Wojnę czas zacząć

26

Doświadczeni samorządowcy zwykli mawiać, że to właśnie w czasie gorącego okresu przedwyborczego wychodzi z ludzi to, co w nich najgorsze. Rozpadają się koalicje, zaczyna się walka „na dwa fronty”, ustają przyjaźnie, wymyślane są plotki, a chęć zdobycia najpierw dobrego miejsca na liście, a potem upragnionego „stołka”, powoduje wręcz chwilowe zaćmienie umysłu. Dlatego tylko ten, kto czas kampanii przejdzie z podniesionym czołem i po ustaniu walki wyborczej nadal spokojnie spogląda ludziom w oczy, tak naprawdę może czuć się prawdziwym wygranym.

Do wyborów miesiąc, a na wołomińskim poletku już obserwujemy zgrzyty, rozstania i niecodzienne koalicje – jak co cztery lata o tej porze. Wiceburmistrz i część urzędników dzielnie walczą o fotel burmistrza sąsiedniego miasta, a sama burmistrz notuje wzmożoną aktywność w działalności, z której znamy ją od dawna. Czy skutecznej? To zależy od odwagi i sprytu konkurencji.

W partii, która notuje największą popularność, również niespodzianki. Jak się bowiem okazuje, niepewnych swojej pozycji radnych czekało przed zamknięciem list wyborczych spore rozczarowanie. Swoich nazwisk w okręgach nie odnaleźli bowiem ci, którzy dotąd wydawali się czołowymi postaciami partii. Na szczęście dla nich są w gminie jeszcze inne komitety, które w ostatniej chwili przyjęły rozbitków z otwartymi ramionami.

Jednak największe emocje i rozłam notuje się w organizacji samorządowej, która deklaruje, że nie służy partiom. Tu dochodzi bowiem do niesmacznych i przykrych zjawisk. Jak się okazuje, koło wołomińskie tej organizacji jest oburzone i zaskoczone, ponieważ jak mówi, zarząd próbuje im narzucić popieranie kandydatki na burmistrza, która zdaniem członków, burmistrzem być już nie powinna. Członkowie koła i jego sympatycy obwołali więc swoim kandydatem na burmistrza lidera tej organizacji w Wołominie – radnego miejskiego ostatniej kadencji.

W miniony piątek odbyło się nadzwyczajne zebranie członków Koła Wołomin MWS, zwołane przez przewodniczącego Koła po ukazaniu się artykułu w lokalnej gazecie i wypowiedzi w „telewizji” internetowej przewodniczącego Oddziału Powiatowego MWS Adama Kopczyńskiego. Jedną z tez była ta, odnośnie bezprawnego używania na plakatach wyborczych lidera Wspólnoty znaku tej organizacji. Oto wypowiedzi oburzonych członków Koła Wołomin MWS, które dotarły do naszej redakcji. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

26 KOMENTARZE

  • Jakby ludzie wiedzieli co tak naprawdę dzieje się nie tylko w gminie ale i w szkolniectwie to pania Radwan wynieśliby na taczce. Sytuacja finansowa jest tragiczna to wyjdzie już nie długo tylko już będzie za późno. Ci co głosowali na Radwan powinni spłacić jej długi.

  • W wielu szkołach są bardzo duże problemy z przemocą wśród uczniów. Dowiadujemy się o tym tylko pocztą pantoflową,bo jak się okazuje wiele z tych osób to koledzy i znajomi obecnie rządzących. Piątka zeszła na psy co z tego że robia remonty jak cała reszta nie trzyma się kupy. Koleżanka miała problem,bo jedno z dzieci zepchnęło ze schodów jej dziecko i sprawę zamieciono pod dywan,bo jak się okazało mama sprawcy jest sąsiadką…………wiemy czyją. Jest wiele takich niepokojących spraw. Tak samo jak libacja alkoholowa nauczycieli i dyrekcji,aż policję wezwano tak panie balowały?!

   • Wiecie wszyscy co to jest tryb wyborczy w sądzie? Podawanie fałszywych informacji o koalicjach, o jakiś libacjach bez poparcia tego dowodami może mieć poważne konsekwencje 🙂

  • Podziały niespodziewane? No nie wiem. Przez rok chodziłem na spotkania z dwoma komitetami. Ci ludzie nie potrafili się dogadac. Spotykamy się w powiedzmy jakimś zagościncu. I się zaczyna. Najpierw jakiś starszy człowiek opowiada ze ma rozwiazania na wszystko. Potem kolejny, że chce sie zemscic na obecnej burmistrz (jakis usuniety prezes) wymieniam telefony z kilkoma osobami. Na spotkaniu rozmawiamy o paru sprawach. Dzwonie do nich. Odbiera jedna osoba. I rzuca tekst ze teraz nie ma czasu. Potem zero kontaktu. A dzis? Widze te osoby na jakis podejrzanych listach z byłymi wywalonymi burmistrzami. Co to jest? Jak to ma sie nie rozpasc.

   • A kto cie tam zaprosil? Myślisz, że mozesz opowiadac o tym co dzieje się na prywatnych spotkaniach? Wydaje ci sie, że jestes anonimowy? (to była odpowiedz do tego watku, prosze wiesci o usuniecie pozoastalych zdublowanych komentarzy, czy nie mozecie wprowadzic logowania zeby mozna bylo poprawiac komentarze?)

   • O przybył obrońca….Elżbiety „a kto cię zapraszał” widać,że jesteś osobą z fg która pracuje zapewne dla pani Eli i jej zadaniem jest poniżanie i wyzywanie ludzi?!?

   • Nie pracuje dla Eli. Pracuje dla Pawła. Jestem kierowcą. W wyborach głosuje na Prawo i Sprawiedliwosc. Mój komentarz odnosil sie do komentarza tego pseudo sympatyka pis który chodził na spotkania dwóch grup. Wiem jakich bo był strasznym paplą i sam opowiadał dokłądnie to samo na spotkaniu mojego komitetu.

  • Mnie najbardziej śmieszy koalicja Radwanowej z Wojakowskim i w razie czego Kozaczki. Kozaczka zszedł na same dno. Niby taki prawicowy człowiek,ale jest dla mnie nikim. Więcej na niego nie zagłosuję.

   • A kto cie tam zaprosil? Myślisz, że mozesz opowiadac o tym co dzieje się na prywatnych spotkaniach? Wydaje ci sie, że jestes anonimowy?

   • Po wyborach kozaczka, wojakowski, radwanowa, sulich i mikulski i każdy komu leży na sercu WOłomin powinni zawrzeć koalicję. Dość już tych podziałów.

   • Jak Ela Radwan połączy się z Wojakowskim czyli Zychem to będzie to samo bagno,które mamy teraz. Oni nic nie zmienią w Wolominie tylko pogorszą. Już teraz jedziemy na kredytach i na długach które non stop rosna a obiecano nam co innego. Dużo z tego co obiecała pani Radwan nie zostało spełnione,a co gorsza wyszło jeszcze gorzej niż miało wyjść?

 1. Zwróć uwagę kogo ciągnie do tej lokalnej polityki. Przeanalizuj ich CV a dowiesz się kto zarządzać będzie przez 5 kolejnych lat Twoimi pieniędzmi z podatków. Ręczę, że spakujesz walizki

 2. A kto cie tam zaprosil? Myślisz, że mozesz opowiadac o tym co dzieje się na prywatnych spotkaniach? Wydaje ci sie, że jestes anonimowy?

 3. Zarząd Wspólnoty popiera Radwan bo przecież jak Rakowski, Pazio, Werczyński nie dostaną się do powiatu to kto ich zatrudni? Przecież oni z powiatu i gminy po 2 etaty maja. Żona Pazia w starostwie w promocji i wszystkie ogłoszenia do faktów wwl a mąż dyrektor i etacik w szkole od Eli.

 4. Żadnej wołomińskiej wspólnoty z Mikulskim , żadnego Madziara, żadnego Jagody i żadnej Elki. Wszyscy z tego układu – pokazali na co ich stać. Tak jak nie pojade więcej do mechanika który źle założył mi klocki w samochodzie tak nie głosuje na nieudaczników którzy już rządzili i narobili w mieście dziur i długów

 5. Jak to mozliwe,ze tuz przed wyborami nastepuje rozłam w miejscowym Pis. Radni tej formacji przez 4 lata nie potrafili sie dogadac co do kandydata na burmistrza i teraz taki cyrk. Dziwna bardzo dziwna sytuacja.

 6. A kiedy dojazd do S8? Dlaczego nikt nie mówi o porażce Pani Radwan? I dlaczego nikt nie chce się podjąć zbudowania wreszcie normalnego dojazdu do Warszawy.

  • To część nowej drogi wojewódzkiej numer 635, której województwo nie buduje.
   Województwo z burmistrzynią nie mają nic wspólnego.

 7. Radwan czy ty wstydu nie masz, co zrobiłaś dobrego że swoją brygadą dla tego miasta oprócz napychania kabzy dla swoich ludzi prezes M P W iK 260 tys, za2017r. Zbieć za 2017 230 tys

 8. Radwan i Madziar to największe szkodniki jakie kiedykolwiek rządziły Wołominem.
  Wybór pomiędzy Madziarem, a Radwanową, to jak wybór miedzy kiłą, a rzeżączką.
  Wołominiacy chyba zasługują na takie „gówno-rządy” skoro ich popierają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj