Schronisko pod lupą

Schronisko pod lupą

Wykonawcą gminnego programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Kobyłce zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PERRO”, które dysponuje schroniskiem znajdującym się w miejscowości Małe Boże. Wybór tej firmy nie spodobał się lokalnym wolontariuszom, którzy opiekują się bezdomnymi zwierzętami.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kobyłka zwracali oni uwagę włodarzom miasta na wątpliwą reputację schroniska, do którego trafiać będą teraz wyłapywane na terenie Kobyłki zwierzęta. – Urzędnicy muszą przestrzegać pewnych przepisów. Jednym z tych przepisów jest ustawa prawo zamówień publicznych, a w nawiązaniu do niej ustawa o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych. Tak się złożyło, że na to postępowanie złożono tylko jedną ofertę przez firmę, która nam się nie podoba. Nie było to niestety Schronisko na Paluchu. Jeżeli bym unieważniła postępowanie przetargowe, które było prawidłowe i oferta złożona przez firmę była prawidłowa, narażam się na naruszenie dyscypliny finansów publicznych – powiedziała burmistrz Edyta Zbieć. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. romantic

    " Jeżeli bym unieważniła postępowanie przetargowe.." - a kto pisał specyfikację przetargu? Kto określał standardy opieki, adopcji, metrów kwadratowych, ilości personelu? Czy wystarczyło że "ma zarejestrowane schronisko"?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *