Ossów: Budowa muzeum rozpoczęta!

Ossów: Budowa muzeum rozpoczęta!

W miniony poniedziałek w samo południe w Ossowie pojawił się Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, by przekazać dobrą wiadomość: – Dopełniliśmy wszelkich formalności, związanych z budową muzeum Bitwy Warszawskiej, w związku z tym zarówno robotnicy, jak i urządzenia wkraczają na plac budowy! – zakomunikował stojącym przed nim dziennikarzom i samorządowcom. Muzeum, usytuowane na 17-metrowym wzgórzu ma być gotowe już za dwa lata. Co ciekawe, budynek na nasypie wraz z trybunami staną na terenie leżącym w granicach miasta Zielonka, nie zaś gm. Wołomin.

– Założenie jest takie, by Muzeum w Ossowie było filią Muzeum Wojska Polskiego, by było czynne przez cały rok, a nie tylko 15 sierpnia. Chcemy by ekspozycje były ciekawe, by w ciekawy sposób udostępniać wiedzę na temat tego epokowego zwycięstwa. Zwycięstwa określanego w literaturze jako 18. bitwa decydująca o losach świata – rozpoczął poniedziałkowy briefing prasowy minister Błaszczak, stojąc na tle placu budowy, po którym jeździły koparki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(8) Comments

 1. mark

  Pan Starosta Adam Lubiak to dobry gospodarz tej ziemi. Dialog i ciężka praca przynoszą lepsze rezultaty niż awantury pewnej pani i medialne pokazówki. Wielu próbowało, jemu się udało.

 2. mm

  Dla potrzeb konferencji prasowej przywieźli nawet koparki.. już 2 godziny po nie było nikogo.. kolejna szopka.. :(

 3. Helena

  Zamiast unowocześnić szpital powiatowy to bawią się w żołnierzyków, Komu potrzebne są jakieś durne muzea ?. Co one dają społeczeństwu, tylko rządzący mają gdzie brylować. Już jest więcej pomnioków niż miejsc dożywania ludzi starych czy domów dziecka. To są pomniki, które ludziom przynoszą pożytek i ulgę w potrzebie. Nie można wiecznie żyć wspomnieniami !

 4. Elle

  Mark, uczciwą pracą ludzie się bogacą, jak są wierni, to jest im dane. Korzystając z porad zaradnego życiowo Anioła Stanisława należy się pod kogoś podczepić. Jeśli się dobrze nie podczepisz, to udajesz wiatraki stojąc u boku aspirujących. A jak się dobrze podczepisz, to i żonę odpowiednio ulokujesz. Takie są okoliczności.

 5. Spec

  Plac świeci pustkami, sprawa nadaje się do prokuratury firma która to buduje ma powiązania z pisowskim posłem, a budowa ma być bezprzetargowa!

 6. mark

  Elle- tym komentarzem- też ktoś sie podczepił- podemnie. Nie jest mój. Ktoś był łaskaw użyć mojego nicka. Za co bardzo mu nie dziękuje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *