Spółdzielnia odda gminie tereny pod place zabaw

52

Zarząd Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego w Wołominie podjął decyzję o udostępnieniu wołomińskiemu Urzędowi Miasta terenu pod budowę placów zabaw i miejsc dla młodzieży na os. Niepodległości i Słoneczna w Wołominie. Czy to koniec przerzucania odpowiedzialności i początek zmian na lepsze dla mieszkańców tych osiedli?

Na najważniejsze, docierające do naszej redakcji pytania Czytelników z wołomińskich osiedli, administrowanych przez SBM, odpowiedział nam Zarząd Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego w Wołominie.

Czytelnicy z różnych osiedli, administrowanych przez SBM skarżą się na brak zamykanych altan śmietnikowych i odpowiedniego ładu w altanach, które zdaniem mieszkańców może narazić ich na kary ze strony miasta za brak odpowiedniej segregacji. Kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się rozwiązania tego problemu ze strony spółdzielni i na czym polegać będzie proces dostosowywania altan do wymogów władz gminy?

– Obecnie trwa weryfikacja altan śmietnikowych pod względem stanu technicznego drzwi suwanych i zamków. Po tym zostanie wykonana naprawa i przywrócone zostanie zamykanie wszystkich altan na klucz. W przeszłości altany śmietnikowe były już zamykane na klucz. Jednak w wielu przypadkach dochodziło do niszczenia zamków w drzwiach wejściowych bądź pozostawianych niezamkniętych drzwi na klucz. Mamy nadzieję, że z uwagi na nowe wymogi dotyczące odpadów komunalnych altany będą zamykane na klucz przez mieszkańców.

(…)

Państwa klienci z os. Niepodległości mówią o braku miejsc, w których w ciekawy sposób mogłaby spędzać czas młodzież i dzieci. Relacjonują, że place zabaw nie są modernizowane, a czasem nawet stanowią niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci. Czy spółdzielnia ma plany rozwiązania tego problemu?

– Odnośnie placów zabaw Zarząd Spółdzielni podjął decyzję o udostępnieniu terenu na ten cel na os. Niepodległości i Słoneczna w Wołominie dla Urzędu Miasta Wołomin. Były prowadzone rozmowy w tej kwestii z władzami Gminy Wołomin.

Ostatnio na facebooku uaktywniła się grupa mieszkańców administrowanych przez Państwa osiedli, którzy wyrażają swoje oburzenie, głównie nierozwiązanym tematem altan śmietnikowych i podwyżkami cen odpadów. Czy śledzicie Państwo wpisy na grupie? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

52 KOMENTARZE

 1. Pani Burmistrz – ratunku! Jeśli nam Pani nie pomoże to nikt nam nie pomoże.
  Na Osiedlu Lipińska są huśtawki z 75 roku, na których bawili się dzisiejsi 50 latkowie (przykład – zardzewiała karuzela na podwórku przy sklepie Marbi), piaskownica tamże też w opłakanym stanie, ktoś wysypał do niej piach, było go za dużo, cała piaskownica zasypana i tak zostawiono.
  Czy Pan radny Mirowski, który tak wiele obiecywał dla tego osiedla jak startował do rady miejskiej wreszcie się obudzi? Głosowaliśmy na Pana tylko dlatego.
  Pan Krzyżanowski też obiecywał złote góry, robił w sklepach ankiety, spisał pomysły mieszkańców, wylansował się na zebranych z ankiet pomysłach, bo ludzie mu zaufali, że wreszcie coś dobrego zrobi dla osiedla, na niego głosowali i tyle go widzieli…
  Przykro i szkoda.

   • Kociszewski gdzie jesteś? Monitoruj te wpisy! Bo dyskusja idzie w złym kierunku! Mieliśmy pisać 100 komentów o Lipińskiej a nie o tym że bloki będą więcej za śmieci płacić bo rada taką uchwałę wprowadziła! Co ja mam sam tutaj ze sobą pisać. Weź no pomóż i walnij coś o Mirowskim, że nie mieszka na osiedlu albo że to farbowany lis.

 2. Dokładnie. Płace Zabaw na Osiedlu Lipińska pamiętają czasy naszych rodziców. Apel do spółdzielni, żeby i tu był porzadek. Ponadto poprzednik ma rację. Radni którzy obiecywali nam poprawę warunków na Osiedlu niech spełnia obietnice wyborcze.

 3. Tą publiczną drogą za pośrednictwem Wieści Podwarszawskich (bo pisma moga po drodze „zaginąć”) zwracamy się do Zarządu Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego z uprzejmą prośbą o uwzględnienie Osiedla Lipińska w planach modenizacyjnych na równych prawach z Osiedlem Niepodległości i Osiedlem Słoneczna. To jest osiedle z 1972 roku, płacimy co miesiąc składki na fundusz remontowy a efekty? Oceńcie Państwo sami… Jeśli trzeba możemy na łamach wieści wyszczególnić przy okazji inne liczne „zaległości”…

 4. Zaraz będzie odpowiedź, że na Lipińskiej termomodernizacja. I co z tego? Na wierzchu przykryto biedę a w środku klatki nie malowane od iks lat. Czy zwykła farba to tak wielkie koszty, których SBM nie uniesie?

 5. Szanowna Spółdzielnio, na weryfikację stanu altan śmietnikowych pod względem technicznym był czas na jesieni ub. roku! Naprawa dotychczasowych zamków otwieranych patykiem to pozorowane działania. W obecnej sytuacji potrzebna jest wymiana bardzo zniszczonych, wysłużonych, altan i lepsze ich zabezpieczenie przynajmniej na porządne kłódki.

  • Od kiedy to słoneczna tak rozkwitła? Po tym piśmie meteoryt pieniędzy strzelił w osiedle? Czy czegoś nie zauważono? Bo bałagan jak był tak jest. A ten plac to już 2 rok z rzędu wałkowany wielki sukces i jak nie było placu zrobionego tak nie ma.

 6. uwaga..nie glosujcie na radnego mirowskiego to kobylczanin..farbowany lisek wolominski ktory wiele obiecal a jak zostal radnym.to nic nie robi….nic….dokladnie nic…..

  • Proszę nie poruszać tematu nowych cen śmieci dla mieszkańców bloków wprowadzonych przez radę miasta i burmistrz.

 7. Konstruktywną dyskusję ktoś próbuje ośmieszyć podszywając się pod istniejące już niki i tworzy głupi chaos. Nie wiem, może to sposób by ośmieszać porządnych ludzi. Taki czarny PR z bezmyślności.

 8. A teraz z innej beczki. Czy zauwazyliscie ze w naszym mieacie bedac np w centrum nie ma.zadnyxh tablic gdzie.no do warszawy a gdzie do trasy s8..k…mac nic nie ma..zwro oznakowania

 9. Chyba nasza dyskusja pomogła, bo gabaryty zalegające od miesięcy od strony ul. Sportowej zostały wreszcie ZAUWAŻONE i usunięte. Za chwilę podrzucą nowe ale już będzie mniej. A kamerka działa…:-)

 10. Zachęcam do zajrzenia na http://www.Wolomin.facebook.pl Sytuację na osiedlach SBM Wołomin należy nagłaśniać i piętnować. Do tej pory siedzieliśmy cicho i stajemy się śmietnikiem miasta. Gabaryty jak nie do lasu, to na osiedle a SBM trwa w samouwielbieniu a jak jest jakiś problem to słyszymy, że WIEDZĄ ALE NIC SIE NIE DA ZROBIĆ. Czy spółdzielnia ma nad sobą kogoś kto ich postawi do pionu? Czy zostaje Jaworowicz w TVP i Uwaga w TVN, chętnie zaprosimy.

 11. Zdjęcia śmietników na stronie Urzędu Miasta nie wyglądają najgorzej. Może prześlemy zdjęcia śmietników z Lipinskiej?

 12. Osiedle Lipińska było zaniedbane od pierwszego zasiedlenia. Problem altanek śmietnikowych był od zawsze. Podrzucanie śmieci to też wieloletnia tradycja, dewastacja nasadzeń, wyposażenia placów zabaw, klatek schodowych – również. Potrzebny jest cud, żeby udało się utrzymać chociażby minimalną zmianę na lepsze.

 13. Na kobyłkowskiej nie inaczej. Podrzucane śmieci, przepełnione pojemniki, walające się gabaryty. Czy jest osiedle zarządzane przez SBM gdzie widać porządek i rękę gospodarza czytaj administratora? Kim jest administrator osiedla, pytam bo od lat nie pokazał się na oczy.

 14. Spółdzielnią zarządzają emeryci, którzy już się wypalili, ale dorabiają sobie do emerytury, z racji wieku nie mają siły nic zaczynać, bo jakoś to będzie. Błogi letarg przerwała ustawa śmieciowa bo czara goryczy się przelała a mieszkańcy nie zamierzają płacić za cudzą nieudolność i brak organizacji.

 15. „Blok” na stronie http://www.sbm.wolomin.pl są namiary na administratorów (pewnie zaraz znikną) i jest wyszczególniona aż 9 OSOBOWA Rada Nadzorcza. Czy Rada Nadzorcza nie posiada żadnych instrumentów mobilizujących zarząd do efektywniejszej pracy? Nam nowym mieszkańcom osiedla nie jest wszystko jedno… Standardy życia się zmieniają…

 16. Os.lipinska zobaczcie jak wygladaja slupki lub ograniczniki przy larkingach lub blokach.stare rurki pomalowane na rozne kolory i sa w roznyxh rozmairach.ludziw mi im placimy kupe kasy.moze napraqde qezwqc uwage lub jaworowicz

 17. Dr. motte wieloletnie drzewa dające cień wycieli bo wrony brudziły i chcieli w ten sposób ich się pozbyć. Wrony okazały sìę mądrzejsze od ludzi – nie zniknęły tylko przeniosły się na kolejne drzewa i robią swoje. Taka polityka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj