Kobyłka: Brakuje kasy

4

Budowa ulicy Kordeckiego w Kobyłce znalazła się na liście inwestycji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Nie wiadomo jednak czy dojdzie do budowy tej drogi, ponieważ miasto nie ma aktualnie środków finansowych niezbędnych na pokrycie wkładu własnego tego zadania. Kobyłka może liczyć na dofinansowanie w wysokości 65%, czyli 9,75 mln zł, do budowy ul. Kordeckiego, ale miasto musi jeszcze dołożyć z własnej kasy około 5 mln zł.

„To ogromne pieniądze i wielka szansa dla naszego miasta, ale niestety jest jeszcze zła wiadomość. Nie mamy pozostałych 5,25 mln zł. Dlaczego? Bo znów wraca jak bumerang ciągle ta sama kwestia – nie sprzedaliśmy w lutym działki w rejonie węzła Kobyłka trasy S8. Nasi radni większością nie zgodzili się na jej sprzedaż, argumentując, że nie ma potrzeby jej jeszcze w tej chwili sprzedawać, bo jej wartość w przyszłości wzrośnie. I oto jesteśmy właśnie w tym miejscu – mamy szansę na duże dofinansowanie i dziurę w budżecie, a co za tym idzie – brak możliwości budowy jakże ważnej ulicy. Jesienią zostanie otwarty węzeł Kobyłka i cały ruch z naszego miasta (ale także z części Wołomina) będzie przebiegał ulicą Przyjacielską. Ulica Kordeckiego miała być drugą drogą dojazdową, drugim łącznikiem komunikacyjnym, który spowoduje, że ogromny ruch rozłoży się na dwie części. I teraz moje pytanie do Państwa Radnych – co teraz? Jakie doradzicie rozwiązanie? Ja widzę tylko dwa – albo sprzedaż działki (choć w obecnej sytuacji w związku z kryzysem zapewne po niższej cenie i ze stratą finansową w stosunku do lutego, ponieważ jesteśmy w mniej komfortowej sytuacji jako sprzedający) albo emisja obligacji. Trzeba podjąć decyzję szybko. Inaczej 10 mln z dofinansowania się po prostu rozwieje” – napisała burmistrz Edyta Zbieć na swoim profilu FB. Tym samym winą za brak w miejskim budżecie pieniędzy na drogowe inwestycje obarczeni zostali radni. Czy słusznie?

Burmistrz w swoim wpisie przywołała sytuację z lutego br., kiedy to Rada Miasta Kobyłka sprzeciwiła się natychmiastowej wyprzedaży gminnych terenów, znajdujących się przy trasie S8. (…)

Na internetowy apel burmistrz Edyty Zbieć skierowany do radnych, odpowiedział radny Konrad Kostrzewa (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. a co sprzeda pani burmistrz Kobyłki, żeby wybudować drogę łączącą ul. Marecką z nowym wiaduktem przy stacji Ossów ? tam też będzie potrzeba sporo kasy, a w deklaracje o budowie tej drogi jednocześnie z wiaduktem, to mogą wierzyć jedynie kamraci z internetowego wydziału promocji burmistrz

    • Obligacje mają sens bo jak się je weźmie to można będzie też wziąć tą dotacje na ulicę. A dotacja jest dla tego, że Zbieć pozatrudniała ludzi z PiS więc opłaciła ją słono. Tylko widać jaki ma bajzel skoro najpierw chciała sześć baniek tych obligacji, a jak ją Radni przycisnęli to cztery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj