Ścieżka ze slalomem

1

Niestety, rowerzyści przemierzający ścieżkę przy rzece Długiej w Zielonce nie doczekają się póki co, bezkolizyjnego przejazdu na wyremontowanym odcinku drogi wojewódzkiej 631. Po przebudowie tej trasy na odcinku w Zielonce kierowcy jednośladów będą musieli zboczyć z drogi i skierować się do pobliskich świateł.

Pytanie o możliwość wystąpienia do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (zarządcy drogi 631) z prośbą o wytyczenie przejścia dla pieszych „na żądanie” zadali niedawno mieszkańcy na ubiegło tygodniowym spotkaniu online z władzami Zielonki. Chodzi o odcinek ścieżki, prowadzący wzdłuż rzeki Długa przez DW 631, i dalej do ul. Kujawskiej. W czasie internetowej transmisji burmistrz Zielonki oraz jego zastępca dokładnie wyjaśnili tę kwestię, zwracając uwagę na pewien ważny fakt…

Jak podkreślił burmistrz Kamil Iwandowski, w poprzedniej kadencji, w czasie konsultacji technicznych przy okazji tworzenia projektu modernizacji DW 631, ówczesne władze Zielonki zasygnalizowały, by ścieżka rowerowa była kontynuowana w przecięciu nowej dwupasmówki. Niestety, sygnał okazał się zbyt słaby, bo próśb włodarzy nie wzięto pod uwagę.

– W momencie kiedy przejęliśmy władzę projekt był już w takim stanie, że nie można było wprowadzać zmian w postaci naniesienia tunelu pieszo-rowerowego – przyznał burmistrz Zielonki, informując, że rowerzyści jadący od Zielonki w kierunku Marek, będą musieli przy DW 631 skręcić na skrzyżowanie ul. Powstańców/Mazurskiej, a po jego przejechaniu wrócić wzdłuż trasy, do ul. Kujawskiej, aby jechać dalej ścieżką od mostku w stronę Marek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda., że nie będzie tunelu. Tak w ogóle ta ścieżka rowerowa wzdłuż Czarnej kończy się w Markach. Po dojechaniu do Marek (gdy jadę od Zielonki) nie mam koncepcji gdzie dalej jechać? Może ktoś zna ciekawy kierunek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj