Rozwód z Wołominem

1

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kobyłka prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (PGK) przedstawił radnym najistotniejsze informacje związane z odłączeniem się Kobyłki od wołomińskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Jak wyglądają przygotowania do przejęcia odbiorców z PWiK Wołomin? Czy faktycznie każdy mieszkaniec Kobyłki musi podpisać nową umowę z kobyłkowskim PGK? Między innymi na tego typu pytania odpowiedział prezes PGK Sebastian Budziszewski. (…)

– Ludzie będą przychodzić pewnie przez 3 tygodnie, 3 miesiące i jeszcze dłużej. Jeśli w tym terminie ktoś nie przyjdzie i nie podpisze umowy, to na końcu będziemy po prostu odcinać od mediów. To będzie już ekstremum. Zdaję sobie sprawę, że jest mało czasu. Jeśli będzie zamieszanie to przepraszam, ale jeśli ludzie przyjdą i podpiszą umowę, to te pieniądze będą w Kobyłce i zaczniemy działać – powiedział prezes PGK.

Przy okazji zahaczono o temat planowanych odwiertów nowych ujęć wody na działce znajdującej się przy ulicy Wygonowej w Kobyłce.

– Rozmawiałem w Zielonce z prezesem, bo chciałbym chociaż jedną część Maciołek zasilić z drugiej strony żebyśmy wąską rurą nie pchali wody w takie duże osiedle. Rozmawiałem też z wodociągami w Markach i Radzyminie. Jest wola współpracy, ale niestety są trochę dalej, więc zacząłbym od Zielonki i jeśli udałoby nam się ten kawałek połączyć to byłoby super.

Najbardziej boję się lata, dlatego robię wszystko żeby jak najszybciej zrobić odwierty – poinformował prezes Budziszewski. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Byłem pierwszego dnia działania punktu obsługi by zawrzeć umowę. Zajęło mi to 2 godziny. Obsługują nas 3 panie. Czas obsługi jednego klienta to 15- 30 min. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty, ostatnią fakturę za wodę, numer księgi wieczystej lub akt notarialny. W przypadku współwłasności nieruchomości należy znać dane współwłaściciela (PESEL). Wszystkie te dane będą potrzebne do wypełnienia wniosku i umowy. Wypełnienie tych dokumentów przed wejściem przyśpieszy operacje. Umowy ma podpisać 7 tyś podmiotów do 1 kwietnia, tak więc życzę powodzenia.
    Jeśli ktoś myśli, że załatwi to np. w sobotę przy okazji wypadu do Lidla to się może oszukać…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj