za P&J rozprzedaż majątku kobyłki za bezcen. To sa problemy, a nie to co ty robisz ze swoimi śmieciami.

  • A MZO w wołominie i tak podwyższy teraz trzymają cenę pod wybory. Przyjdą wybory i cena pójdzie do góry. Pewnie nie tyle co w Kobyłce czy innych gminach, ale to że pójdzie jest pewne.

   • jasne, że opłaty pójdą w górę. Jak nikt nie kontroluję jak ludzie segregują śmieci to cena nie może być utrzymana. Płacisz za segregowane? No to je segreguj. Źle segregujesz kara bo okradasz innych uczciwie segregujących.

 1. Mieszkam w Kobyłce na ulicy Nałkowskiego, swoją fimę prowadzę w Wołominie w mieszkaniu prywatnym. No to teraz chyba przemelduje rodzine do tego mieszkania i tam będę płacił za śmieci, a śmieci do kontenera na osiedlu po drodze. Bawcie się tak dalej.

  • Uuuuu wyborca się odezwał. I co za kilka złotych więcej za śmieci przestaniesz głosować na swojego burmistrza? Tyle jest wart twój głos?

   • Nie, nie chodzi o kilka złotych. Chodzi o to, że zamiast narzekać na jakimkolwiek forum niech każdy się zastanowi podczas głosowania.

 2. To napewno wina Ryśka z Wołomina. Mark tak uważa. Mark też z Wołomina. W Wołominie są dziwni ludzie wszedzie widzą Ryśki i Elki.
  Typowy dialog na wakacjach kiedy spotyka się wołominiak z miejscowym
  miejscowy: – Cześć nazywam się Paweł?
  wołominiak: – cześć jestem z wołomina, pewnie słyszałeć o Ryśku i Elce, więc słuchaj…..

 3. Wołomin zamroził ceny do wyborów. Elka naopowiadała ludziom że bez wysypiska i tak ceny pozostaną bez zmian. Jest zakładnikiem Swojego Kłamstwa, więc nie ma wyjścia . Będzie zwozić śmieci z Warszawy i tłumaczyć ludziom że Warszawskie śmieci miej śmierdzą niż swoje. A po Wyborach się zobaczy. Jednocześnie zarzyna finansowo ostatni duży zakład w Wołominie, zakład MZO

 4. Już od pewnego czasu wiadomo, że Kobyłka, dokładnie burmistrz prowadzi propagandową gospodarkę finansową. Kobyłka ma problemy finansowe i wysprzedaje za wszelką cenę grunty by ratować budżet. Po tylu latach takiego zarządzania potrzebna jest zmiana w Kobyłce, nowy burmistrz, nowa koncepcja na przyszłość. Prowadzenie miasta na zasadzie sprzedam co się da i wtedy coś zrobimy, wybudujemy się wyczerpała. Widać wyraźnie, że burmistrz RR jest już „wypalony” bez pomysłów na przyszłość, pomysłów na dobry rozsądny rozwój Kobyłki. Śmieci to tylko jeden z elementów…Mieszkańcy Kobyłki powinni już po za ładnym uśmiechem, obietnicami, wirtualną rzeczywistością, kreatywną księgowością, opowieściami typu jest świetnie, pomyśleć o przyszłości, dokonać koniecznej zmiany jesienią. Ta formuła pod kierownictwem burmistrza RR już się wyczerpała.

  • Wszyscy widzimy, że burmistrz nam się wypalił. Z drugiej strony nie ma co się dziwić 12 lat w jednym fotelu. Ile można na te same imprezy chodzić? Tak samo się uśmiechać i kombinować co tu jeszcze sprzedac zeby budżet zamknąć. Jest strach bez komisarzem (czy innym nadzorem finansowym) bo że absolutorium będzie przeciez obecna rada to chyba jest szkolona w podnoszeniu ręki na hasło „za”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj