Nauczanie hybrydowe – czyli jakie?

0

Galopująca pandemia wciąż wymusza na ludzkości stosowanie nowych rozwiązań, o jakich jeszcze rok temu nie mieliśmy pojęcia. Ludzie w maseczkach na twarzach, szpitale polowe, pustki na ulicach i w sklepach: to obraz, który dotąd oglądaliśmy tylko w filmach katastroficznych. Kolejną nowością, wymuszoną przez wirusa jest nauczanie hybrydowe. Na czym polega nauka, którą w poniedziałek zaczęto wprowadzać w życie w szkołach średnich? (…)

Jak poinformował nas rzecznik Starostwa w Wołominie Karol Szyszko, w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Wołomiński wprowadzono od poniedziałku system nauki hybrydowy, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 roku.

„Oznacza to, że w szkołach powiatowych mniej więcej połowa uczniów odbywa obecnie zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalnie. Dyrektorzy szkół wdrożyli  odpowiednie procedury wprowadzające system hybrydowy oraz poinformowali uczniów, rodziców i nauczycieli o przyjętym systemie.

W okresie od 19.10.do 23.10.2020r. rozkład form prowadzenia zajęć szkolnych przedstawia się w poszczególnych placówkach oświatowych następująco:

Zespół Szkół w Wołominie

Branżowa Szkoła I Stopnia z Oddziałami Integracyjnymi

– klasy pierwsze – uczy się  stacjonarnie

– klasy drugie i trzecie – uczy się  zdalnie

Technikum w Wołominie (…)

Pełna lista na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj