Sypią się mandaty!

25

113 mandatów i 8 wniosków do sądu – to liczba kar za brak obowiązkowej maseczki, nałożonych przez policję w powiecie wołomińskim tylko od soboty do poniedziałkowego południa.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje w całym kraju od soboty 10 października. Maseczkę lub przyłbicę należy nosić w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

25 KOMENTARZE

 1. absurdalne zarządzenie dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej a ściśle to iż na ulicy tak a w parku nie . Park parkowi nie równy jeden to hektar a drugi trzy karłowate drzewka i trawa . Absurd z soboty patrol policji zwracający uwagę osobie na ul Napoleona choć była sama a kolejna osoba daaaleko i grupy dzieciaków na ławkach i biegających w ,,parku ” bez jakichkolwiek maseczek

 2. słuszną ma linie ma nasza władza. Popieram noszenie masek w miejscach publicznych, budynkach, środkach transportu…. Zdaje mi się, że tu się nic nie zmieniło w tej kwestii od początku pandemii. Trzeba było konsekwentnie tego pilnować i nakładać kary. Ja jednak mam wrażenie, że wszyscy na to przymykali oczy. Większość ludzi nosiła maski a część nie… i nie widziałem, by oprócz ogólnikowych komunikatów coś powstrzymywało tych drugich przed rozsiewaniem wirusa. Nie było żadnych kampanii społecznych oprócz zapewnień, że wirus jest w odwrocie… Być może po cichu liczono, że korzystając z poprawiającej się aury część ludzi zachoruje bezobjawowo i nabędzie odporność ( model szwedzki). Nie wiemy tego.. A teraz, jak rozumiem spacerując w niedzielę po pustym chodniku bez maseczki mogę dostać upragniony mandat. No chyba, że wskoczę do zatłoczonego parku i wtedy bez oporów będę oddychał pełną piersią.

 3. Jeżeli w zatłoczonym parku zachowasz odległość od innych tłoczących się w nim wynoszącą 2 metry, to będziesz mógł oddychać pełną piersią. Taki szczegół!

 4. Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni otwartej to idiotyzm. Równie dobrze można zakazywać szurania nogami. 🙂 Nie przyjmować tych mandatów! Wszystkie sądy to odrzucają, bo poza tym, że to idiotyzm, to jeszcze idiotyzm bez podstawy prawnej.

 5. Tworzenie wyjątków w noszeniu maseczek – tu trzeba, tu nie – to jest idiotyzm. Wprowadza chaos, problemy z interpretacją. Sytuacja pandemiczna w kraju jest już ciężka, wiadomo że maseczki ograniczają możliwość zarażenia siebie i innych, dlatego muszą je nosić WSZYSCY. Bez wyjątku i WSZĘDZIE. Ludzie, opamiętajcie się i zróbcie od siebie wszystko co może pomóc w ograniczaniu tej pandemii. No chyba, że nie robi na was wrażenia sytuacja, gdy waszemu bliskiemu – matce, ojcu, dziecku, żonie, mężowi – przyjdzie umierać w domu albo na trawniku pod szpitalem, bo zabraknie dla nich wolnego respiratora. A może zrobić rejestr łamiących nakaz noszenia maseczek? Raz – kara finansowa, drugi i kolejny – wpis do rejestru, co się będzie tożsame, że w przypadku ciężkiego zachorowania na covid-19, osoby z rejestru będą miały najniższy priorytet w dostępie do aparatury ratującej życie, łącznie z odłączeniem od niej aby zwolnić je dla nowoprzybyłego do szpitala pacjenta w ciężkim stanie a nie widniejący w tymże rejestrze. Nie chodziłeś w maseczce, narażałeś innych? Przykro nam. Dobra motywacja do noszenia?? Czy lepiej bucikami poszurać AB?

 6. Aż przykro czytać te komentarze. Ludzie jesteście tak głupi i dajecie się tak manipulować. Obudzicie się jak będziecie mieć osocznicę czy grzybicę płuc zobaczymy co będzie bardziej groźne. Jak będą kazać chodzić z palcem w dupie to też będziecie tak chodzić?

 7. Expert widze. Jak mi karzą- to włoże ci ten palec w dupe a później do twojego nosa.
  Od maja powinni uwalać tymi mandatami- wszystkich. Bez wyjątku. W biedrze w kościele i na wakacjach . A za recydywe- ze 2000zł. To byście spali w tych maskach.
  Aż tempy polski ludek by zrozumiał: – mamy problem.

 8. Przykro czytać Twój wpis Wołominiaku. Twoja ignorancja poraża. Chcesz się zabić? Ja Cię powstrzymywał nie będę. Ale nie bądź mendą i pomyśl o innych.

 9. niestety kiki ale wołominiak ma rację chodzenie w maseczkach jest bardziej groźniejsze niż Covid19, po drugie to testy są wadliwe i teraz każda mocniejsza grypa jest pozytywna w teście. Skąd wiem? od dwóch znajomych którzy na przełomie września/października niby chorowali na Covid19 i od znajomej pielęgniarki pracującej w covidowym szpitalu, jej już nawet przeciwciała w teście wyszły 🙂

 10. Jak się okazuje, że ktoś w klasie dziecka miał pozytywny wynik to od razu masz tel z sanepidu, że Ty i Twoja rodzina ma kwarantanne, bo jesteś potencjalnym roznosicielem więc zamiast mandatów wystarczy wprowadzić kwarantanne za brak maseczki i to by było skuteczniejsze niż 500zl.Nie masz maseczki to albo zarazisz kogoś albo siebie więc izolatka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj