Będą nowe punkty pobrań wymazów

0

We wtorek Starosta Adam Lubiak wspólnie z członkami zarządu Powiatu Wołomińskiego odbył naradę z dyrektorem Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie Grzegorzem Kryckim. Głównym tematem rozmów była bieżąca sytuacja placówki wobec znacznego wzrostu zachorowań na Covid oraz przygotowanie szpitala do działań w tym kierunku.

– Jak wiemy, od 15 października na terenie szpitala wydzielony został oddział dla pacjentów z COVID-19, który dysponuje 24 łóżkami, w tym dwoma do intensywnej terapii – wyjaśniał dyrektor. W trackie dalszej dyskusji światło dzienne ujrzał jeden z pomysłów szpitalnej dyrekcji, chodzi o możliwość zwiększenia ilości punktów pobrań na terenie powiatu.

– Obecnie taki jedyny działa na terenie szpitala, a w związku ze wzrastającą liczbą skierowań na badania, potrzebne jest dodatkowe wsparcie. Stąd pomysł utworzenia dodatkowych – przekonywał dyrektor Krycki. – Apeluję do burmistrzów gmin w tym: Wołomina, Radzymina, Ząbek i Kobyłki o rozważenie utworzenia przy gminnych ZOZ-ach punktów tzw. Drive-Thru. Biorąc pod uwagę, że takie punkty są w pełni finansowane przez NFZ, liczę na pozytywny odzew ze strony naszych samorządów informował – mówił zwracając się do zarządu powiatu.

Dotarliśmy do takiego listu, oto jego treść wysłana do burmistrz Wołomina: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj