APEL STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO

0

Wołomin, 20 października 2020 roku

Wójtowie/Burmistrzowie
gmin i miast z terenu
powiatu wołomińskiego

Mając na uwadze postępujące rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV2 oraz dynamiczny wzrost podejrzeń zachorowań na terenie powiatu wołomińskiego, zwracam się z apelem do Państwa Wójtów i Burmistrzów o utworzenie na terenie zarządzanych przez Was gmin mobilnych punktów pobrań tzw. Drive-Thru, których finansowanie zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia. Punkty – wzorem innych samorządów – mogłyby zostać zorganizowane np. przy gminnych/miejskich Zakładach Opieki Zdrowotnej.

Na chwilę obecną jedynym miejscem typu Drive-Thru, w którym mieszkańcy naszego powiatu mogą nieodpłatnie wykonać zlecone badanie na obecność koronawirusa jest Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Wołomiński. W ostatnich dniach obserwujemy znaczący wzrost liczby pacjentów chcących skorzystać z mobilnych punktów pobrań, dlatego
w celu zapewnienia właściwej dostępności oraz mając na uwadze
poprawę bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej naszych mieszkańców, proszę o rozważenie lokalizacji ww. punktów na terenie Państwa gmin.

Pragnę również poinformować, że wsparcie merytoryczne przy uruchomieniu punktów deklaruje dyrekcja Szpitala MBNP w Wołominie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj