Radzymin: Rok rekordowych inwestycji

4

Powodów do tego, by co jakiś czas spotkać się z burmistrzem Krzysztofem Chacińskim zazwyczaj jest wiele. Radzymin, jako inwestycyjny lider wciąż kwitnie, nie rezygnując z palmy pierwszeństwa. Kierujący nią włodarze wciąż realizują zaskakujące pomysły. Kolejny parking w budowie, zapowiadana zmiana centrum rewitalizacja parku to nie wszystko. Na tapecie znalazł się pomysł budowy… farmy fotowoltaicznej. (…)

Radzymin oprócz intensywnej rozbudowy, wyraźnie stawia na nowoczesne technologie, poszukując i tu miejsc dla siebie, pośród liderów gmin stawiających na nowoczesność i ekologię. Włodarze już czynią konkretne działania by znaleźć się na liście krajowych liderów, pozyskiwania „zielonej energii”.

– Od dawna marzyłem by Radzymin był ekologiczną, zieloną gminą. Wydaje się, że ten czas nadchodzi, co więcej, mamy wszelkie ku temu warunki i mocno działamy by plany wcielić w życie, realizować zamierzone cele. Zielona energia to przyszłość i konieczny rozwój, a skoro tak, to Radzymin musi wejść mocno w te zagadnienia, i wchodzi – twierdzi burmistrz Krzysztof Chaciński.

– Są w gminie takie miejsca, które wprost proszą się by wejść w wytwarzanie zielonej energii, budowę farm fotowoltaicznych. Tworzymy plan, dla obszaru 120 hektarów, nieużytków (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. I to jest Burmistrz który coś robi dla miasta a nie jak w Wołominie Ela dzwonami się zajmuje.
    Radzymin kwitnie, liczba ludności wzrasta, inwestycje są, buduje się drogi, jest SKM….. a Wołomin od lat marazm ale mamy dzwony, aniołki, figurki…..jak w średniowieczu.

  2. Radzymin już nawet obwodnicę buduje swoją, a Wołomin gdzie? w czarnej d…. powinni się już dawno dogadać z województwem żeby od budowanego ronda na drodze 635 przy moście w Czarnej wybudować wzdłuż rzeki Czarna obwodnice do Szosy Jadowskiej albo i dalej do Majdanu.

  3. Edek, o czym Ty mówisz? Przecież w Wołominie nikt nie myśli perspektywicznie o tym co będzie.
    Wszyscy hołdują temu co było i czego zmienić się nie da. Wieczna martyrologia i upamiętnianie. To też jest ważne żeby nie było że jestem przeciw. Ale inwestorów i kasy na rozwój miasta z tego nie będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj