Radzymin: Podatki w górę

Radzymin: Podatki w górę

Żadna informacja dotycząca podwyżki z pewnością nie jest tą, na którą czeka mieszkaniec. Co ma jednak zrobić (nawet najbardziej sprawny samorząd), gdy obciążenie finansowe przekazywane przez władze centralną są znacznie wyższe niż wydolności finansowa małego samorządu? Jednym z wyjść jest właśnie podwyżka lokalnych podatków.

Nad tym trudnym tematem zastanawiali się w ostatnich dniach radni gminy Radzymin, uznając w głosowaniu, że optymalny wzrost to… 7 groszy na metrze

(…) Propozycje podwyżek złożone przez władze gminy w zasadzie znajdowały się w górnym – maksymalnym pułapie wzrostu, co jeszcze dodatkowo wzmogło dyskusję radnych. Władze zaproponowały, by stawki podatku od nieruchomości obowiązujące od stycznia 2020 roku na terenie gminy Radzymin wynosiły: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(9) Comments

 1. zibi

  Miejscowe podatki w górę, nie tylko w Radzyminie bo kasy zabraknie, ale rózne imprezy np.dozynki kosztują z całą otoczką. Władza sie promuje w ten i w inny sposób a na to potrzeba.

 2. Tęczowy Wołomin

  U nas też podwyżka podatków musi być bo są ważne inwestycje do zrealizowania np w ostatnich dniach postawiono pomniczek dla komunistycznej działaczki natomiast w przyszłym roku ważną inwestycją będzie pomnik psa. Miasto już w tym roku zadbało aby każdemu żyło się lepiej i postawiło dzwon za ok 100 tysi.

 3. Istvan

  Idiotyczne przeżeranie eurohajsu właśnie się kończy. Brak pożywki plus zgaga w postaci zadłużenia z tzw. wkładów własnych. Do tego koszt utrzymania różnych zbędnych bubli budowanych 'bo były środki', albo żeby było widać, że 'się buduje'. Żałosny jest teraz ten płacz i zwalanie winy na centralę.

 4. mark

  Jak park przy szosie. Trzeba było wydać na niego pieniądze - by generował straty. To tak jak by miss amerki konicznie chcała nabawić sie trądu i grzybicy by nie paradować w bikini. Genialne posunięcie miasta. Jak choremu na astme kazać wdychać niegaszone wapno.

 5. zibi

  Wielu włodarzy płacze i utyskuje,że kasy mniej z centrali. Jak obnizyli podatki pit to i mniej kasy, ale to chyba dobrze dla ludzi. A w samorzadach trzeba sie ograniczać i nie szastać na lewo i prawo kasa na rózne bzdetne wydatki.

 6. Nazwa

  Cyt. "gdy obciążenie finansowe przekazywane przez władze centralną są znacznie wyższe niż wydolności finansowa małego samorządu?" Nie wierze. Takie słowa w WP?

 7. mark

  Nie lubie tvp ale wrzućcie sobie Magazyn Śledczy Gargas 21.11.2019. Wychodzą machloje naszych włodarzy. Jeszcze taki nikr zostaje radnym sejmiku. Aż na wymiory sie zbiera. Ciekawe ile takich decyzji podpisał.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *