Sypią się mandaty!

Sypią się mandaty!

113 mandatów i 8 wniosków do sądu – to liczba kar za brak obowiązkowej maseczki, nałożonych przez policję w powiecie wołomińskim tylko od soboty do poniedziałkowego południa.

Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje w całym kraju od soboty 10 października. Maseczkę lub przyłbicę należy nosić w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(25) Comments

 1. Krzysztof

  absurdalne zarządzenie dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej a ściśle to iż na ulicy tak a w parku nie . Park parkowi nie równy jeden to hektar a drugi trzy karłowate drzewka i trawa . Absurd z soboty patrol policji zwracający uwagę osobie na ul Napoleona choć była sama a kolejna osoba daaaleko i grupy dzieciaków na ławkach i biegających w ,,parku " bez jakichkolwiek maseczek

 2. slaluk

  słuszną ma linie ma nasza władza. Popieram noszenie masek w miejscach publicznych, budynkach, środkach transportu.... Zdaje mi się, że tu się nic nie zmieniło w tej kwestii od początku pandemii. Trzeba było konsekwentnie tego pilnować i nakładać kary. Ja jednak mam wrażenie, że wszyscy na to przymykali oczy. Większość ludzi nosiła maski a część nie... i nie widziałem, by oprócz ogólnikowych komunikatów coś powstrzymywało tych drugich przed rozsiewaniem wirusa. Nie było żadnych kampanii społecznych oprócz zapewnień, że wirus jest w odwrocie... Być może po cichu liczono, że korzystając z poprawiającej się aury część ludzi zachoruje bezobjawowo i nabędzie odporność ( model szwedzki). Nie wiemy tego.. A teraz, jak rozumiem spacerując w niedzielę po pustym chodniku bez maseczki mogę dostać upragniony mandat. No chyba, że wskoczę do zatłoczonego parku i wtedy bez oporów będę oddychał pełną piersią.

 3. Elle

  Jeżeli w zatłoczonym parku zachowasz odległość od innych tłoczących się w nim wynoszącą 2 metry, to będziesz mógł oddychać pełną piersią. Taki szczegół!

  1. slaluk

   w zatłoczonym parku trudno o dystans. Tu raczej też powinno nosić maseczki. Szczególnie przy placach zabaw np w parku Wodiczki lub obok muzeum

 4. AB

  Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni otwartej to idiotyzm. Równie dobrze można zakazywać szurania nogami. :) Nie przyjmować tych mandatów! Wszystkie sądy to odrzucają, bo poza tym, że to idiotyzm, to jeszcze idiotyzm bez podstawy prawnej.

 5. MJ

  Tworzenie wyjątków w noszeniu maseczek - tu trzeba, tu nie - to jest idiotyzm. Wprowadza chaos, problemy z interpretacją. Sytuacja pandemiczna w kraju jest już ciężka, wiadomo że maseczki ograniczają możliwość zarażenia siebie i innych, dlatego muszą je nosić WSZYSCY. Bez wyjątku i WSZĘDZIE. Ludzie, opamiętajcie się i zróbcie od siebie wszystko co może pomóc w ograniczaniu tej pandemii. No chyba, że nie robi na was wrażenia sytuacja, gdy waszemu bliskiemu - matce, ojcu, dziecku, żonie, mężowi - przyjdzie umierać w domu albo na trawniku pod szpitalem, bo zabraknie dla nich wolnego respiratora. A może zrobić rejestr łamiących nakaz noszenia maseczek? Raz - kara finansowa, drugi i kolejny - wpis do rejestru, co się będzie tożsame, że w przypadku ciężkiego zachorowania na covid-19, osoby z rejestru będą miały najniższy priorytet w dostępie do aparatury ratującej życie, łącznie z odłączeniem od niej aby zwolnić je dla nowoprzybyłego do szpitala pacjenta w ciężkim stanie a nie widniejący w tymże rejestrze. Nie chodziłeś w maseczce, narażałeś innych? Przykro nam. Dobra motywacja do noszenia?? Czy lepiej bucikami poszurać AB?

   1. wiesiek

    Taaa a bawełniana szmatka na ryju "zabezpiecza" przed wirusem Normalnie niczym Zulusi którzy wierzylli że malunki szamana zabezpieczą przed kulami białych kolonizatorów

 6. Lekarz

  Zróbmy rejestr antycovidowców i tych kozaków nie ratujemy, taki kozak - na koniec kolejki do respiratora, testu, szczepionki, wolnej karetki.

 7. Wolominiak

  Aż przykro czytać te komentarze. Ludzie jesteście tak głupi i dajecie się tak manipulować. Obudzicie się jak będziecie mieć osocznicę czy grzybicę płuc zobaczymy co będzie bardziej groźne. Jak będą kazać chodzić z palcem w dupie to też będziecie tak chodzić?

 8. mark

  Expert widze. Jak mi karzą- to włoże ci ten palec w dupe a później do twojego nosa. Od maja powinni uwalać tymi mandatami- wszystkich. Bez wyjątku. W biedrze w kościele i na wakacjach . A za recydywe- ze 2000zł. To byście spali w tych maskach. Aż tempy polski ludek by zrozumiał: - mamy problem.

 9. pedro

  113 to ma być niby dużo? Niech policja zrobi nalot na Galerie Wołomin albo któryś z supermarketów to od razu podreperuje statystyki.

 10. kiki

  Przykro czytać Twój wpis Wołominiaku. Twoja ignorancja poraża. Chcesz się zabić? Ja Cię powstrzymywał nie będę. Ale nie bądź mendą i pomyśl o innych.

 11. edek

  niestety kiki ale wołominiak ma rację chodzenie w maseczkach jest bardziej groźniejsze niż Covid19, po drugie to testy są wadliwe i teraz każda mocniejsza grypa jest pozytywna w teście. Skąd wiem? od dwóch znajomych którzy na przełomie września/października niby chorowali na Covid19 i od znajomej pielęgniarki pracującej w covidowym szpitalu, jej już nawet przeciwciała w teście wyszły :-)

 12. Michal

  Jak się okazuje, że ktoś w klasie dziecka miał pozytywny wynik to od razu masz tel z sanepidu, że Ty i Twoja rodzina ma kwarantanne, bo jesteś potencjalnym roznosicielem więc zamiast mandatów wystarczy wprowadzić kwarantanne za brak maseczki i to by było skuteczniejsze niż 500zl.Nie masz maseczki to albo zarazisz kogoś albo siebie więc izolatka

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *