Fabryka własnych snów

0

Małgorzata Puzio-Miękus jest aktorką teatralną, serialową i dubbingową. Była też Pogodynką i gospodynią programów kulinarnych, a niedawno, podczas otwarcia Domku Ogrodnika w Radzyminie objawiła się jako księżna Eleonora Czartoryska. Prowadzi Teatr Dzieci Dzieciom oraz Maskarada w Radzyminie i Markach. W życiu zawodowym i pedagogicznym kieruje się prostą zasadą: umiesz grać – lubisz grać. W wywiadzie dla Wieści opowiada o pracy na własnych emocjach, a także o oswajaniu bohaterów narodowych i podawaniu kultury młodemu pokoleniu za wszelką cenę.

Występowała Pani m.in. w „Klanie”, „Na dobre i na złe”, „Na wspólnej”, „Prawo Agaty” „Wojna i miłość 1920” , „Komisarz Aleks”, czy „Ojciec Mateusz”. To dość długa lista…

– Długa może nie. W tej chwili nawet nie mam czasu na castingi, ponieważ musiałbym zupełnie odsunąć działalność edukacyjno-artystyczną. Albo się robi jedno, albo drugie, inaczej którąś z nich zrobi się źle. Zdarzają się propozycje większej roli w serialu, ale oznacza to dla mnie pracę na pół roku, a co dalej? Aktorka po 50-tce ma coraz mniej propozycji. Poza tym aktorzy serialowi nie mogą robić nic innego, bo muszą dostosować się do produkcji. Ja wybrałam inną drogę, mniej popularną i mniej egoistyczno-aktorską, ale na pewno trudniejszą, za to bardziej kreatywną. Sama piszę scenariusze, adaptacje, mam do czynienia z literaturą, robię też aranżacje muzyczne do piosenek teatralnych.

Od czasu do czasu staram się w jakimś serialu zagrać, bo widzę po dzieciakach, że jak mnie zobaczą w TV, to rosnę w ich oczach. W ogóle jest ważne by być aktorem grającym – trening czyni mistrza. Mówiąc szczerze, łatwiej jest grać niż uczyć dzieci czy młodzież grania.

Gra Pani w swoich teatrach – Dzieci-Dzieciom lub Maskarada?

– Nie, mam taką zasadę, że nie gram z moimi dzieciakami. Raz tak zrobiłam i to była mini-rólka do spektaklu na 11 Listopada, w którym zagrałam Marię, pierwszą żonę Piłsudskiego.

A czeka Pani na jakąś wielką rolę? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj