Nie zgodzili się na podwyżkę

5
dav

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, burmistrz Edyta Zbieć ponownie zwróciła się do Rady Miasta Kobyłka o głosowanie nad tzw. uchwałą śmieciową. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia kobyłkowscy radni uchwalili miesięczne stawki opłaty śmieciowej w wysokości 18 zł od osoby segregującej odpady oraz 36 zł od osoby niesegregującej odpady.

Przyjęte przez radnych stawki, burmistrz oceniła jako zbyt niskie (sama proponowała odpowiednio 25 zł i 50 zł). – Niższa stawka, zaproponowana przez radnych (tj. mniej niż 25 zł na osobę w przypadku śmieci segregowanych) nie zabezpieczy kwoty na odbiór śmieci przez firmę, mającą najniższą ofertę w przetargu. Burmistrz miasta Kobyłka nie może podpisać umowy ze stawką proponowaną przez radnych (18 zł za śmieci segregowane), bo taka stawka nie zabezpieczy środków w budżecie – informowała wówczas burmistrz Zbieć w specjalnym oświadczeniu zamieszczonym m.in. na internetowej stronie Urzędu Miasta Kobyłka.

Sprawa opłat za śmieci powróciła 20 maja podczas sesji Rady Miasta. Tym razem nowe wyliczenia przedstawił wiceburmistrz Grzegorz Świętorecki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. No że nie trzeba wozić swoich śmieci na wysypisko, tylko ktoś to za nas robi. Dobry burmistrz dba o swoich mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj