Wołomin: Uchwała budżetowa nieważna!

5

Jak informowaliśmy w poprzednim numerze Wieści, Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie uznało jako niezgodną z prawem i orzekło nieważność uchwały Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 28 grudnia 2018 r. w  sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Wołomin na lata 2019-2029 i budżetu na 2019 r. To oznacza, że skarbnik gminy musi wprowadzić do budżetu istotne poprawki. Niestety, wcześniejsze błędy odbiją się na mieszkańcach.

Znamy już listę inwestycji, które miały zostać zrealizowane w tym roku, ale propozycją władz Wołomina na najbliższej sesji powinny zostać wykreślono po to, by dopiąć w końcu budżet. Niestety, z marzeniami o modernizacji swojej ulicy muszą na razie pożegnać się mieszkańcy ul. Traugutta w Wołominie, na odc. Sikorskiego i Legionów, skreślona ma być też budowa ulic: (…)

Wydatki na inwestycje nagle zmniejszyć się mają z prawie 51 mln zł do 44,5 mln zł.

Studiując projekt nowej uchwały budżetowej dla gminy Wołomin napotykamy na informację o konieczności wygospodarowania np. prawie 25 tys. pochłonie bezpodstawne zwolnienie pracownika OPS czy 2,8 mln zł na selektywną zbiórkę odpadów. O 1 650 000 zł okrojono wydatki na szkoły i przedszkola, w tym szkołom zabrano 150 tys. zł, a przedszkolom 1,5 mln zł. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Przed wyborami, przyjazne przedszkola i żłobki dla matek , które chcą pracować-dofinansowania a po wyborach-płaćcie i płaczcie jak macie dzieci.

  2. Warto kupić papierowe Wieści i przejrzeć listę inwestycji, które wypadły z budżetu, bo jest ich dość sporo…
    A swoją drogą, to kto tak planuje budżet, że jest mocno niedoszacowany… I to mówi planista z blisko 20-letnim doświadczeniem w planowaniu budżetowym 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj